مدیران شهری کرج بسیجی وار به میدان خدمت جهادی گام گذاشته اند

روتیتر:شهردار کلانشهر کرج که لحظاتی قبل در راس هیاتی برای خوشامدگویی در دفتر کار سردار علی استاد حسینی، فرماندهی جدید سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز حضور یافته بود، طی سخنانی اظهار داشت: مدیران شهری کرج بسیجی وار به میدان خدمت جهادی گام گذاشته اند و شبانه روز برای ارایه خدمتی بی منت به شهروندان تلاش می کنند.

به گزارش روتیتر ،علی ترکاشوند با بیان اینکه امیدوارم همچون مسئولیت های گذشته که منشاء خیر و برکت بوده اید و آثار خدماتِ ارزشمندتان تا سالیان سال برای مردم منطقه ماندگار بود، حضورتان در استان البرز نیز نویدبخش روزهایی پر رونق و امیدبخش باشد، اظهار داشت: با اینکه چند روز بیشتر از انتصاب جنابعالی در مسئولیت جدید نمی گذرد اما نسیم روحیه تعامل گرایانه شما در تمامی جهات وزیدن گرفته و شاهد خرسندی مردم و مسئولان از حضور یک مدیر بسیجی ولایتمدار در البرز سرافراز هستیم.

این مسئول شهری از استان البرز بویژه مرکز آن به عنوان خطه ای ولایتمدار، بسیجی و ارزشی یاد کرد و گفت: بسیج و بسیجی عطر و بوی ولایت دارند و هر جا که باشند، سایه گستر مهر و مهربانی و وحدت هستند و خوشحالیم که ایران اسلامی به لطف تدابیر داهیانه حضرت امام (ره) و جانشین بر حق ایشان مقام عظمای ولایت از چنین سلاحی (ایمان و اراده بسیجی) برای مقابله با تهدیدات و هجمه ها برخوردار است.

ترکاشوند پیشاپیش فرا رسیدن سالروز خجسته میلاد امیرالمومنین علی (ع) و مناسبت روز پدر را تبریک و تهنیت گفت و با آرزوی بهترین رویدادها برای تمامی پدران زحمتکش و دوست داشتنی این مرز و بوم تصریح کرد: با معرفی فرماندهی جدید سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز خللی در روابط حسنه فی مابین سپاه پاسداران و مدیریت شهری ایجاد نمی شود و همچون گذشته در حوزه های مشترک به تعامل سازنده و همکاریهای موجود ادامه می دهیم.

شهردار کلانشهر کرج با ارایه توضیحاتی پیرامون نقش ممتاز شهرداریها در اداره امور شهری بیان کرد: دولت در ۱۳۶۲ به جهت حمایت بیشتر از جبهه های نبرد حق علیه باطل تصمیم به استقلال مالی شهرداریهای کشور گرفت که به دنبال آن مقرر شد شهرداریها ظرف سه سال به لحاظ مالی و درآمدی خودکفا شوند و در مقابل، وزارت کشور نیز لایحه درآمدهای پایدار جهت تامین منابع درآمدی شهرداریها را به مجلس شورای اسلامی بفرستد که پس از آن تاریخ، شهرداریها در کمتر از سه سال به خودکفایی رسیدند اما هنوز خبری از ارسال لایحه نشده است.

به گفته ترکاشوند، در دهه های شصت و هفتاد نزدیک به ۳۰ درصد جمعیت کشور در شهرها و مابقی (بیش از ۷۰ درصد) در روستاها اسکان داشتند که بر اساس سرشماری سراسری نفوس و مسکن کشور در سال ۱۳۹۰، این آمار به حالت قرینه درآمده و اکنون بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها متمرکز شده اند که ۷۰ درصد از این جمعیت نیز در ۸ کلانشهر کشور استقرار دارند.

تار و پود مدیریت شهری با کار و خدمت گره خورده است

این مسئول از وجود بیش از ۲۰۰ خدمت و وظیفه متنوع در دستور کار شهرداریها خبر داد و خاطر نشان کرد: شهرداری یک نهاد خدماتی – اجتماعی است که در اکثر حوزه ها ایفای نقش می کند و هر جا که صحبت از ارایه خدمتی به شهروندان باشد، حتما رد پای مدیریت شهری نیز قابل مشاهده است. تار و پود مدیریت شهری با کار و خدمت گره خورده و ما با حنجره مردم حرف می زنیم و خود را امانتدار اعتماد آنان می دانیم.

وی ادامه داد: اکنون شهرداری کلانشهر کرج با نزدیک به دو هزار میلیارد تومان بودجه سالانه (جز پروژه عظیم قطار شهری) کمک خاصی از دولت دریافت نمی کند و متکی به درآمدهای مردمی می باشد.

شهرداری کرج روحیه خود را بسیجی می داند

این مسئول شهری با بیان اینکه شهرداری کرج روحیه خود را بسیجی می داند و بر حرکت در مسیر آرمان های امام و رهبری اصرار دارد، بیان کرد: روابط سپاه پاسداران و مدیریت شهری کرج بنحوی است که همدیگر را حمایت و کمک می کنند و همانطور که بسیجیان برای سازندگی و عمران و همچنین اعتلای فرهنگی و اجتماعی و حفظ امنیت و آرامش شهر و شهروندان دغدغه دارند، شهرداری نیز برای حمایت از این دیدگاه دغدغه دارد؛ چرا که هدف هر دو خدمت به مردم است.

شهردار کلانشهر کرج خاطر نشان کرد: پس از تشکیل سپاه امام حسن مجتبی (ع) پایگاه مقاومت بسیج شهرداری کرج به حوزه ۸ سیدالشهداء ارتقاء یافت که با هدف گذاری ۶۲۵۰ عضو فعالیت دارد و ۷۴۳ نفر از این تعداد را نیز بانوان تشکیل می دهند.

بر اساس اظهارات وی، شهرداری کرج در هشت سال جنگ تحمیلی ۵ شهید گلگون کفن را تقدیم دفاع از کیان و عزت کشور کرده است و اکنون ۶۴۰ ایثارگر در خانواده مدیریت شهری در حال ارایه خدمات رسانی هستند.

وی ادامه داد: ۲۵۰ جانباز جنگ تحمیلی جذب شهرداری کرج شده اند و ۵۰۵۰ عضو فعال بسیج و ۱۲۷ حلقه ۲۰ نفری در ۲۹ پایگاه تابعه حوزه هشت سید الشهداء فعالیت دارند.

ترکاشوند اضافه کرد: اکنون بیش از ۶۰ درصد مدیران شهری کرج جزو بسیجیان فعال، خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان هستند که همچون نگینی در انگشتری مدیریت شهری درخشش دارند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*