فیلم غیراخلاقی «فون تریه» با حاشیه‌های فراوان اکران شد+عکس

روتیتر:نمایش بخش اول فیلم غیراخلاقی و پنج ساعت و نیمه «لارس فون تریه» فیلمساز دانمارکی روز گذشته در جشنواره برلین با حواشی بسیاری همراه بود.

به گزارش روتیتر به نقل از فارس،از مدت‌ها پیش خبر ساخت و اکران فیلم «نیمفومانیا»، یکی از بی‌اخلاق‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما، به صورت سانسور شده در برخی از کشورهای اروپایی جنجال زیادی به پا کرد.

*اکران نسخه سانسور نشده فیلم پورنوی «نیمفومانیا» در جشنواره برلین علی‌رغم حذف یک ساعت از فیلم در بسیاری از کشورهای اروپایی

در میان این اخبار نکته قابل توجه این بود که برگزارکنندگان شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین خبر تازه‌ای مبنی بر نسخه سانسور نشده این فیلم در این دوره از رقابت‌ها منتشر کردند که تعجب بسیاری را برانگیخت.

این در حالی است که «لارس فون تریه»، کارگردان دانمارکی این فیلم، نیز با ایراد سخنان ضد یهود و اینکه «می‌تواند هیتلر را درک کند» در جشنواره ۲۰۱۱ کن و اخراج از این جشنواره به یکی از چهره‌های جنجالی سینما تبدیل شد.

روز گذشته اولین بخش از فیلم جدید او «نیمفومانیا» در جشنواره برلین با حواشی بسیاری اکران شد.

*«شیا لابف»، پاکت بر سر وارد جشنواره شد

«شیا لابف»، بازیگر هالیوودی فیلم «نیمفومانیا»، اولین نفر از عوامل فیلم بود که بر فرش قرمز قدم گذاشت.

او در حالیکه یک پاکت به سر نهاد بود و بروی آن نوشته شده بود «من دیگر مشهور نیستم» در برابر عکاسان و خبرنگاران جشنواره برلین ظاهر شد.

 

او این اقدام را به خاطر اتفاقاتی که چندی پیش در کنفرانس مطبوعاتی فیلم «نیمفومانیا» در فرانسه، رخ داده بود، انجام داد.

در این کنفرانس مطبوعاتی او با هجمه‌ای از سؤالات در این‌باره که چرا در فیلمی با اینهمه صحنه جنسی بازی کرده، روبرو شد.

«لابف»، در پاسخ به این سوالات تنها به یک جواب بسنده کرد: «مرغ‌های ماهی‌خوار به تصور اینکه قایق‌های ماهی‌گیری قرار است ساردین‌ها را به دریا بیاندازند به دنبال آن‌ها پرواز می‌کنند.» او سپس تشکر کرد و از آنجا خارج شد.

* «فون تریه» چسب بر دهان زد

«فون تریه» نیز کمی بعد از «لابف» در برابر عکاسان و خبرنگاران ظاهر شد و نکته جالب توجه تی‌شرتی بود که بر تن داشت.

بروی این تی‌شرت نوشته شده بود: شخص بی‌اعتبار و غیر‌قابل قبول.

 

 

این همان عنوانی بود که جشنواره کن در سال ۲۰۱۱ به «فون تریه» داد.

«فون تریه» نیز ابراز داشت که قرار نیست در جلسه مطبوعاتی فیلمش، در کنار دیگر عوامل فیلم حاضر شود چون او از کن ۲۰۱۱ تاکنون سکوت پیشه کرده است.

در گوشه‌ای از پوستر فیلم «نیمفومانیا» که در جشنواره فیلم برلین نصب شده نیز تصویری از «فون تریه» در حالی به چشم می‌خورد که دوربین فیلمبرداری کوچکی در دست دارد و چسبی بر دهان زده شده است.

 

شصت و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از پنج‌شنبه گذشته آغاز به کار کرده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*