آزادسازی خرمشهر برگ درخشان تاریخ ایران اسلامی است

روتیتر:شهردار کرج گفت: آزادسازی خرمشهر برگ درخشانی در تاریخ ایران اسلامی و یادگار دلاوری ها، رشادت ها و از جان گذشتگی های فرزندان این مرز و بوم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،علی ترکاشوند با بیان اینکه سوم خرداد روز فتح ارزش ها است، عنوان کرد: سوم خرداد روز وحدت و یکپارچگی ملت بزرگ ایران و یادآور حماسه آفرینی دلیر مردانی است که با مقاومت، جانبازی ، شجاعت و شهادت خود سند افتخاری را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند.

وی، خرمشهر را  تاریخ مجسم و نمونه عینی صلابت و استواری جوانان ایران زمین ذکر و عنوان کرد: سوم خرداد و فتح خرمشهر به ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﻠﺖ اﻳﺮان در طﻮل ﺗﺎرﻳﺦ ثبت شده است.
ترکاشوند با بیان اینکه هویت ملی و اسلامی نسل امروز با تاریخ فداکاری ها، از جان گذشتگی ها و ایثارگری های مردم در دوران دفاع گره خورده است، گفت: سوم خرداد خواستگاه اندیشه های بزرگ و اعتقادات راسخ قلبی ملتی است که برای دفاع از شرافت انسانی، قدم در راهی بزرگ گذاشتند.
وی افزود: خرمشهر به دست آزادمردانی اصیل و معتقد به ارزش های اسلام و نظام آزاد و موجب شد بار دیگر تصویری فراموش نشدنی از ایثار ملت ایران در ذهن جهانیان، به تصویر کشیده شود.
ترکاشوند اظهارداشت: این پیروزی شیرین و عظیم حاکی از آن است که ملتی دیندار و نظام دوست در همه زمان از کشور صیانت و پشتیبانی می کنند.
وی با بیان شمه ای از روایت فتح خرمشهر با بیان اینکه، شهر خرمشهر در چهارم آبان ۱۳۵۹ در پی ۳۵ روز پایداری و جانفشانی به اشغال نظامیان عراقی درآمد و به مدت ۱۹ ماه در تصرف بعثی‌ها باقی ماند، گفت: شهر خون و قیام، خرمشهر در ساعت دو بعد از ظهر روز سوم خرداد ۱۳۶۱ پس از ۲۴ روز رزم بی‌امان، به طور کامل از اشغال نظامیان عراق خارج شد،  پس از آزادسازی شهر، پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی برفراز مسجد نیمه ویران «جامع خرمشهر» و پل تخریب شده این شهر به اهتزاز درآمد و رزمندگان اسلام در اولین عکس‌العمل نماز شکر را در مسجد جامع خرمشهر اقامه کردند.

ترکاشوند عنوان کرد: رزمندگان اسلام با تکیه بر اراده قوی، ایمانی راسخ و با شناخت استراتژی های دشمن بدون هیچ تردیدی در مسیر پر تلاطم و دشوار نبرد با دشمن قدم نهادند و ماحصل این اراده و غیرت پیروزی و آزادسازی خرمشهر شد.
شهردار کرج با یادآوری ” هشت سال دفاع مقدس ” این دوران را دوران نبرد برای آزادی، استقلال و  سرافرازی ایران دانست و افزود: در این زمان نیز که دشمن در تلاش است تا از راه جنگ نرم ایران را هدف بگیرد باید تلاش شود با تدبیر ویژه ای راه بر این نفوذ بسته شود.
وی با تاکید بر داشتن تعهد و اعتقاد به فرهنگ بسیج با بیان اینکه، تلاش در این مسیر علمی و فرهنگی و فناوری نیاز به دانش و ایمان نیروهای داخلی بویژه نسل جوان دارد، افزود: سوم خرداد نقطه همدلی‌ها، وحدت و همراهی‌ها است و آزادسازی خرمشهر نقطه درخشان هشت سال جنگ تحمیلی و با ارزش ‌ترین برگ تحولات تاریخی این سرزمین است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*