عدم همکاری زندان قزلحصار جهت انتقال پساب فاضلاب به کانال فاضلاب شهری

روتیتر:معاون خدمات شهری شهرداری کرج از عدم همکاری زندان قزلحصار جهت هدایت پساب فاضلاب این زندان به کانال فاضلاب شهری انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،حسن مدیر روستا اظهارکرد: متاسفانه فاضلاب دو زندان رجایی شهر و قزلحصار به صورت شبانه روانه جوی های شهری می شود و مشکلات عدیده بهداشتی و زیست محیطی را به همراه دارد که توجه به این مساله از سوی شبکه بهداشت و درمان و شرکت آب و فاضلاب استان البرز ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه زندان رجایی شهر به نسبت زندان قزلحصار همکاری بهتری با مدیریت شهری داشته است و در نهایت زیر بار اتصال فاضلاب این شهر به کانال فاضلاب شهری رفت، گفت: متاسفانه زندان قزلحصار به بهانه کمبود بودجه و اعتبارات حاضر به همکاری با آبفای استان نیست و پساب فاضلاب این مجموعه از طریق سیاه جوی وارد ارتفاعات پایین دست کرج می شود.
این مسئول از فاضلاب زندان ها به عنوان تهدیدی برای سلامت شهروندان و محیط زیست یاد کرد و ادامه داد: در صورت نفوذ فاضلاب زندانها به سفره های آب زیر زمینی سلامتِ آب مصرفی شهروندان زیر سوال می رود و از این رو، جدیت بیشتر شرکت آب و فاضلاب البرز ضرورت دارد.
 معاون خدمات شهری شهرداری کرج همچنین از فاز جدید برخورد با آندسته از کارواش های اتوموبیل که فاقد چاه جذبی بوده و مایع آب و کف آنها روانه جوی خیابانها می شود، خبر داد و گفت: بر اساس تاکید شهردار محترم تشدید برخورد با اصناف مزاحم و زیان آور که فعالیت آنها بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها در داخل شهرها غیر مجاز است، صورت می گیرد و طی رایزنی با اتحادیه های مذکور تلاش می کنیم آنان را برای خروج از شهر متقاعد کنیم.
وی افزود: در صورتی که تذکرات شفاهی و کتبی برای خروج اصناف مزاحم و زیان آور از داخل شهر کفایت نکند، ناگزیر به استفاده از روش های قهرآمیز خواهیم بود و از اختیاراتی که قانونگذار برای ما مشخص کرده، بهره می جوییم.
مدیر روستا خاطر نشان کرد: متاسفانه در سالهای اخیر توجه لازم به خروج مشاغل مزاحم و زیان آور به خارج از شهر صورت نگرفته و شاهد گلایه های شهروندان از مشکلات ناشی از همجواری با این واحدهای صنفی مزاحم هستیم.
این مسئول در پایان بیان کرد: بر اساس قانون، وظیفه برخورد با اصناف مزاحم و زیان آور متوجه شهرداریها می باشد و در مسیر اجرای قانون از دیگر ارگان ها و اتحادیه های صنفی و شبکه بهداشت و درمان و سازمان حفاظت محیط زیست انتظار همکاری و همراهی بیشتری داریم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*