پدر سه شهید: آرزویم شهادت کنار فرزندانم بود

روتیتر:پدر سه شهید و جانباز ۴۵ درصد مراغه ای گفت: آرزویم شهادت در کنار سه فرزند شهیدم بود، ولی توفیق الهی نصیبم نشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،به نقل از ایرنا، بسیاری از جوانان دهه های ۴۰ و ۵۰ مراغه از نزدیک با سیروس، رسول و اصغر آشنا بودند و متولدان دهه های ۶۰ به بعد نیز با درس خواندن در دبیرستانی که به نام آنان مزین شده، با این سه شهید دوران دفاع مقدس آشنایی یافته اند.

نام برادران سیروس، رسول و اصغر کرمی در اذهان خیلی از جوانان و یادگاران دوران دفاع مقدس نقش بسته و ذکر خاطره، رشادت ها و ایثارگری های آنان در خانواده های بسیاری از مردم این شهرستان شنیده می شود.

برادران کرمی در یک خانواده مذهبی و روستایی در مراغه به دنیا آمدند و سیروس متولد سال ۴۲ در پایه سوم نظری درس می خواند که به عشق دفاع از میهن به جبهه حق علیه باطل رفت و پنج فروردین ۶۵ در عملیات والفجر ۸در منطقه عملیاتی فاو به آرزویش که شهادت بود، رسید.

رسول متولد ۱۳۴۵ به عنوان روحانی بسیجی، چهارم بهمن سال ۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید و اصغر متولد سال ۱۳۵۰ به عنوان طلبه و رهرو دو برادر شهیدش عازم جبهه حق علیه باطل شد و وقتی که در ۲۸ خرداد ۱۳۶۸ در ماووت عراق و در عملیات بیت المقدس۲ شهد شیرین شهادت را نوشید، به لباس روحانیت معمم نشده بود.

این سه شهید تربیت یافتگان پدری بودند که در کنار آنان مردانه برای انقلاب اسلامی ایستادگی کرد و در جبهه های حق علیه باطل بیش از ۳۰ ماه حضوری فعال داشت و به افتخار جانبازی ۴۹ درصد از ناحیه پا دست یافت.اکبر، پسر دیگر این پدر سه شهید جانباز شیمیایی بوده و آثار دوران دفاع مقدس را با خود به یادگار دارد.

همراه مهدی، پسر کوچکتر این خانواده ایثارگر به یکی از باغات روستای قره برقع در اطراف مراغه رفتم و هنگامی که وارد باغ شدم، پیرمردی ۷۵ ساله با گشاده رویی از ما استقبال کرد.دستان پینه بسته وی نشان دهنده شوق کار و جهاد در راه خدا بود و همچنان با گذشت بیش از هفت دهه از عمرش با پایبندی بر اصول اسلامی دست از تلاش در راه خدا بر نداشته است.

پای صحبت این یادگار دفاع مقدس می نشینم، پدر سه شهید روستای اسفستانج مراغه می گوید: سه فرزندم را در راه خدا به اسلام و انقلاب تقدیم کردم تا به نوبه خود وظیفه و دین خود را نسبت به آرمان های اسلام ادا کنم.بهمن کرمی افزود: وقتی همراه سیروس، رسول و اصغر به دعوت امام خمینی (ره) برای حفاظت از اسلام و کشور به جبهه رفتیم، آرزو داشتم در کنار آنان و دیگر شهیدان شهد نوشین شهادت را بچشم اما خدا قسمتم نکرد.

وی اظهار کرد: فرزندانم در وصیت نامه های خود و در پیش دوستان خود می گفتند که آنقدر به جبهه می رویم و می جنگیم تا شهید شویم، تا مادر و پدرمان فردا در محضر خدا بتوانند سربلند باشند.دارنده نشان ملی ایثار ادامه داد: فرزندانم با حضور در جبهه های حق علیه باطل و پیروی از فرامین امام راحل و آرمان های انقلاب و اسلام، توانستند سهم خود در حفظ این آرمان ها ادا کنند.کرمی خاطرنشان کرد: سه فرزندم در وصیت نامه های خود، من و مادرشان را به صبر دعوت کرده و خواسته اند به یاد شهدای کربلا باشیم و امام (ره) و آرمان های آن را فراموش نکنیم.

وی با تاکید بر حفظ آرمان های امام راحل، ولایت فقیه و شهیدان، گفت: اکنون دشمن در جبهه های فرهنگی علیه کشور ما و جوانان این مرز و بوم توطئه چینی می کند و همه باید با هوشیاری مانع از رسیدن آنان به نقشه هایشان شویم.

پدر شهیدان سیروس، رسول و اصغر کرمی ادامه داد: با وجود این همه هجمه های دشمنان، برخی کم کاری های مسوولان و خانواده ها باعث شده تا جوانان از آرمان های امام راحل و شهدا فاصله بگیرند و این امر موجب گسستگی فرهنگ ما از آرمان های امام راحل، رهبری و شهدا می شود.کرمی افزود: مردم بویژه جوانان باید با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، آموزه های امام راحل و شهیدان، انقلاب را در تحقق این اهداف پیروز و سربلند نگه دارند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*