دادگو: جهاد کشاورزی البرز اراضی احداث نمایشگاه دائمی گل و گیاه را به شهر بازگرداند

روتیتر:رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به گذشت دو دهه از وعده وزارتخانه جهاد کشاورزی مبنی بر احداث دو نمایشگاه گل و گیاه و تجهیزات، ماشین آلات و ادوات صنعت کشاورزی در اراضی ورودی شهر، خواستار ورود سازمان های نظارتی به پرونده و انجام پیگیری های حقوقی جهت بازپس گیری اراضی مذکور شد.

به گزترش روتیتر:محمود دادگو  با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با گذشت دو دهه از تغییر کاربری اراضی مذکور که بر اساس طرح تفصیلی شهر، کاربری اولیه آن احداث ترمینال و پایانه مسافربری بوده است، اداره جهاد کشاورزی وقتِ شهرستان کرج متعهد به احداث دو نمایشگاه فوق الذکر در آن شد که اشتغالزایی، ارتقای جایگاه کرج در صنعت کشاورزی ایران، ایجاد صنایع وابسته به گل و گیاه در کرج شد تا با انجام این کار درآمدهای پایدار برای شهر ایجاد شود.


رئیس پارلمان شهری کرج افزود: با عنایت به فعالیت تنها یک ترمینال مسافربری در سطح استان و بروز مشکلات و پیامدهای ناشی از این وضعیت اما مسئولان شهری کرج در دهه هفتاد با در نظر گرفتن نیت خیر جهاد کشاورزی که صلاح و صرفه شهر و شهروندان را به همراه داشت، با تغییر کاربری آن موافقت کردند و پس از آن با تایید نهایی پرونده در کمیسیون ماده پنج استان تهران، این وزارتخانه به خواسته خود رسید اما به وعده هایش عمل نکرد و متاسفانه افکار عمومی را به بازی گرفت.

اراضی که در بند کم کاری یک سازمان گرفتار مانده است

دادگو در پیش رو بودن برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در پارک شهید چمران و استقبال چند صد هزار نفری شهروندان از این رویداد مهم را یادآوری کرد و گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت های موجود و مشکلات ترافیکی، کمبود مکان و هزینه های بالا، نمایشگاه مذکور تنها در بازه مشخص زمانی دایر است و پس از آن مردم باید یک سال دیگر برای قدم گذاشتن به چنین فضایی انتظار بکشند. این در حالی است که شهرمان صاحب قطعه زمینی مناسب با کاربری احداث نمایشگاه گل و گیاه است که متاسفانه در بند کم کاری یک سازمان دولتی گرفتار مانده است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خصوصی سازی و حرکت به سمت تعامل سازنده با بخش خصوصی بر مبنای تکریم و احترام متقابل به قوانین موجود، از وزارتخانه جهاد کشاورزی درخواست کرد از توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای احداث دو نمایشگاه مذکور بهره گیرد و با انتشار فراخوان مشارکت به مطالبه دو دهه ای مردم در این زمینه پاسخ مثبت دهد.

دادگو گفت: چنانچه جهاد کشاورزی البرز تصور می کند با گذشت زمان موفق به تغییر کاربری مجدد این قطعه زمین و تبدیل به احسن آن خواهد شد، سخت در اشتباه است؛ چرا که شورای چهارم کرج قاطعانه در برابر این موضوع خواهد ایستاد و به احدی اجازه تباه کردن سرمایه های مادی و معنوی شهر را نمی دهد گرچه مالکیت زمین متعلق به جهاد کشاورزی است اما انتفاع آن متوجه عامه مردم است و از همین رو، به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری خود را مکلف و موظف به پیگیری ویژه موضوع می دانم.

رئیس شورای شهر کرج با تصریح بر اینکه تا لحظه عقب نشینی جهاد کشاورزی البرز از کم کاری دو دهه ای خویش دست از پیگیری و تذکر رسانه ای بر نمی دارم، تصریح کرد: از رسانه های استان که با دلسوزی و شجاعت مباحث مرتبط با باغ سیب، اراضی حسن آباد، پارک تحقیقاتی جهان نما و… را دنبال کرده و به سرانجام رساندند،می خواهم تا این بحث را نیز به انجام مطلوب خود برسانند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*