شهروندان باید از حقوق شهروندی خویش مطلع باشند

روتیتر:معاونت خدمات شهری شهرداری کرج گفت: یکی از مهمترین حقوق شهروندی، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص حقوق شهروندان و خدماتی است که طبق قوانین باید به آنان ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،حسن مدیرروستا که در نخستین کمیته اطلاع رسانی و آموزش کلانشهرهای کشور سخن می گفت با اعلام این مطلب اظهار داشت: توسعه شهری، ارائه آموزش های به روز و مورد نیاز به شهروندان را می طلبد و آنان باید از حقوق به حق خویش و نیز خدماتی که باید دریافت کنند به خوبی آگاه باشند.

مدیرروستا با تاکید بر اینکه پیش از یافتن راهکار و حل مشکل باید مشکل و مسئله را به خوبی شناخت، اذعان داشت: پیگیری مشکلات شهری و دغدغه های شهروندان نیازمند شناخت ریشه ای مشکلات و بررسی دقیق نیازهاست.
وی شهرداری را از جمله ارگان هایی معرفی کرد که با انسان ها از لحظه ولادت تا وداع انسان با این کره خاکی در تماس است و هر گونه خدماتی که از سوی شهرداری ها به شهروندان ارائه می شود به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در زندگی حال و آینده آنها تاثیرگذار خواهد بود.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج ارتباط شهرداری با شهروندان در همه استان ها را تقریبا مشابه ارزیابی کرد و بیان داشت: بهره گیری از تجربیات و دانسته های شهرداری ها در دیگر کلانشهرهای کشور می تواند راهنما و هدایتگر بسیار خوبی باشد چنان که بهره گیری از این تجربیات هدف اصلی برگزاری چنین نشست هایی است.

همسویی آموزش و اقتصاد مقاومتی

مدیرروستا با بیان اینکه حوزه آموزش فرهنگ شهرنشینی بسیار متنوع و گسترده است، خاطرنشان کرد: کوچکترین بخش از این آموزش ها را می توان در بحث پسماند و جمع آوری زباله دانست که شهرداری کرج برای تفکیک زباله های خشک و تر از سوی شهروندان تاکید بسیار داشته و مصمم به فرهنگسازی جدی در این زمینه است.
وی آموزش را یکی از مهمترین راهکارها به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اضافه کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد مقاومتی، آموزش نکاتی از این دست بسیار اثرگذار خواهد بود. برای مثال اگر شهروندان بیاموزند زباله های خود را از مبدا تفکیک کنند در کاهش هزینه های جمع آوری، حمل و دفن زباله بسیار اثرگذار خواهد بود که یکی از مظاهر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*