اسکندری: سازمان فرهنگی، معاونت قرآن و عترت را به مجموعه بیفزاید/

روتیتر:نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج پیشنهاد افزوده شدن معاونت قرآن و عترت به چارت سازمانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،فاطمه اسکندری، با تاکید بر اینکه قرآن زیربنای همه فعالیت ها و اساس و پایه هر حرکت و تکاپویی است، افزود: راه اندازی این معاونت می تواند مسیر تحولات فرهنگی را بیش از گذشته در این سازمان فراهم آورد.
اسکندری راه اندازی این معاونت را گامی جهت تحقق شعار سال در سازمان فرهنگی و مجموعه مدیریت شهری برشمرد و اضافه کرد: قرآن کریم راه رسالت را به انسان می آموزد و گسترش قرآن خوانی و قرآن پژوهی مسیر نیل به اهداف و آرمان های نظام که مبنای آن بر اسلام و قرآن ریخته شده، هموار می کند.

این عضو شورا بیان کرد: با قرارگیری معاونتی تحت عنوان قرآن و عترت در چارت سازمان فرهنگی ورزشی، این سازمان می تواند تلاش ها و فعالیت های گسترده ای را جهت پیاده سازی اهداف اسلامی و قرآنی در جامعه صورت دهد.
آموزش همگانی راهکار ایجاد هنجارهای صحیح اجتماعی
وی در خصوص تدابیر کمیسیون فرهنگی شهرداری برای رسیدن به محیطی پاک و سالم در شهرداری و مراجعه کنندگان به این نهاد خدمات رسان از حیث اخلاق، عفاف و حجاب، نیز اظهار داشت: افراد طی سال های متوالی با تفکرات و در نهادهای خانوادگی متفاوت رشد کرده اند که امکان تغییر رفتار و تفکر در این اشخاص دشوار است.به گفته اسکندری، منعکس شدن بر تغییر روحیات افراد با اقدامات فوری و تند امکان پذیر نیست، بلکه باید بتوانیم با آموزش، اندک اندک تغییرات رفتاری و بهبود معیارها را در شهروندان رقم بزنیم.
وی تحقق این مهم را در به کارگیری و ارائه آموزش های همگانی دانست و ادامه داد: تنها از این طریق است که می توان یک رفتار و روحیه را تبدیل به هنجاری عمومی کرده و به انتظار بازخوردهای آن بمانیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*