۴۰ پرونده در زمان سریزدی تغییر کاربری یافت؟/لزوم ورود دستگاه های قضایی و اطلاعاتی به عملکرد معاون عزل شده استاندار البرز

روتیتر:  مجوز تغییر کاربری ۴۰ زمین در کمیسیون ماده ۱۰۰ استانداری البرز به ریاست سریزدی و در زمان تصدی وی در سمت سرپرست عمرانی استانداری البرز و دبیری وی در این کمیسیون صادر شده است.

به گزارش  پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر به نقل از منابع آگاه ، کمیسیون ماده ۵ در زمان سرپرستی غیر قانونی مهندس سریزدی در معاونت عمرانی استانداری البرز مجوز تغییر کاربری ۴۰ زمین را در استان البرز صادر کرده است تا دلیل برگزاری قریب به ۳۰ جلسه در کمیسیون ماده  ۵ در کمتر از ۶ ماه مشخص شود .

گرچه تغییر کاربری زمین ها یکی از وظایف کمیسیون ماده ۵ به شمار می رود اما این تغییر کاربری ها نباید منجر به ایجاد میلیاردها تومان رانت برای عده ای خاص شود بویژه رفقا و مرتبطیب اعضای کمیسیون ماده ۵ شود .

بر اساس اطلاع این منابع آگاه این تغییر کاربری ها اکثر در روندی خاص و سوال برانگیز صورت گرفته است که این موضوع سبب بروز سایبه های بسیاری در این خصوص شده است .

سریزدی در شرایطی در زمان ریاستش(دبیری) بر کمیسیون ماده ۵ زمینه تغییر کاربری این پرونده ها را فراهم آورده است که خود بر اساس نظر وزیر کشور و سایر مسوولان وزارت کشور و دولت تدبیر و امید و از همه مهمتر بر اساس قانون به صورت غیر قانونی بر مسند سرپرستی معاونت عمرانی استانداری البرز نشسته بود .

چه  بدون اخذ صلاحیت  های لازم و بدون داشتن رابطه استخدامی با هیچ ارگان و نهادی که بی تردید لزوم پاسخگویی وی را در خصوص عملکردش بایسه می سازد ، از سوی استاندار البرز به عنوان سرپرست معاونت عمرانی استانداری البرز منصوب شد در حالی که بر اساس قانون منصوبین دولتی می بایست رابطه استخدامی مشخص و مستقیم با نهاد های دولتی اجرایی داشته باشد.

در همین حال و براساس یافته های پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر مجید سریزدی در سال گذشته اقدام به عقد قرارداد ۸ میلیارد ریالی با فردی به نام (ب) می کند و بر این اساس متعهد می شود که ۴۰ هزار متر پروانه برای این فرد اخذ و در قبال مشاوره ره اصطلاح شهر سازی به صاحب این ملک با شماره پلاک ثبتی ۱۷۰/۰۰۰ مبلغ ۸ میلیارد ریال دریافت کند .

در همین حال و تنها پس از گذشت کمتر از یک سال و دریافت یک صد میلیون تومان پیش پرداخت ، مجید سریزدی اقدام به برگزاری بیش از ۳۰ جلسه کمیسیون ماده ۵ که وظیفه اصلی اش تغییر کابری  املاک و زمین ها و افزایش میزان پروانه ها می باشد ، می کند .

جلساتی که مهمترین موضوعاتش همان مفاد قرارداد  مشاوره ای ۸ میلیارد ریالی سریزد ی با فرد مذکور می باشد .

از سوی دیگر بر اساس اخبار دیگر یکی از مهمترین کارکد های همایش از پیش باخته برد-برد طرح موضوعاتی از این دست و پرونده هایی از این قرار می باشد که در این خصوص نیز می بایست نهاد های نظارتی و دستگاه اطلاعاتی ورود کنند.

