سرپرست معاونت اقتصادی استانداری : تدابیر لازم برای تامین دارو در البرز صورت گیرد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: اتخاذ تدابیر مناسب به منظور تامین اقلام دارویی مورد نیاز در فصل سرما و ایام پایان سال از جمله نکات مهمی است که باید در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی این استان قرار گیرد.

به گزارش روتیتر ، سیف اله اسداللهی روز شنبه در نشست بررسی وضعیت شرکت های دارویی استان البرز افزود: رفع موانع و حذف قوانین مخل تولید و همچنین کمک به کارخانه های دارویی در راستای کاهش قیمت تمام شده دارو توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به همراه سایر دستگاه های مربوطه انجام می شود.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی با توجه به ایام بررسی بودجه در مجلس، باید تلاش کند تا سهم مورد نیاز استان در حوزه بهداشت ودرمان را در برنامه کلان وزارت بهداشت مطالبه و محقق نماید تا سال آتی با کمبود مواجه نباشیم.

اسداللهی یادآور شد: همچنین شرکت تولید کننده به منظور افزایش بهره وری و نوآوری در فرمولاسیون و اثربخشی دارویی و قطع نیاز کشور به واردات مواد اولیه، با شرکتهای دانش بنیان و نخبگان دانشگاهی کشور ارتباط جدی تر و نزدیکتری برقرار کند.

در نشست بررسی وضعیت شرکتهای دارویی استان البرز گزارشی از وضعیت مطالبات داروخانه ها و میزان پرداختی توسط مدیران تامین اجتماعی ارایه و مشخص شد که مطالبات داروخانه ها به میزان مطلوبی پرداخت شده و مقرر شد پیگیریهای لازم بمنظور پرداخت مانده مطالبات تا پایان بهمن ماه نیز توسط تامین اجتماعی صورت پذیرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*