رانت ۱۰۰ میلیاردریالی ۴ روزنامه از امکانات خبرنگاران کرج/فروش زمین رایگان فرهنگی به بخش خصوصی/سازمان بازرسی ورود کند

روتیتر:سرپرستی های چهار روزنامه جمهوری ، رسالت اطلاعات و قدس در کرج  زمین رایگانی ره که از فرمانداری برای احداث دفتر روزنامه گرفته بودند بر خلاف تفاهم نامه منعقد شده در سال ۸۱ به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به سازمان نظام مهندسی استان البرز فروختند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،چهار روزنامه جمهوری به سرپرستی ساسانی؛رسالت به سرپرستی حسنی،قدس و اطلاعات زمینی را که فرمانداری کرج به منظور احداث دفتر روزنامه به صورت رایگان به سرپرستی های این چهار روزنامه در محل شهرک اداری بذل کرده بود  به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به سازمان نظام مهندس ساختمان استان البرز فروخته اند.

فرمانداری کرج در سال ۱۳۸۱ این زمین را به منظور احداث دفتر روزنامه سرپرستی این چهار روزنامه در کرج به صورت رایگان واگذار کرده بود تا به فعالیت خبری بپردازند و در تفاهم نامه منعقد شده فی مابین این چهار روزنامه و فرمانداری تاکید شده است که این روزنامه ها فقط می توانند اقدام به ساخت دفتر روزنامه و استفاده خبری برای خود ،کنند اما بر خلاف قانون و تفاهم نامه موجود این دفاتر که سرپرستی آنها از اعضای قدیمی شورای غیر قانونی و قدیمی و منسوخ شده هماهنگی مطبوعات کرج هستند که در آن زمان مهدی کریمایی رییس و دبیر آن بوده است ، اقدام به فروش این زمین که در آن ساختمانی ۵ طبقه با وام هایی بدون بهره ساخته شده است ،به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال کرده اند .

این در حالی است که این زمین میلیاردی به منظور فعالیت خبری به این دفاتر سرپرستی و پروزنامه هایی که هیچ سهمی در اطلاع رسانی جامعه خبری البرز ندارند و تنها به دفاتری برای جذب آگهی های میلیونی ادارات و بخش خصوصی بدل گشته اند ، واگذار شده بود اما این روزنامه در کرج اقدام به تجارت و سود و رانت خواری با امکاناتی کردن که می بایست به تمامی خبرنگاران تعلق می گرفت .

تحویل این زمین به جامعه خبرنگاران و اعطای سود حاصل از آن به تمامی فعالان عرصخه خبر سبب می شد تا توان حرفه ای این جامعه نهیف شده ارتقاء یابد اما این امکانات در سکوت جامعه خبری و انفعال بسیاری از افراد باسابقه که خود نیز به نوعی در دریافت این امکانات دستی بر کاسه داشته اند به سوی تعداد معدودی از دفاتر سرپرستی سوق داده شده اند .

حمایت بیش از اندازه سرپرستان این چهار روزنامه از مهدی کریمایی که اینک ببرخلاف قانون بر مسند خانه مطبوعات البرز تکیه زده است بی ارتباط با اخذ این زمین در زمانی که مهدی کریمایی ریاست و یا دبیری شورای غیر قانونی مطبوعات را بر عهده داشت ندارد .

چه در آن زمان مهدی کریمایی ریاست و دبیری شورای هماهنگی مطبوعات را بر عهده داشته است و این چهار روزنامه در آن زمان این زمین میلیاردی را در شهرک اداری که اینک برای ادارات کل حتی زمین ندارد ، اخذ کرده اند.

علاوه بر این اعطای چندین دکه مطبوعاتی که اینک به بیش از ماهیانه ۴ میلوین تومان اجاره داده می شود از دیگر اقدامات در سایه شورای هماهنگی مطبوعات آن موقع به ریاست مهدی کریمایی به شمار می رود که خود وی و چندین نفر از اعضای هیات رییسه شورای هماهنگی مطبوعات آن زمان  نیز هم اکنون دارای دو دکه مطبوعاتی می باشد و ماهیانه بدون انجام کوچکترین فعالیت رسانه ای میلیون ها تومان درآمد در سایه امکاتی که به سام جامعه رسانه کرج گرفته اند کسب می کنند.

در این شرایط امید می رود که سازمان بازرسی کل کشور ، وزیر ارشاد و در صورت توان فرماندار کرج با ورود به این معامله میلیاردی مانع از فروش امکاناتی شوند که می بایست به همه خبرنگاران تعلق می گرفت .

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*