تلاش طاهری برای ماندن/نوش داروی دیرهنگام استاندار پس از مرگ تدبیر و امید در البرز :استعفای ۵ مسوول غیر قانونی استاندار البرز با دستور مدبرانه مقامات دولت

روتیتر:پس از ۸ ماه انتقاد از عملکرد خارج از قانون استاندار خدوم البرز مهندس طاهری بویژه در خصوص انتصاب های خارج از قانون چند تن از معاونان و مدیران کل و برادر و پسرش ، بلاخره مقامات دولت تدبیر و امید و وزارت کشور با تدبیر و قاطعیت خود دستور به استعفای  ۵ منصوب  خارج  از قانون  استاندار البرز را داند و  استاندار البرز زیر بار  استعفای  این ۵ منصوب  خارج از قانون و البته عزیز  خود رفت تا  حجم انتقاد ها را از خود بکاهد .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی  روتیتر ، این اقدام استاندار البرز در حالی رخ داد که شایعه جابجایی و رفتنش از استانداری البرز توسط وزیر کشور و عزیمت وی به وزارت کشور و یا یکی از وزارت خانه های دیگر در پست های مدیر کلی به شدت قوت گرفته و بر اساس اخبار واصله رییس جمهور مدبر و قانونمدار و مردمی دولت تدبیر و امید در آستانه عید نوروز مجوز جابجایی و برکناری طاهری از سمت استاندار البرز را به وزیر کشور داده است .

سید محمد طاهری مدیرکل حوزه استاندار البرز، ابوالقاسم طاهری مشاور عالی استاندار، مجید سریزدی معاون عمرانی استانداری البرز، سید عباس ماهوتی مدیر کل بازرسی و اکبر سلیم نژاد مدیرکل حراست استانداری  از جمله افرادی هستند که بر خلاف قانون منصوب شده بودند و پس از ۸ ماه انتقاد تنها دو رسانه و  سه نماینده البرز در مجلس و بواسطه فشار ها و تاکید های وزارت کشور و دولت تدبیر و امید   امروز از سمت خود استعفا دادند .

استعفای عجولانه این افراد به رغم ۸ ماه انتقاد و در شرایطی که   اخبار  کنار گذاشته شدن  مهندس طاهری از سمت استاندار البرز از سوی مقامات  دولت تدبیر و امید  به شدت   قوت گرفته است و با توجه به اینکه بیشتر انتقاد ها از وی معطوف به انتصاب های نا شایسته  و بستگان و دوستانش خارج از قانون و توانمندی و تخصص و تعهد  بوده  ف این تحلیل را قوت می بخشد که استاندار البرز در شرایطی استعفای این افراد را به جریان می اندازد که احتمال رفتنش به یکی از وزارت خانه ها قوت گرفته و با این کار در تلاش است تا حجم انتقاد ها را از خود کاسته و به تبع آن احتمال کنار گذاشته شدن خود را کاهش و خجم انتقاد ها را رو به سقوط هدایت کند .

با این حال اما این انتصاب ها که ماحصل آن چیزی جز تحمیل ماه ها عقب افتادگی از روند توسعه و تحمیل میلیارد ها تومان هزینه به دلیل عدم پیگیری اولویت های استان نظیر آب، ترافیک ، مترو، آلودگی هوا ، اشتغال ، تولید ، راه اندازی صنایع خاموش استان و ده ها مورد دیگر نبوده ، از سوی مهندس طاهری  استاندار البرز به وقوع پیوسته و اگر قرار باشد در درجه اول انتقادی وارد باشد  به شخص استاندار و سپس به  منصوبین وارد است چراکه استاندار در انتصاب های کاملا مستقل و به دور از هرگونه فشاری عمل کرده است و اینک که این انتصاب ها جز هزینه و عقب افتادگی ارمغانی دیگر برای البرز به همراه نداشته و در شرایطی که شایعه و اخبار مبنی بر رفتن استاندار از سوی مقامات دولت قوت بخشیده این استعفا های دیر هنگام پس از این همه هزینه و انقتقاد تنها می تواند دز راستای تلاش برای ماندن استاندار و باقی ماندن وی به عنوان استاندار تحلیل و تفسیر شود .

