جواد نکونام: دیگر به گذشته فکر نمی‌کنم

روتیتر:کاپیتان استقلال و تیم ملی با اشاره به لابی‌های مشخص چینی‌ها برای کسب عناوین برتر آسیایی اشاره کرد و گفت که چینی‌ها بدون هیچ موفقیتی در آسیا سه جایزه را از آن خود کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، جواد نکونام که برای تماشای بازی استقلال مقابل گسترش فولاد تبریز با وجود نبودن در لیست ۱۸ نفره به ورزشگاه آمده بود، بعد از پایان این دیدار در جمع خبرنگاران گفت: من دوست دارم در تمام بازی‌ها برای استقلال بازی کنم اما در این دیدار به دلیل مسافرت سنگین به مالزی و لبنان نتوانستم حضور داشته باشم؛ چون بعد از بازی ملوان بلافاصله به مالزی رفتم و سخت بود مقابل گسترش فولاد هم بازی کنم. اگر بازی می‌کردم خدای نکرده مصدوم می‌شدم یا تیم ضربه می‌خورد. واقعاً خسته بودم و به همین دلیل با قلعه‌نویی صحبت کردم و با صلاحدید او به میدان نرفتم تا بازیکنان آماده بازی کنند.

کاپیتان تیم ملی که پیش از رفتن به مالزی و شرکت در مراسم انتخاب برترین‌ها اعتقادی به لابی برای کسب عنوان برترین بازیکن آسیا نداشت، در این‌باره اظهار کرد: امسال سه جایزه باید به ایران می‌رسید. جایزه‌ی بهترین فدراسیون، بهترین تیم ملی و بهترین بازیکن آسیا را راحت از ما گرفتند؛ چون قدرتش را نداشتیم. ولی چیزی از ارزش‌های فوتبال ما کم نشد؛ چون به جام جهانی رفته‌ایم و به جام ملت‌های آسیا نیز صعود کرده‌ایم. این در حالی است که چین شاید از جام ملت‌ها هم حذف شود و به جام جهانی هم صعود نکرده و سال ناموفقی را پشت سر گذاشت. با این حال سه جایزه به آنها اختصاص یافت.

وی افزود: این موضوع دیگر برای من مهم نیست؛ چون تمام شد. زندگی ادامه دارد و من کارم را دنبال می‌کنم.

نکونام هم‌چنین در مورد اظهارنظر امروز کفاشیان مبنی بر این‌که نکونام به دلیل غیبت در یک بازی از لیگ قهرمانان آسیا نتوانست جایزه‌ی بهترین بازیکن را به دست آورد، تصریح کرد: من تنها در بازی مقابل اف‌سی سئول نبودم. خود کفاشیان هم در مالزی به شیخ سلمان گفت از انتخاب نشدن نکونام ناراحتیم. اما متاسفانه آنها جوابی نداشتند.

بازیکن استقلال در ادامه با اشاره به لابی‌های واضح و مشخص در مالزی اظهار کرد: وقتی وارد آن‌جا می‌شوید همه چیز باز است و همه‌ی صحبت‌ها را می‌شنوید. واقعا برای خودم جای تعجب داشت که در آن‌جا همه چیز از قبل مشخص است. چیزی که در این میان جالب بود این است که چینی‌ها مارچلو لیپی را آورده‌اند و تنها به او ۱۰ میلیون دلار داده‌اند و سه بازیکن خارجی هم جذب کرده‌اند. با این حال همه‌ی این اتفاقات گذشته و من به آینده نگاه می‌کنم. ما با حضورمان در جام جهانی می‌توانیم خیلی چیزها را ثابت کنیم و چینی‌ها باید در خانه‌شان بنشینند و از تلویزیون جام جهانی را نگاه کنند.

باشگاه استقلال پیش از بازی امروز این تیم مقابل گسترش فولاد، تقدیری از کاپیتانش به عمل آورد. نکونام در این‌باره نیز به خبرنگاران گفت: از باشگاه که امروز این تقدیر را از من کرد تشکر می‌کنم اما من نتوانستم جایزه‌ی بهترین بازیکن آسیا را به دست آورم ولی حضورم در آن‌جا به خاطر زحمات بازیکنان استقلال بود و من می‌خواهم از بازیکنان و مربیان استقلال و تیم ملی تشکر کنم. هم‌چنین از دوستان خوبم که قبل و بعد از مراسم به من انرژی دادند سپاسگزارم. بخصوص امیر قلعه‌نویی که مصاحبه‌اش بعد از مراسم واقعا به من آرامش داد. من آن‌جا بسیار ناراحت بودم و اطرافیانم دیدند که این ناراحتی‌ام نیز کاملا بجاست.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*