دو انتصاب استاندار البرز:یک گل یک آفساید/امور بانوان استانداری نیاز به تجدید انتصاب دارد

روتیتر سید محمد میر حبیبی :بی بی عصمت سر فرازی با حفظ سمت به عنوان سرپرست امور بانوان استانداری البرز منصوب شد .

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،استاندار البرز درست چند روز بعد از انتصاب قباد نعمتی به عنوان مدیر کل روابط عمومی استاندارثی البرز بی بی عصمت سرفرازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست امور بانوان و زنان استانداری البرز منصوب کرد.

انتصاب قباد نعمتنی با توجه به تجارب وی در زمینه های مختلف و در مدیریت های ارشد نظیر بخشداری و  شهرداری در استان البرز را می توان یکی از مناسب ترین انتصاب های یک سال اخیر در استانداری البرز بویژه از زمان استاندار شدن طهایی در اردیبهشت ماه برشمرد.

انتخاب قباد نعمتی با ۳۰ سال سابقه اجرایی در راس مدیریت های اجرایی نظیر  ۴ سال شهردار محمد شهر ، سه سال بخشدار مرکزی ، بخشدار اشتهارد ، بخشدار آسارا و چندین سمت دیگر  برای مدیر کلی روابط عمومی استانداری البرز  نشان از آن دارد که استاندار البرز در این انتصاب علاوه بر اینکه معیار بومی بودن را در نظر گرفته در تلاش است تا سطح مدیریت و هم میزان تجربه را در بخش های مختلف استانداری البرز افزایش دهد .

که این رویه دقیقا در تضاد با روشی است که متاصفانه مهندس طاهری استاندار سابق و البته معزول شده البرز در پیش گرفته بود .مهندس طاهری در اولین روزهای انتصاب خود اقدام به حذف تقزیبا کلیه نیروهای بومی و متخصص و توانمند و متعهد استانداری البرز کرد و رویه انتصاب های غیر قانونی را برگزید که یعد ها از سوی مقامات دولت تدبیر و امید این انتصاب ها غیر قانونی عنوان شد و لغو شد.

طهایی اما فارغ از اخبار مربوط به انتصاب معاونینش بومی بودن و تجربه و تعامل را در پیش گرفته است . چه قباد نعمتی از نظر تعامل و تجربه و هم بومی بودن در این جایگاه ؛ دارای امتیاز های قابل توجهی است.

سابقه و میزان آشنایی وی با اولویت ها و روابط داخلی و خارجی مجموعه عظیم دولتی در البرز و آشنایی با راه کارهای افزایش کارکرد مدیریت های ارشد و کاهش تنش ها و چالش های یش روی یک استاندار جدید به اندازی ای است که بتوان این انتخاب را حداقل تا زمان بروز ضعف مشهور جزء انتصاب های قابل دفاع و مناسب ارزیابی کرد .

او در شهرداری محمد شهر در سال ۸۸ در شرایطی بر مسند شهردارنشست که اختلافات داخلی در این شهر پر جمعیت و همچنین چالش های مدیریت شهری به اوج رسیده بود اما در اواخر مسولیتش به عنوان شهردار علاوه بر ارتقاء بسیاری از شاخص ها اختلافات و چالش هیا مدیریت شهری نیز به حدقل رسید.

در استانداری البرز نیز پس از انتصاب طهایی  انتظار می رود که با انتصاب های معطوف به شاخص هایی مانند بومی بودن ، تجربه ، تعهد و تخصص در انتصاب ها زمینه های لازم به منظور اصلاح خرابی های ما حصل مدیریت طاهری معزول و معاونان برکنار شده و مدیر کل سابق روابط عمومی نا کارآمد استانداری البرز  ایجاد شود .

توحید لو مدیر کل سابق روابط عمومی استانداری البرز از همان ابتدای انتصاب ساز مخالف با نیاز های البرز را به عنوان پیش قراول تیم طاهری معزول را نواخت و سعی کرد در خارج نواختن طاهری تک خوان آن باشد هرچند رهبری این تیم با سریزدی ، توحی لو برادر رستم زاده به ظاهر مظلوم بود .وی نه تنها فاقد کوچکترین سابقه اجرایی حتی در حد معاونت مدیر کلی بود بلکه از کمترین تیز هوشی و درایت در اداره کردن امورات مربوطه ووظایف محوله را نداشت.

انتصابی که آفساید بود…..

استاندار البرز اما با آرامش بیش از حد صبر نخبگان و آگاهان و دلسوزان این مدیر کل را برکنار و قباد نعمتی را برگزید اما در انتصاب دوم خود یعنی بی بی عصمت سر فرازی به هشدار آگاهان و نظر نخبگان و دلسوزان که پرچم اخظار خود را بالا گرفته بودند توجه نکرد و وی را بدون در نظر گرفتن توانمندی ها و خواست و نیاز جامعه بانوان و البته گسترده البرز ، به عنوان سرپرست اداره کل بانوان و خانواده استانداری البرز  منصوب کرد.

