خبرنگاران دلسوزانه نقادی کنند

روتیتر:استاندار البرز با بیان اینکه جامعه نیاز به اعتدال دارد ، گفت : از خبرنگاران و اهالی رسانه انتظار می رود دلسوزانه به نقد مسائل جامعه بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،سید حمید طهاییˈ شامگاه شنبه هجدهم مردادماه در نخستین جشنواره مطبوعات استان البرز که در سالن اجتماعات استاد سرویس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد، افزود: ما مسوولان به نقد منصفانه و روشنگرانه اصحاب رسانه نیاز داریم و باید با کمک خبرنگاران به رفع مشکلات جامعه بپردازیم .

وی ادامه داد: اگر کسی از رویه نقادی و ارشادی جامعه رسانه ای اعلام بی نیازی کند در واقع دارای روحیه طاغوتی است.

استاندار البرز با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با روحیه اعتدال پا به عرصه خدمت گذاشته است گفت: این دولت به قول و وعده هایی که به مردم داده ، پایبند است زیرا مسوولان اجرایی کشوراهل کار و تلاش هستند.

طهایی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید بین اقشار جامعه تفاوت نمی گذارد زیرا کسانی که در جامعه اسلامی عهده دار مسوولیت می شوند، در واقع خدمتگزارمردم هستند.

استاندار البرز افزود: البته کسی که در عرصه اجرایی خدمت می کند ممکن است در انجام وظایف دچار اشتباهاتی شود که دراینجا وظیفه خبرنگاران است دلسوزانه راهنمایی ، هدایت ، انتقاد و کمک کنند که ما مسوولان از راهنمایی و هدایتگری قشر خبرنگاران بی نیاز نیستم.

 مدافعان دروغین حقوق بشر چشمان خود را بسته اند

استاندار البرز با اشاره به اینکه امروز مدافعان دروغین حقوق بشر چشمان خود را بر روی جنایات رژیم صهیونیستی بسته اند، گفت : آنان باید در برابر کشتار زنان و کودکان بی گناه غزه بیدار شوند.

وی افزود: امروز اعتراض ها در سطح جهان به مردم محدود می شود وسران بسیاری از دولت های غربی و عربی خود را به خواب زده اند.

طهایی بیان کرد: اگر یک فرد مجرم و متخلف در ایران اسلامی مورد بازخواست قانونی قرار گیرد، رسانه ها و دولت های غربی هیاهو به راه می اندازند اما در برابرکشتار زنان و کودکان بی گناه فلسطینی سکوت می کنند.

*** البرز دارای مردمانی بزرگ است

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش گفت : البرز هرچند به لحاظ وسعت کوچکترین استان کشور است اما مردمانی بزرگ دارد.

وی ادامه داد: این استان اگرچه در همسایگی پایتخت قرار دارد اما کمبودها و نیازهای آن کم نیست، محرومیت در بخش های درمانی ، آموزشی و راه ها در البرزمضاعف است ، بنابراین مسوولان باید برای برون رفت از این وضعیت تلاش کنند.

وی انجام طرح های عمرانی و زیربنایی در استان البرز را با تکیه بر مطالعه درست و عمیق ضروری دانست و اظهار کرد: ما به کمک شما خبرنگاران که در صحنه اطلاع رسانی ، روشنگری و تنویر افکار عمومی تلاش می کنید، نیاز داریم .

تجلیل از برترین های جشنوار مطبوعات البرز

در جشنواره مطبوعات استان البرز که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، از صاحبان ۴۰ اثر برگزیده ، به صورت ویژه تجلیل به عمل آمد.

در بخش خبر این جشنواره نوشین طهماسبی از ایرنا استان البرز به عنوان برتر شناخته شد.

همچنین از حدود ۱۵۰ خبرنگار و عکاس استان البرز که آثار خود را به جشنواره ارسال کرده بودند، تجلیل شد.

نخستین جشنواره مطبوعات استان البرز پس از قرائت بیانیه هیات داوران به کار خود پایان داد.

در استان البرز حدود یکصد رسانه شامل دیداری و شنیداری، خبرگزاری ، پایگاه خبری ، روزنامه ، دو روز نامه ، هفته نامه ، دو هفته نامه ، ماهنامه و فصلنامه فعالیت دارند.

حدود ۴۵۰ نفر در رسانه های استان البرز در عرصه اطلاع رسانی فعالیت می کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*