چارت سازمانی شهرداری کرج استاندارد نیست / کمک وزارت نفت به کلانشهرها

روتیتر:شهردار کلانشهر کرج گفت: متاسفانه چارت سازمانی شهرداری کرج حتی در مقایسه با مناطق شهرداری تهران از استانداردهای لازم برخوردار نیست و نیازمند بازنگری جدی می باشد.

 

TORKASHVANDDDDDDD00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،”علی ترکاشوند” در جلسه توسعه شهری و کمیته برنامه ریزی با تبریک سالروز فتح خرمشهر، آن را نماد عینی امداد غیبی و حمایت پروردگار عالم از جهاد مظلوم در برابر ظالمان ستمگر و زورگو دانست و در جمع معاونان، مدیران مناطق و روسای سازمانهای تابعه شهرداری کرج از تعیین فرصت دو هفته ای برای مناطق دوازده گانه جهت ارسال صورت وضعیت های مالی و اسناد هزینه کردها به معاونت مالی شهرداری مرکز جهت انجام تفریغ بودجه خبر داد .
علی ترکاشوند بیان کرد: بر اساس گزارش واحد مالی بین بودجه های مصوب و میزان جذب اعتبارات اختلافاتی وجود دارد که ضرورت دارد مدیران مناطق تا پایان مهلت مقرر نسبت به ارایه اسناد و مدارک مالی اقدام نمایند تا شفافیت و انضباط مالی از روال قانونی اش خارج نشود.
این مسئول شهری به تدوین آیین نامه اجرایی و مالی تثبیت اعیانی ها اشاره کرد و گفت: جزئیات آیین نامه مذکور که افزایش درآمدهای مناطق را به دنبال خواهد داشت، طی جلسات کارشناسی احصاء گردیده و در آینده ای نزدیک جهت اجرا ابلاغ می شود.

وی با انتقاد از نحوه تعامل سازمان امور مالیاتی استان البرز با شهرداری کرج بیان کرد: در گذشته روال اشتباهی مرسوم بود که سازمان امور مالیاتی اجازه برداشت از حساب های شهرداری کرج را داشت و برغم اینکه برخی برداشت ها مبنای قانونی نداشت اما از آنجا که اعتراض خاصی نمی شد، به صلاحدید خودشان ارقامی را برداشت و برایش سند مالی نیز صادر می کردند. حالا که درصدد اصلاح این رویه برآمده ایم آنها اشکال تراشی می کنند و در یک مورد خواستار دریافت مالیات از خالص درآمدهای شهرداری شده اند، حال آنکه با هزینه کرد این درآمد در بخش های مختلف یک مرتبه دیگر از آن مالیات کسر می شود که با منطق و عدالت سازگار نیست.

شهردار کلانشهر کرج از مذاکرات و رایزنی های فشرده وزرای کشور و نفت به منظور تخصیص بخشی از درآمدهای نفتی کشور به کلانشهرهای کشور خبر داد و تاکید کرد که بزودی پس از تعیین شیوه نامه اجرایی و مالی بتوان شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار تقویت عملکرد معاونت عمرانی شد و بیان کرد: پروژه های نیمه تمام شهرداری کرج باید هر چه سریعتر تکمیل و بهره برداری شود و برغم تلاش و شتاب موجود در حوزه معاونت عمرانی اما اقدامات صورت گرفته کافی نیست و به شدت نیازمند حرکت شتابان و رو به جلو هستیم.

شهردار کرج با معرفی محمدرضا رضاپور به عنوان قائم مقام شهرداری کرج، آن را در راستای اصلاح چارت سازمانی این نهاد برشمرد و گفت: در گذشته که کلانشهر کرج تابعه استان تهران بود، حضور در جلسات استانداری به دو سه مورد در هفته می رسید که آن هم مربوط به مسایل شهرمان بود اما اکنون که این کلانشهر تابعه استان و مخصوصا مرکز استان نیز هست روزانه به جلسات مختلفی دعوت می شویم که روی اکثر آنها عبارت «لطفا شخصا حضور بهم رسانید» قید شده است و از این رو و با توجه مباحث دیگر به شدت نیاز به احیای جایگاه قائم مقامی احساس می شد.

وی افزود: از این رو، آقای رضاپور با حفظ اختیارات به عنوان قائم مقام بنده منصوب می شوند و سقف اختیارات مالی ایشان از ۵۰۰ میلیون تومان در گذشته به بیش از ۶۰۰ میلیون تومان افزایش می یابد و همچنین بخشی از اختیارات وی به آقای ایوانی که از نیروهای سلامت شهرداری کرج می باشد، تفویض اختیار شد و فرد دیگری هم جایگزین آقای رضاپور در هیات مدیره سازمانها می شوند تا وی با آسودگی به ماموریت های محوله رسیدگی کند.

به گفته ترکاشوند، چارت سازمانی شهرداری کرج حتی در مقایسه با مناطق شهرداری تهران از استانداردهای لازم برخوردار نیست و نیازمند تجدید نظر اساسی است که حوزه معاونت برنامه ریزی هر چه سریعتر باید برای بروز کردن آن اقدام نماید.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*