چراکه اگر مهندس طاهری هدف خدمت به استان البرز را داشت در همان ابتدای مسیر از این همه انتصاب خارج از قانون که بر خلاف نظر مردم استان البرز ، دلسوزان و بویژه مقامات دولت تدبی و امید و وزائرت کشور بود را انجام نمی داد و ۸ ماه در تقابل با مشی دولت بنی بر شایسته سالاری و پرهیز از خویشاوند سالاری و نظر منتقدان حرکت و اصرار نمی کرد و ماه ها پیش از این اقدام به برکناری و یا استعفا دادن این افراد می شد.

کما اینکه به رغم دستورات موکد مقامات دولت تدبیر و امید افراد معزول شده ای همچون صداقت زاده و توحید لو  که ماه ها پیش از سمت خود به دستور و تدبیر  مقامات وزیر کشور و نه تدبیر استاندار البرز  کنار گذاشته شدند حتی تا لحظه تنظیم این  مقاله در کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری کرج حضور می یابند و حقوق ۲۷ میلیونی خود را از این کمیسیون ها دریافت می کنند .

این رفتار استاندار البرز در خصوص پذیرش استعفای این افراد آنهم با فشار مستقیم و تاکیدات موکد مقامات وزارت کشور و دولت تدبیر و امید که می بایست ما ه ها پیش بر اساس نظر مردم و تدبیر دولت تدبیر و امید انجام شد در شرایطی که احتمال کنار گذاشته شدنش قوت گرفته و خبر عملکرد وی به سمع رییس جمهور نیز رسیده نشان می دهد که وی در تلاش است تا با پذیرش این استعفا ها زمینه ماندن خودرا به عنوان ستاندار البرز از طریق کاهش انتقاد ها فراهم آورد  و ماع از رفتن و کنار گذاشته شدن خود شود .

چراکه مقامات مزارت کشور و دولت تدبیر و امید ماه ها پیش به استاندار توصیه کرده بودند که منصوبان غیر قانونی خود را برکنار کند اما وی نه به انتقاد بدهکار بود و نه به مقامات بالادستی خود و نه قایل به رعایت مصالح مردم و مشی دولت در زمینه انتصاب ها بود.

اما این درحالی است که پس از ۸ ماه اصرار استاندار البرز مهندس طاهری  بر انتصاب های غیر قانونی دوستان و بستگان خود در مهم ترین سمت های استان و عقب رانده شدن استان البرز از مسیر حل مشکلات و معضلات اساسی و فراوان  و تقابل غیر مستقیم با مشی دولت و نظر دلسوزان و مردم که فقط موجبات مرگ تدبیر و امید در البرز را در مختصات عملکرد استانداری فراهم آورد نه تنها هیچ ثمری در ترمیم زخم های ایجاد شده از ماحصل عملکرد استاندار ندارد بلکه نوش دارویی دیرهنگاه  پس از مرگ تدبیر و امید در البرز در حوزه عملکرد ارشد اجرایی استان به شمار می رود .

نوش دارویی که گرچه در دستان استندار البرز بود و استاندار البرز می توانست قبل از درایت و تدبیر مقامات ارشد دولت تدبیر و امید  ، ارایه دهد اما اینکار را نکرد و منصوبان خارج از قانون خود را تا سرحد برکناری خود حفظ کرد تا وزارت کشور و مقامات دولت مجبور شوند از مرگ حتمی تدبیر و امید در استان البرز جلوگیری کنند و دستور به استعفای این ۵ نفر دهند.

این اقدام استاندار البرز نشان می شدهد که ارایه این استعفا ها تنها برای حفظ تداوم حضور خود به عنوان استاندار البرز می باشد نه برای رعایت مصالخ مردم و مشی دولت تدبیر و امید چه اگر چنین بود مهندس طاهری ماه ها قبل از این اقدام به برکناری این افراد می کرد .

