شادمانی نماینده استفاده کننده از بورسیه های غیر قانونی از استیضاح وزیر علوم/استیضاح کننده منتفع

روتیتر سید محمد میر حبیبی :محمد مهدی زاهدی  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که  یکی از استفاده کننده گان بورسیه های غیر قانونی وزارت علوم در دوره احمدی نژاد است بافاصله و پس از استیضاح وزیر علوم با  ابراز امیدواری  نسبت به این استیضاح شاگرد اول کابینه تلاش کرد تا به نوعی شادمانی خود را نشان دهد . این استفاده کننده از بورسیه های غیر قانونی که در این جلسه هیچ اشاره ای به نحوه استفاده خود از این بورسیه های غیر قانونی برای فرزندان و بستگانش نکرد اظهار امیدواری کرد که جلسه اخیر استیضاح به افزایش ارتباط دولت و مجلس منتهی شود تا با کمک یکدیگر مشکلات را رفع کنند.

گرچه وی به این مهم که چگونه تندوروهای مجلس این انتظار را دارند که  این استیضاح که جامعه علمی و استادان به نام و دانشجویان از آن ناراضی هستند می تواند پل ارتباطی برای افزایش ارتباط مجلس و دولت باشد ، هیچ اشاره ای نکرد اما اظهار امیدواری وی نسبت به تاثیر مثبت این استیضاح بر تعمیق بخشیدن به ارتباط دولت و مجلس را می توان در راستای رضایتمندی و شادمانی این استفاده کننده از بورسیه های غیر قانونی ارزیابی کرد.

چه پیش از این نیز رسانه های نزدیک به دولت نیز خبر از رهبری استیضاح از سوی محمد مهدی زاهدی یکی از سرشناس ترین استفاده کنندگان از بورسیه های غیر قانونی می دادند که سکوت معنی دار این وزیر اسبق احمدی نژاد در روزهای منتهی به استیضاح و حتی در جلسه استیضا ح به ویژه در رسانه ها می تواند مهر تاییدی بر این مهم باشد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر   محمدمهدی زاهدی گفت: بنده به عنوان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، قبل از برگزاری جلسه استیضاح هیچ مصاحبه‌ای را با رسانه‌ ها انجام ندادم؛ چراکه معتقدم نظر رییس کمیسیون به صورت مستقیم در نتیجه تاثیرگذار بوده و به همین دلیل هم از انجام مصاحبه اجتناب کردم.

وی پس از استیضاح یکی از موفق ترین وزرای دولت تدبیر و امید که رییس جمهور اعتقاد و اعتماد خاصی به وی داشت ، افزود: اکنون مجلس بصورت یکپارچه حامی دولت است و دوست دارد که نهاد اجرایی کشور با سرعت بیشتری به رفع مشکلات بپردازد، به همین دلیل هم نمایندگان موافق حاشیه‌سازی برای دولت نیستند

وی گفت: یکی از مطالبات نمایندگان در این استیضاح، حاشیه‌سازی‌های بسیار از سوی این وزارتخانه بود و مجلس راضی نیست که دولت وقت خود را صرف پاسخگویی به این حواشی کند، از این رو می‌توان این استیضاح را در راستای حمایت مجلس از دولت تلقی کرد.

هرچند وی یکی از مهمترین دلایل استیضاح را به صورت غیر مستقیم حاشیه های انجام شده توسط وزیر در وزات علوم دانست اما این استیضاح با توجه به عملکرد و سوابق و توانمندی ها ی فرجی دانا که بر خلاف ادعای اصولگرایان تندرو به دور از هرگونه فعالیت سیاسی و حزبی بود ، یکی از پر حاشیه ترین اتفاقاتی بود که برای دولت تدبیر وامید در آستانه یک ساله شدن روی داد

این نماینده مردم در مجلس نهم همچنین در رابطه با جلسه استیضاح گفت: مجلس نسبت به عملکردی که موجب ساختارشکنی شود واکنش نشان خواهد داد و هیچ‌کس راضی نیست که برخی عوامل فتنه ۸۸ در راس امور علمی کشور قرار گیرند، از این رو یکی از دلایل عدم اعتماد به وزیر علوم، همین انتصابات اشتباه بود.

در حالی که محمد مهدی زاهدی یکی دیگر از مهمترین دلایل استیضاح را انتصابات فرجی دانا اعلام کرد اما بحض استیضاح وزیر علوم ۵ ماه پس از اولین انتصابات وی و درست پس از افشای بورسیه های غیر قانونی که نزدیکان  برخی از نمایندگان مجلس از جمله محمد مهدی زاهدی نیز از آنها استفاده کرده بودند ، مطرح و به سرعت جدی شد .

بااین وجود نمایندگان تندرو مجلس بدون توجه به این واقعیات دست به طرح و سرعت بخشیدن به استیضاح کردند .

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین ابراز امیدواری کرد که این جلسه به افزایش ارتباط دولت و مجلس منتهی شود تا با کمک یکدیگر مشکلات را رفع کنند.

3 Comments

 1. ایشون باید هم خوشحال باشه چون کل خانواده و فامیلشون جز بورسیه هلی غیر قانونی بودند  گرچه شادیشون زودگذر خواهد بود چون تشت رسوایی افتاده پایین… …..!!!!!

 2. خوشحال و شاد و خندانم
  قدر رانت ها را من می دانم
  خنده کنم من دست بزنم من پا بکوبم من شادانم 
  اقای باید هم خوشحالی کنی…………………!

 3. خوشحال و شاد خندانم 
  قدر رانت ها را من می دانم
  خنده کنم من دست بزنم من پا بکوبم من شادانم
  اقای زاهدی باید خوشحالی کنی حالا تشت  رسوایی رو چه می کنی!؟؟؟؟
  ذکر یا ستار العیوب بسیار نافع است……………………………………….

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*