قول مساعد وزیر بهداشت برای کلنگ زنی بیمارستان در اراضی حسن آباد

روتیتر:وزیر بهداشت دولت یازدهم در جریان سفر یکروزه به استان البرز به مردم و مسئولان کرجی وعده کرد؛ در کمتر از ۹۰ روز شاهد کلنگ زنی احداث بیمارستان در اراضی دولتی حسن آباد خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،سید حسن قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در جریان مشکلات پیش آمده در مسیر احداث بیمارستان در اراضی دولتی حسن آباد کرج قرار گرفته ام، با انتقاد از طولانی شدن پروسه زمانی ساخت مرکز درمانی در این قطعه زمین اظهار کرد: بر اساس کسب اطلاع صورت گرفته تا کمتر از دو هفته آینده اطلاعیه و فراخوانی از سوی مسکن و شهرسازی استان منتشر و از واجدین شرایط برای تحویل زمین جهت ساخت بیمارستان با سه گزینه دولتی، خصوصی و دولتی – خصوصی دعوت به عمل می آید.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید اضافه کرد: کلنگ احداث بیمارستان ظرف ۹۰ روز آینده به زمین زده می شود و در واگذاری جدید شرایطی لحاظ می گردد که طرف قرارداد به آسانی توانِ شانه خالی کردن از بارِ مسئولیت را نداشته باشد و در صورت عدول از مفاد و تباصر قانونی قرارداد مورد بازخواست قرار گیرد.

دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه فقر سرانه های بهداشت و درمان در کلانشهر کرج به مراتب محسوس تر از سایر استان های کشور است، آن را ناشی از در سایه تهران ماندنِ این خطه دانست و اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح تحول نظام سلامت و عزم جدی دولت برای بهبود فضاهای بیمارستانی، نوسازی بافت فرسوده مراکز درمانی، حمایت از احداث مراکز درمانی توسط بخش خصوصی و… شاهد التیام آلام کرج در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

وی از استانداری البرز و سازمان مسکن و شهرسازی استان خواست؛ در صورت واگذاری زمین به بخش خصوصی و دولتی جهت احداث مراکز درمانی، نظارت لازم را برای پیشبرد کار طبق جدول زمانبندی شده داشته باشند و مانع از روی زمین ماندن کارها در شرایطی که مردم به شدت نیازمند ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات رسانی درمانی هستند، شوند.

وزیر بهداشت دولت یازدهم همچنین خواستار حمایت شورای اسلامی و شهرداری کرج از روند صدور مجوزهای ساخت و نیز احداث مراکز درمانی خصوصی و دولتی در این کلانشهر شد و همراهی مدیریت شهری را در پیشبرد اهداف این وزارتخانه در استان البرز بی بدیل ارزیابی کرد.

این مسئول در پایان گفت: با راه اندازی بیمارستان در اراضی حسن آباد شاهد رسد سرانه های بهداشت و درمان در کلانشهر کرج خواهیم بود و بنده به سهم خویشِ از وقفه زمانی پیش آمده در روند احداث بیمارستان در زمین مذکور پوزش می طلبم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*