بر این اساس دستگاه های قضایی و نظارتی ، اطلاعاتی و بازرسی می بایست با قاطعیت به عملکرد سرپرست غیر قانونی معاونت عمرانی استانداری البرز  ورود کنند و بررسی نحوه صدور مجوز تغییر کاربری برای ۴۰ زمین در زمان ریاست بر کمیسیون ماده ۵ را در اولیوت قرار دهند تا مشخص شود؟

۱-آیا این تعداد تغییر کاربری در زمان تصدی سریزدی در دبیری کمیسیون ماده ۵ صحت دارد یا خیر ؟

۲-اگر این خبر و اخبار مربوطه صحت دارد پشت پرده این تغییر کاربری ها چه روابط و دست هایی وجود دارد ؟

۳-مهندس سریزدی را

 

 

5 Comments

 1. از خبر خوش تغییر استاندار ممنون.
  دمتون گرم که به عنوان یکی از رسانه های منتقد به وظیفتون خوب عمل کردید.
  خداروشکر که زمستون رفت و سیاهی به زمستون نشست!قابل توجه خانم جاسوس بی هویت و بی قرارداد روابط عمومی استان …. که با آدم فروشیش و خودشیرینی پیش استاندار باعث شد تعدادی از بچه های استانداری رو به خاطر افشاگری های شما از اداره بفرستن بیرون
  این ادم عقده ای با نفوذ توی صداوسیمای البرز درصدد بود که مازندرانی بیچاره رو هم کله پا کنه
  مراقب این ادم فروش باشید که زیرآب شما رو هم راه به راه پیش استاندار خدابیامرز زده اساسی !!!!!!!!

 2. جالبه یکی از این ۴۰ پرونده رو نام ببرید
  رسالت واقعی خبرنگار و رسانه ها واقعیت نگاری هست شما بر مبنای چه چیزی تبر به آرامش مردم زدید
  اقای استاندار و اقای اکبریان حقوقشون قطع نمیشه آقای عزیز
  طاهری نماینده مردم سمنان بود امد شد استاندار
  اکبریان هم نمایندست بعدش سر از یه جای دیگه در میاره ولی چی به مردم می رسه
  به نظر من کمی از رسالت های حرفه خبرنگاری خجالت بکشید و موجبات ضرر کردن مردم رو فراهم نکنید
  آقایونی که شما دارید هیزم تو اتیششون میریزید ضرر نمی کنن مردم بیچاره هستند که ضرر می کنند
  پس بهتر کمتر آبروی اهل رسالنه رو ببرید و دست از این تفرقه اندازی ها بردارید
  هر چقدر هم که سیبیلتون چرب شده باشه ارزش این کارها رو نداره
  بر اساس رسالت خبری سعی بر شفاف سازی داشته باشید نه دامن زدن به اختلافات افرادی که من و شما براشون مهم نیستیم
  خجالت بکشید آقا……
  متاسفم که همکار هستیم

 3. با سلام
  مشکل ما کرجی ها این است که وقتی دکتر میر باقری برای استانداری البرز معرفی شد زیر پاشو خالی کردیم گفتیم اصلاح طلبه و خدمتگزار که چندین سال بود کرج بود خواست بشه گفتیم اصولگرا است. تیم ستاد آقای روحانی که رئیس محترمش دکتر صالحی است خیلی ضعیف عمل کرد تا جائی که به یه شخص بازنشسته بیکار سمنانی که خیلی ها اسم سمنان را شنیدند نمیدوند از کدوم طرف باید به اون سمت رفت اوردند استاندارمون کردند.اینشد وضعیت استان بعد از ۸ ماه عقب ماندگی ….

 4. حالا باید دید آقا شاهپور بعد از این که برکنار بشه چه اطلاعاتی از ایشون درز میکنه بیرون چه کرده چه نکرده خدا برسونه انروز را …..

 5. حداقل خوبی ما البرزی ها این هست که از کسی بدمون میاد نمیزارم کار کنه باید بره چی شد چی گفتم باید بره باید بره نمیخواهیم ببینیمشون از رفتار هاشون بدمون میاد خسته کننده اند پس همه با هم باید بگیم برید به سلامت عزیزان برید شهر خودتون برد وباخت …. و زرنگ بازیدر بیارید اینجا البرز ما نمیزارم

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*