خسرو ساکی مدیرکل آموزش و پرورش البرز:
‌خسرو ساکی: البرز متراکم‌ترین کلاس‌ها و بیشترین مدارس دو نوبته را در سطح کشور دارد

روتیتر: مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: این استان متراکم‌ترین کلاس‌ها و بیشترین مدارس دو نوبته را در سطح کشور دارد.

خسرو ساکی با اشاره به ‌محدودیت فضاهای آموزشی در این شهرستان اظهار داشت: ‌در شهر کرج سرانه فضاهای آموزشی از میانگین سرانه فضای آموزشی کل کشور ‌تقریبا ۲ متر پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمارهای منتشر شده در کشور متوسط سرانه فضا نسبت به دانش‌آموز ۴ متر و ۹۰ سانتی متر مربع است، افزود: ‌در استان البرز به ویژه شهرستان کرج این میزان کمتر ‌از ۲ متر ۵۰ سانتی متر مربع است.
ساکی با بیان اینکه ‌این کمبود سرانه سبب دو نوبتی شدن مدارس و ‌تراکم بالای دانش‌آموزان شده است، تصریح کرد: ‌با توجه به این شرایط، استان البرز متراکم‌ترین کلاس‌ها و بیشترین مدارس دو نوبته را در سطح کشور دارد.
وی با بیان اینکه هیچ دانش‌آموزی خارج از مدرسه و کلاس نمی‌ماند، اضافه کرد: ‌در سال‌های گذشته نیز‌ با همین کمبودها سعی کردیم بالاترین پوشش تحصیلی را داشته باشیم.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اینکه در انتقال دانش‌آموزان به دلیل جابه‌جایی محل سکونت سخت‌گیری از طرف مدارس نباید ایجاد شود، گفت: در صورت بروز مشکل، با چنین مسائلی اولیا دانش آموزان می‌توانند به ستاد ثبت نام نواحی مراجعه و مشکل آنها در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالا رفتن تراکم دانش‌آموز در کلاس‌ها آزارمان می‌دهد، گفت: امیدواریم با کمک خیرین و با پیگیری‌هایی که از طریق کشوری و استانی انجام می‌دهیم اعتبارات بیشتری به دست آوریم تا این مشکل به صورت ریشه‌ای با توسعه فضاهای آموزشی و ایجاد فضاهای آموزشی جدید برطرف شود.
وی در مورد تحویل ۲۰ پروژه با ۲۵۰ کلاس درس در آغاز سال تحصیلی ‌خاطر‌نشان کرد: ۱۱ پروژه دیگر نیز تا دهه فجر به میزان فضای موجود اضافه می‌شود و در مجموع ۳۶ پروژه با ۳۵۶ کلاس تا دهه فجر تحویل آموزش و پرورش البرز داده می‌شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*