گرچه وضعیت در اداره کل بانوان استانداری البرز در زمان طاهری  که به گفته وزیر کشور به دلیلی عدم تامین نظر دولت تدبیر وامید برکنار شد بسیار اسفبار تر و بحرانی تر از اداره کل روابط عمومی بود و در آن زمان انتصاب خانم فلاحی نوید به عنوا ن مدیر کل بانوان استانداری تعجب همگان را برانگیخت .

در زمان طاهری سکان این اداره کل نیز همچون بسیاری دیگر از انتصاب های این استاندار  در دست فردی بود که معیاری از تعد ف تخصص و تجربه در رفتار و عملکردش دیده نمی شد و تنها با استفاده از روابط کاری اش با رستم زاده به این سمت منصوب شده بود .

با این حال اما انتظار افکار عمومی و نخبگان از استاندار جدید البرز انتصاب فردی بسیار قوی تر از فلاحی نوید بود تا بتواند کمبود های دوران پیش از خود را نیز کمی پوشش و ترمیم بخشد اما انتصاب بی بی عصمت سرفرازی به عنوا نمدیر کل بانوان استانداری البرز که فاقد تجربه و تخصص لازم در این زمینه از یک سو و همچنین دارای کارنامه نا موفق مدیر کلی پژوهش استانداری البرز نیز است نتوانست غم از دست دادن فرصت یک ساله به واسطه عنلمکرد و انتصاب های طاهری و تیمش را ترمیم سازد .

عدم ارایه گزارش ها و برنامه های پژوهش محور و مبتنی بر پایه های علمی بویزه در خصوص نا کارآمدی طاهری و تیمش و  همچنین عدم ارایه برنامه های حل بسیاری از مشکلات ساختاری  فسطحی و بویزه آمایشی البرز به منظور عبور از کاستی هایی که محصول سال ها عقب ماندگی است از جمله ضعف های عملکرد وی در اداره کل پژوهش به شمار می رود .

در شهرداری محمد شهر نیز زمانی که بی بی عصمت سر فرازی معاون فرهنگی بود ، اسن شهرداری فاقد برنامه ریزی کلان و مدون در زمنیه فرهنگی و اجتماعی بود هرچند اقداماتی کوتاه مدت نیز انجام می شد اما استانداری محل و زمانی برای اجرا و یا تدوین برنامه های مسکن وار و زود گذر نیست چه البرز سال ها در تب سایه تهران سوخته و امروز تشنه برنامه ریزی ،آینده نگری و کلان محوری در عین اجرای برنامه های جاری است.

انتخاب طهایی در این مورد آفسایدی از نظرات نخبگان بود . هرچند نعمتی نظر اکثریت را تامین کرد.

 

درحال بروز رسانی…..

3 Comments

  1. با سلام آقای میر حبیبی از شما که با اطلاعات قوی ومستندتان پرچم سمنانی ها وگسترشی ها را پایین کشیدید بعید بود از یک شخصیت توانمند وپرچمدار اصلاحات در استان که در دوره طاهری ورستم زاده همواره همراه نیرویهای استانداری بود به این صورت تیتر بزنید.ایشان سوابق عالی در حوزه های مختلف دارند وتوانمند هستند.

  2. خانم سر فرازی در مدت زمان ۷ ماهه از حضورشان در پست مدیر کلی آموزش وپژوهش تحولات بنیادینی در حوزه دوره های الکترونیکی وآموزش از راه دور ایجاد نمودند که در دوره های گذشته اصلا در این خصوص فکری نشده بود.ایشان به واسطه اصلاح طلبی به مدت ۸ سال دوره دکتر محمود احمدی نژاد توسط شخصیت های مثل فرهادی و … از صحنه های مدیریتی علیرغم توانشان دور ماندند.

  3. خواهش می کنم مسئولین که سایت رو رصد می کنند به گوش جناب استاندار برسونند که فقط یک نگاه سطحی به زنان توانمند استان که هیچگونه حمایتی از احزاب نمی کنند بیندازند . ابروی رفته ی دفتر امور خانواده و بانوان را بعد از ۶ مدیر کل در طی فقط سه سال برگردانید . اما نه به قیمت انتخاب مدیر کل بدحجاب . نه به قیمت انتصاب مدیر کل غیر اداری . نه به فیمت انتصاب مدیر کل تزئینی . بلکه مدیر کلی با اطلاعات در عرصه زنان . اشنا به امور . تحصیل کرده . با اخلاق . حامی تحکیم بنیان خانواده .(( متاهل )) متاهله موفق نه مدیر کل مجرد که دغدغه خانواده از وی ساقط است .

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*