هشدار شدید آیت‌الله مکارم‌شیرازی به سعودی‌ها

روتیتر:آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدور بیانیه‌ای نسبت به آنچه در کشور عربستان سعودی می‌گذرد، به مسئولین سعودی هشدار داد که این‌گونه حرکت‌های تند، پیامدهای سوئی در برخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر،  متن بیانیه این مرجع تقلید به شرح زیر است:

«اخبار وحشتناکی از طرز رفتار مسئولین سعودی نسبت به شیعیان احصا و قطیف می‌رسد. جمعی از بزرگان علمای آنها را به جرم آزادی‌خواهی در انجام مراسم مذهبی به زندان افکنده‌اند و تضییقات فراوانی برای آنها به وجود آورده‌اند و از همه وحشتناک‌تر این‌که زمزمه صدور حکم اعدام برای شیخ بزرگوار عالم معروف منطقه، شیخ نمر به گوش می‌رسد.

ما به مسئولین سعودی هشدار می‌دهیم که این‌گونه حرکت‌های تند احساسات همه شیعیان دنیا و پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) را به شدت جریحه‌دار می‌کند و پیامدهای سوئی در برخواهد داشت.

حاکمان سعودی به جای این تشدّدها خوب است به درد دل آنها گوش دهند. آنها حقوق از دست رفته خود را می‌خواهند. آنها آزادی در انجام مراسم مذهبی خود را طلب می‌کنند. آنها به کشور خودشان علاقه دارند. کدام عقل و منطق اجازه می‌دهد که در برابر این خواست‌های مشروع آن‌گونه رفتار شود؟

ما تعجب می‌کنیم نهادهای حقوق بشر دنیا چرا در این‌گونه موارد که موافق میل دولت‌های سلطه‌گر است، سکوت می‌کنند؛ ولی اگر کمترین حرکتی در کشوری که هماهنگ با آنها نیست، رخ دهد، فریادشان بلند می‌شود؟

به هر حال تکرار می‌کنیم صدور حکم اعدام برای یک عالم بزرگ منطقه چیزی نیست که برای مراجع شیعه و بزرگان مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) و تمام علاقه‌مندان به آنها در سراسر جهان قابل تحمل باشد.

والسلام علی من اتبع الهدی»

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*