روسای کمیسیون های شورای کرج انتخاب شدند؛فیروزگاه،مصطفایی،غلامرضایی،شریفی

روتیتر:انتخابات روسای کمیسیون های تخصصی پارلمان شهری کرج ظهر دیروز در جلسه علنی این شورا برگزار شد و با نظر نمایندگان مردم سه کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری، سلامت و بهداشت و سرمایه گذاری و مشارکت با بخش خصوصی در دیگر کمیسیون ها ادغام شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،به دنبال برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر در آغاز سال دوم فعالیت، انتخابات روسای کمیسیون های تخصصی نیز ظهر دیروز برگزار شد و پس از ارایه کارنامه عملکرد هر یک از کمیسیون ها طی یکسال گذشته، نامزدهای تصدی هیئت رئیسه کمیسیون ها نیز به بیان دیدگاه خویش پرداختند.

حضور پر رنگ اصحاب رسانه و خبرنگاران در انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون ها از نکات قابل توجه جلسه دیروز پارلمان شهری بود و طی آن شاهد رد و بدل تماس و پیامک برای اطلاع از محتوای جلسه غیر علنی شورای شهر بودیم که درونِ آن انتخاباتی سرنوشت ساز جریان داشت.
کارکرد کمیسیون ها در شوراهای اسلامی به نحوی است که هر یک از موضوعات فرهنگی، عمرانی، خدماتی، بودجه ای و غیره قبل از رای گیری در صحن علنی باید به کمیسیون مربوطه ارجاع شوند و پس از چکش کاری و انجام مطالعات و پژوهش های لازم و بررسی نقاط ضعف و قوت آنها، جهت تصمیم گیری نهایی روانه صحن علنی شورای شهر شوند.
همچنین بررسی و اعلام نظر در خصوص برخی موارد با نظر نمایندگان مردم به کمیسیون های تخصصی ارجاع می شود تا مدیریت شهری در تصمیم گیری ها دچار سردرگمی نشود و بهترین تصمیم متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی کرج جهت اداره این کلانشهر دو میلیون نفری اتخاذ گردد.
گرچه هر یک از هفت کمیسیون تخصصی پارلمان شهری کرج اعم از عمران و توسعه شهری به ریاست حجت اله غلامرضایی، فرهنگی و اجتماعی به ریاست سعید فیروزگاه، حقوقی به ریاست سعید مصطفایی، بهداشت و سلامت به ریاست محمدصادق باغستانی، حمل و نقل و ترافیک به ریاست مریم قهرمانی صارم، برنامه و بودجه به ریاست رضا شریفی و سرمایه گذاری و مشارکت با بخش خصوصی به ریاست غفور قاسم پور طی یکساله گذشته به سهم خویش منشاء اثر خیر بوده و برای رفع مشکلات مردم و ارتقای زیر ساخت ها در حوزه تخصصی خویش تلاش شایانی داشته اند اما دیروز نمایندگان مردم در راستای تقویت کمیسیون ها و تخصصی تر شدن فعالیت ها آنها و جلوگیری از موازی کاری و دوباره کاری، تصمیم به ادغام سه کمیسیون با دیگر کمیسیون ها گرفتند.
بر این اساس، کمیسیون بهداشت و سلامت در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری در کمیسیون عمران و توسعه شهری و کمیسیون سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی با کمیسیون حقوقی ادغام و به ترتیب با عنوان کمیسیون فرهنگی، سلامت و ورزش، کمیسیون عمران و توسعه شهری و حمل و نقل و کمیسیون حقوقی و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی معرفی شدند.
با وجود تضارب آراء و پس از دو ساعت بحث و تبادل نظر کارشناسی، در پایان انتخاباتِ دیروز روسای کمیسیون های تخصصی به ترکیب زیر شناسایی و معرفی شدند. مدت رای اعتماد به ترکیب جدید هیئت رئیسه کمیسیون های تخصصی یکسال از آغاز سال دوم فعالیت پارلمان شهری است.
۱- حجت الله غلامرضایی –  ریاست کمیسیون عمران و توسعه شهری و حمل و نقل
۲- سعید مصطفایی – ریاست کمیسیون حقوقی و سرمایه گذاری
۳– سعید فیروزگاه – ریاست کمیسیون فرهنگی، سلامت و ورزش
۴- رضا شریفی – ریاست کمیسیون برنامه و بودجه

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*