«آموزش های شهروندی» تیتر مهم دغدغه ها در حوزه فرهنگی است

روتیتر:نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج طی سخنانی در جلسه علنی امروز شورای شهر به مناسبت سالروز ملی شوراها، با تبریک این روز به همکارانش در سراسر کشور اظهار داشت: «آموزش های شهروندی» تیتر مهم دغدغه ها در حوزه فرهنگی است.

به گزارش روتیتر،فاطمه اسکندری در سخنانش که توسط دوربین های صدا و سیما تصویربرداری می شد، به مردم شهر و مهمانان ویژه شورای شهر گفت که تیتر مهم دغدغه های مدیریت شهری در حوزه فرهنگی آموزش های شهروندی است.

 وی با بیان اینکه تمامی مشکلات و مباحث شهری ریشه در فرهنگ دارد، بیان کرد: توجه به مباحث فرهنگی ارتباط مستقیمی با کیفیت زندگی آیندگان در شهر دارد و اگر مشکلات مبتلابه حوزه فرهنگی ریشه یابی و مرتفع شود، بسیاری از چالش های پیش روی توسعه شهر به خودی خود از میان می رود و راه برای خدمت مضاعف به شهروندان هموار می شود.
 اسکندری افزود: اینکه بگوییم مشکلات فرهنگی شهر در زمانِ حضور شورای چهارم مرتفع می شود، شعاری بیش نیست اما اگر بتوانیم آموزش های شهروندی بویژه از مقاطع ابتدایی و راهنمایی را بنیان گذاری کنیم، قطعا آیندگان مشکلاتِ امروز ما را نخواهد داشت.
 وی در پایان تصریح کرد: توسعه پایدار بدون مشارکت واقعی شهروندان محقق نمی شود و بهترین راه برای پرورش شهروندانی قانون مدار و آگاه به عنوان سرمایه های اجتماعی مدیریت شهری توسل به آموزش و فرهنگ سازی است که امید می رود به باور قلبی یکایک مدیران تبدیل شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*