فیشر حمایت رهبر معظم انقلاب را از مذاکرات امیدوارکننده خواند

روتیتر:وزیر امور خارجه کشورمان که برای مذاکرات هسته ای با گروه ۱+۵ در وین به سر می برد امروز با هانس فیشر، رئیس‌جمهور اتریش دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات با گروه ۱+۵ و مواضع کشورمان، توافق نهایی با ۱+۵ را دست یافتنی خواند و گفت: واقع‌بینی و اراده دو طرف، عامل اساسی برای رسیدن به نتیجه است.

در این دیدار رئیس‌جمهور اتریش نیز با اشاره به پیشرفت‌های حاصله، ابراز امیدواری کرد تا وین در نهایت شاهد توافق جامع هسته‌ای باشد.

هانس فیشر حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از مذاکرات را امیدوارکننده خواند.

وی هم‌چنین سفر وزیر امور خارجه اتریش به تهران را بسیار مثبت خواند و از گفت‌وگوهای فیمابین در این سفر ابراز امیدواری کرد.

در این دیدار دو طرف درباره ارتقاء و تعمیق روابط دوجانبه از جمله سفر رئیس‌جمهور اتریش به تهران و هم‌چنین تبادل نظر پیرامون مسایل منطقه‌ای از جمله آخرین وضعیت سوریه، انتخابات آتی در این کشور و تحولات روابط ایران و عربستان گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

سیدعباس عراقچی و هلگا اشمید معاونان رییسان هیات‌های مذاکره‌کننده ایران و ۱+۵ عصر روز پنج‌شنبه دیدار و گفت‌وگوی خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اعزامی به وین بر اساس اعلام هیات‌های مذاکره‌کننده قرار است پس از رایزنی ظریف و اشتون پشت درهای بسته معاونان آن‌ها در دیداری با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

شایان ذکر است که صبح روز پنج‌شنبه معاونان وزیر خارجه کشورمان همزمان با دیدار خصوصی ظریف و اشتون با هلگا اشمید دیدار کردند.

سخنگوی کاترین اشتون گفت که گفت‌وگوهای سه ساعت و نیم میان اشتون و ظریف “مفید” بود.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، مایکل مان در صفحه توییتر خود نوشت: گفت‌وگوهای دو جانبه محمد جواد ظریف و کاترین اشتون “مفید” بود و گفت‌وگو‌ها در فرمت (شکل) جدید در هتل کوبورگ (محل اقامت هیات‌های مذاکره‌کننده) ادامه دارد.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا نیز از ادامه بحث‌های کارشناسی و مشورت‌های ایران و ۱+۵ خبر داد.

به گزارش ایسنا ماری هارف که به همراه هیات مذاکره‌کننده آمریکا در وین به سر می‌برد در صفحه توییتر خود نوشت: در ادامه گفت‌وگوها صبح میان ظریف و اشتون بحث‌های کارشناسی و مشورت‌ها ادامه دارد.

گفت‌وگوی دو جانبه و خصوصی ظریف و اشتون پشت درهای بسته سه ساعت و نیم طول کشید.

به گزارش ایسنا محمد جواد ظریف و کاترین اشتون از ساعت ۹ صبح روز پنج‌شنبه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه پشت درهای بسته با یکدیگر به رایزنی و مشورت پرداختند.

این دیدار بدون حضور معاونان اشتون و ظریف انجام شد.

بنا بر این گزارش پیش از این از سوی هیات‌های دو طرف اعلام شده بود که پس از ملاقات خصوصی ظریف و اشتون،‌ هر یک از هیات‌ها جداگانه مشورت و سپس مذاکرات در سطح اشتون و ظریف به نمایندگی از ایران و ۱+۵ برگزار می‌شود.

ایران و ۱+۵ از عصر روز سه‌شنبه مذاکرات برای نگارش متن پیش نویس توافق جامع را در وین آغاز کردند.

به گفته منابع نزدیک به هیات مذاکره‌کننده ایران رایزنی‌های روز گذشته درباره چارچوب و کلیات پیش‌نویس بوده است.

عصر روز نخست کاترین اشتون و محمد جواد ظریف، نمایندگان ۱+۵ و ایران اولین دیداری دوجانبه به منظور شروع نگارش پیش نویس توافق جامع در محل اقامت هیات‌های مذاکره‌کننده (هتل کوبورگ) برگزار کردند.

قرار بود شب گذشته نیز دومین دیدار روسای هیات‌های مذاکره‌کننده برگزار شود، اما این دیدار به دلیل مشورت بیشتر میان هر یک از هیات‌ها به صبح روز پنج‌شنبه موکول شد.

دو طرف در چارچوب نگارش متن پیش نویس در این دور از مذاکرت بر روی کلیات و چارچوب متن کار می‌کنند.

به گزارش روتیتر به نقل از ایسنا ،‌ در دیدار خصوصی صبح روز پنج‌شنبه ظریف و اشتون معاونان آن‌ها حضور نداشتند.

بعد از دیدار دو جانبه ظریف و اشتون، مذاکرات در سطح وزیر خارجه ایران و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از ۱ +۵ و با حضور معاونان آن‌ها برای دومین بار از سر گرفته شد.

وزیر خارجه کشورمان عصر روز پنج‌شنبه در حاشیه مذاکرات با ۱+۵ با رییس جمهور اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف روز سه‌شنبه هفته جاری در راس هیات‌مذاکره‌کننده برای شرکت در چهارمین دور مذاکرات وارد وین شد.

اتریش از بهمن ماه سال گذشته میزبان مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*