هزینه کرد فرهنگی؛ سرمایه گذاری

روتیتر:نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج بر تعریف و لحاظ «پیوست فرهنگی» جهت پروژه های عمرانی سطح شهر تاکید کرد و گفت: هزینه کرد در جهت اعتلای فرهنگی بهترین سرمایه گذاری برای پرورش نسلی خلاق، آگاه و هوشیار است که باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،فاطمه اسکندری در حاشیه بازدید از دفتر خبرگزاری مهر در کرج که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، اظهار داشت: توجه به حوزه فرهنگ باید بیش از پیش مورد توجه رسانه ها قرار گیرد.

عضو پارلمان شهری کرج با اشاره به اینکه تلاش شده در شورای شهر به پیوست فرهنگی طرح ها و پروژه ها توجهی بیش از پیش صورت گیرد، مروری هم بر برخی مشکلات در این حوزه داشت و گفت: گاهی نمی توان اهمیت این امر را برای مسئولان روشن کرد و توجه به اجرای سریع تر پروژه بر توجه به پیوست فرهنگی آن رجحان می یابد.

وی، همچنین ترافیک را از معضلات شهری کرج دانست که شورا نیز با اولویت قرار دادن آن در حال بررسی و کار کارشناسی برای اجرای پروژه هایی است که گره های ترافیکی شهر را از میان بردارد.

اسکندری همچنین بیان کرد: اگر طی چهار سال تنها یک پروژه اجرا شود ولی اصولی و کارشناسی باشد بهتر از اجرای پیاپی پروژه هایی است که بعد از مدت زمان کوتاه مشکلات شان مشخص می شود.

وی با اشاره به پشتوانه مردمی اعضای شورای شهر یادآور شد: در بررسی طرح ها و لوایح همواره توجه به حقوق مردم و صاحبان رای در اولویت است و مصلحت اندیشی برای عده ای خاص نمی تواند مانع از بی مهری ما نسبت به رای مردم شود.

این عضو شورای شهر همچنین مروری بر اقدامات فرهنگی صورت گرفته در شهر داشت و گفت: باید برای حوزه فرهنگ هزینه کرد و معتقد نیستم که باید به دید یک بنگاه درامدزا مجموعه های فرهنگی را به گونه ای درگیر کرد که از رسالت اصلی خود که همانا ارائه خدمات رایگان فرهنگی به مردم است دور شد.

وی در خصوص مسئله حق آبه کرج نیز از پیگیری از دفتر رئیس جمهور برای حل مسئله آب کرج خبر داد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*