درجه شهرداری کرج از ۱۱ به ۱۲ ارتقاء یافت /باتلاش های ترکاشوند و موافقت وزیر کشور

روتیتر: وزیر کشور با  ارتقاء درجه شهرداری کرج از ۱۱ به ۱۲ موافقت کرد.

torkashvand

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، یک مقام مسوول در وزارت کشور گفت :وزیر کشور پس از پیگیری های شهردار کرج در خصوص ارتقاء درجه شهرداری این کلانشهر از ۱۱ به ۱۲ موافقت کرده و این ارتقاء  درجه از تاریخ اول تیر ماه اعلام رسمی می شود .

بر اساس این گزارش اخبار واصله حکایت از رایزنی های گسترده شهردار کرج طی چند ماه گذشته در این خصوص دارد که منتهی به اخذ موافقت وزیر کشور شده است .

در همین رابطه شهردار کرج چند ساغت پیش از ارتقاء این درجه در آینده ای نزدیک خبر داده بود اما این مقام مسوول در وزارت کشور خبر از قطعیت این ارتقاء درجه داده است .

در همین رابطه گفتنی است ؛که در ساعات ابتدایی امروز شهردار کرج از بررسی افزایش درجه این شهرداری در وزارت کشور خبر داد و اظهار داشت: متناسب با این وضعیت تدوین چارت سازمانی جدید شهرداری کرج برای ارسال به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در حال آماده سازی است.

ترکاشوند  ارتقای درجه شهرداری ها را موجب افزایش اختیارات و توانمندی های این دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت: در صورت نهایی شدن این امر، امتیاز شهرداری کرج از رقم ۱۱ به ۱۲ ارتقاء می یابد.

ترکاشوند تصریح کرد: کلیه کارهای مربوط به این ارتقاء درجه انجام شده و هم اکنون موضوع  برای اخذ تصمیم نهایی در دفتر وزیر قرار دارد.

شهردار، تدوین چارت جدید سازمانی شهرداری کرج را متناسب با امتیاز جدید اعلام کرد و گفت: اقدامات کارشناسی به این منظور انجام شده و ساختار جدید در حال تدوین برای ارائه به سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور است که به دلیل برخی اختلاف نظرها درباره وظایف سازمانی قدری به طول انجامیده است.

ترکاشوند ابراز امیدواری کرد: اختلافات با تعامل و گفتگو حل شود.

بازتعریف مناطق ۱۱،۱۰ و ۱۲

وی همچنین پیگیری اخذ مصوبه برای بازنگری در منطقه بندی و ناحیه بندی مناطق ۱۰، ۱۱ و ۱۲ را از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری کرج ذکر کرد.

شهردار کرج از انجام اقدامات کارشناسی و اولیه به این منظور خبر داد و گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج در این زمینه ملزم به انجام اقداماتی بوده است که این فعالیت ها هم اکنون صورت گرفته و به زودی نتایج کارشناسی ارائه خواهد شد.

ترکاشوند اخذ این مصوبه از سوی وزارت کشور را به معنای امکان بازتعریف حدود محلات و مناطق با شاخص های جدید ذکر کرد و ادامه داد: بعضی از این حدود با شاخص های مناسب تعیین نشده و نیازمند بازنگری است که با دریافت مجوز امکان تعریف و تعیین جدید حدود محلات و مناطق ممکن می شود.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*