روش های سنتی روابط عمومی ها مورد بازنگری قرار گیرد

روتیتر:مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی جایگاه روابط عمومی را در نهادها و دستگاه ها برای ارتباط موثر و مستمر بین آنها و جامعه، مهم و بی بدیل عنوان و تصریح کرد: امروز نیازمند بازنگری در روش های سنتی و گذشته روابط عمومی ها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ، محمد خدادی عصر دوشنبه در آیین نهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی افزود: در حوزه روابط عمومی ها باید باور داشته باشیم که موفق نبوده ایم زیرا داشته های امروز ما در حوزه روابط عمومی مربوط به گذشته است.

این مراسم با حضور محمدرضا صادق مشاور رسانه ای رییس جمهوری، احمد مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران و جمعی از پیشکسوتان و فعالان عرصه روابط عمومی در هتل ارم تهران برگزار شد.

خدادی با اشاره به فناوری های نوین ارتباطی و ابزارهای مهم برقراری ارتباط ، گفت: امروز بستر ارتباطات هم مدعی زیادی دارد و هم از پیچیدگی فراوانی برخوردار است، لذا باید با یک آسیب شناسی، نقاط ضعف در روابط عمومی ها را شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها تلاش شود.

مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه در فضای رسانه ای کنونی با تحولات عجیب، غریب و نوینی مواجه ایم، عنوان کرد: باید دید در این فضا که به فضایی رقابتی تبدیل شده است، چقدر توانسته ایم از ابزارها و فناوری های نوین ارتباطی برای برقراری ارتباط استفاده کنیم.

خدادی یادآورشد: در گذشته از طریق رسانه ها، ارتباط معنا پیدا می کرد اما اکنون با تحول در فضای افکار عمومی، رسانه یکی از روش های ارتباطی است.

وی با تاکید بر اینکه امروزه ارتباط باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد، گفت: رسانه، یکی از ابزارهای ایجاد ارتباط است و باید به روش های دیگر توجه کرده و از آنها استفاده کنیم.

مدیرعامل ایرنا افزود: در فضای ایجاد ارتباط، عنصر تمایز و تنوع در پیام می تواند به جذب مخاطب کمک کند.

وی گفت: نوآوری و خلاقیت در ارتباط نیز از عوامل مهم در جذب بیشتر مخاطبان است.

مدیرعامل ایرنا ادامه داد: باید با بررسی نحوه برقراری ارتباط درست و موثر روابط عمومی ها به این پرسش پاسخ داد که آیا آنهایی که در روابط عمومی ها کار می کنند، توانایی ارتباط موثر با مخاطبان خود دارند یا خیر؟ بنابراین ضروری است یک آسیب شناسی در دل نهادها و دستگاه ها انجام و از این طریق مشاهده شود که افراد تا چه میزان توانایی ارتباط موثر با همکاران خود را دارند.

نبود انحصار خاص در روابط عمومی ها

مدیرعامل ایرنا تاکید کرد: به صورت جدی، اصولی و اساسی باور کنیم روابط عمومی ها انحصار خاصی ندارند و آنچه ادعا می کنیم فراگیر در عام جامعه است.

وی گفت: رقابت شرط اساسی است و اگر بتوانیم در مواجهه با افراد درست ارتباط برقرار کنیم به طور یقین مخاطب را جذب کرده و توانایی انتقال درست پیام را داریم.

مدیرعامل ایرنا در ادامه با بیان اینکه بقای هر دستگاهی به روابط عمومی آن است، گفت: ارتباط مستمر با همکاران در نهادها، دستگاه ها و سازمان ها در فضایی دوستانه همدلانه و دعوت آنها به همگرایی می تواند دستگاه ها را در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

ضرورت بازشناسی مدل های ارتباطی

وی همچنین بر ضرورت بازشناسی مدل های ارتباطی و آسیب شناسی در حرفه روابط عمومی تاکید کرد.

خدادی به قدمت ۸۰ ساله ایرنا اشاره کرد و افزود: ما در خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن انجام تمام تکالیف حرفه ای و رسانه ای خود، صحت را فدای سرعت نمی کنیم. موضوعی که بارها آن را به همکاران خود تاکید کرده ام.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*