نماد «پدر و پسر» افق های جدید را نشانه رفتند

روتیتر:کلانشهر کرج همواره از شهر های مهم در کشورمان به حساب می آید اما با وجود این با نگاهی کلی می توان فهمید که کرج از حیث هنری کمتر بهره برده و داری نماد مشخصی نیست که این موضوع ذهن مسئولان شهر را درگیر کرده تا برای حل آن چاره ای بیاندیشند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ، یکی از این نمادها که امروز به همت سازمان زیباسازی در شهر رونمایی شد، تندیس پدر و پسر بود که در میدان دانشگاه قرار گرفت تا ذهن فرهیختگان و عابران را با خود مشغول کند.

این نماد که با استفاده از آهن و فایبر به ارتفاع چهار متر ساخته شده اثر دستان لیلا شاه محمدی است.

شاه محمدی در رشته مجسمه سازی تحصیل کرده و تندیس پدر و پسر از سری ساخته هایش در مجموعه پنجره است. یکی دیگر از آثار این مجموعه هم اکنون در اتوبان همت نصب شده و نوازشگر نگاه مخاطبان است.

به گفته شاه محمدی، ساخت این تندیس سه ماه به طول انجامیده و به نقش پدر در خانواده اشاره دارد که با نگاهی به این مضمون نشانگر الگو بودن پدر برای فرزندان می باشد.

وجود پدر و پسر به اعتبار فرهنگی و هنری شهر می افزاید و زیبایی بخش شهر خواهد بود.

همچنین انگشت اشاره رفته پدربه سمت دانشگاه اهمیت آن را برجسته می سازد و می توان دریافت که فرزندان این آب و خاک باید برای رشد و تعالی وطن خویش گام های مستحکم و رو به جلویی بردارند.

وجود آثار هنری درتمام دنیا امروزه امری مهم تلقی می شود و  وجود آن ها بر زیبایی شهر می افزاید.

نمادها همچنین علاوه بر زیبایی های بصری، مفاهیم عمیق و  پیام های مهم و ارزشمندی را در پس خود به بیننده انتقال می دهند که می تواند برای داشتن شهری شادتر و زیباتر بسیار موثر واقع شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*