از این جهت به نظر می رسد که دولت تدبیر و امید با آگاهی کامل از نفس این اقدام استاندار البرز که برای خفظ جایگاه خود است نه رعایت مشی دولت ، زمینه حضور فردی مقتدر توانمند ، متعهد و پایبند به نظر مردم و مشی دولت را به عنوان استاندار البرز فراهم آوردن که اولویت اول و آخرش جلب رضایت مردم و حرکت بر اساس تدابیر دولت اعتدال امید که همانا شایسته سالاری و خدمت به مردم به جهت  جلب رضایت مردم و قانونمداری است ، باشد. انشاءالله

11 Comments

 1. با سلام متاسفانه رستم زاده هم باید جزء این رفتنی ها می بود که ان شاالله با تدبیر وزیر محترم کشور ومستنداتی که جدیدا برایشان ارسال شده است ایشان هم برکنار می گردد.

 2. هیچ کدوم ازاین اقایون استعفا نداده ان واین اجباری بوده ازسمت اقای طاهری برای ثابت نگه داشتن جایگاه خودش ولی حیف مردم استان البرزکه خیلی چیزها روخبرندارن-درضمن خیلی از سران کشور درحال حاضربازنشسته اندودارن کارمیکنن تویی که این روزنامه روداری بینشت درحد همین روزنامه است فکر میکنی خبر داری ولی بیخبرعالمی…,وقتی مینویسی انتصاب ناشایسته ۲تا اقدام ناشایسته این اقایون هم بنویس اختلاص کردن -کارمردم توچند ماه کاریشون راه ننداختن- یا شایدهم صداقت زیادیشون اقای طاهری اذیت میکرداستعفااجباری داد-باابروواسم مردم انقدرراحت بازی نکنید.

 3. یکی از این اقایون که اسمش نوشتین انتصاب ناشایسته ازاقوام بنده ان-اقا کجا کاری شما که میگی انتصاب ناشایسته این اقاحتی ۱ماه حقوقم نگرفته به جاش یک بابایی توچندماه کاریش میلیاردها ازجیب مردم استان البرز برداشت کرد توجیب خودش -انقدر بااسم ابرو وحرمت مردم راحت بازی نکنیداگربه خدایی اعتقاد داری اینها تودرگاه خدا جواب داره فکرکنید اقوام خودتونن ذره ای رحم داشته باشید-تعهد کاری هم داشتن -تجربه وتحصیلات هم داشتن- اگرم هیچ کدوم ازاینها روهم نداشتن حداقل شرف داشتن پول مردم نخوردن

 4. لطفا از رایزنی شدید مدیر کل انتظامی و امنیتی استانداری و دادن قول مساعد سرپرستی معاونت سیاسی استانداری از سوی استاندار به وی پرده برداری نمایید.

 5. فقط مردم باید از این کارها آسیب ببینند و فقط بدبختها و بیچارهها باید ببینند که اینها دارند با وقت و ظرفیت بیت المالشان چه می کنند.

 6. عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در گفت وگو با خبرنگار تسنیم : وزارت کشور دستور عزل این مدیران را صادر کرده و استاندار البرز تابه حال از اجرای دستور وزیر کشور استنکاف می کرد.
  وی با بیان اظهارات وزیر کشور در مورد یکی از مشاورین استاندار البرز یادآور شد:وزیر کشور گفت که من شخصا دستور عزل ایشان را صادر کردم.

 7. همه استان البرزیها دست به دعا بشین در درگاه خدا برای هرچه سریع تر برداشتن استاندارالبرز-چشمها روباز نکنیم ببینیم البرز از دستمون رفت

 8. بله مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری پیش از این نیز تقریبا تمام کارهای معاونت را انجام می داد ایشان فرد مناسبی است و در زمان مدیریت ۳ استاندار بعد از تشکیل استان مدیریت نموده است. ضمنا بومی استان نیز هست.ممنون از اطلاع رسانی شما. امیدواریم محقق شود.

 9. آقای زارعی نژاد به عنوان مدیر کل امنیتی یا هر پستی بچه ساوجبلاغ هست توانمند است حالا دوستان اگر ضعفی از ایشون می بینند همینجا بفر مایند ایشون خودش را اصلاح کنه اگر چه خود بنده اصلاح طلب هستم و ایشون اصوالگرا ولی کارشو بلده بزاریم کار بلده ها هر که هستند بیایند جلو

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*