مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا فرزندانِ یک خانواده اند

روتیتر:نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه علنی صبحِ امروز شورای شهر کرج با تبریک سالروز ملی شوراها به وکلای مردم در پارلمان شهری اظهار داشت: مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستاها فرزندانِ یک خانواده اند و با ساختار مردمی، نقش پل ارتباطی میان ملت و دولت را ایفا می کنند.

به گزارش روتیتر ،عزیز اکبریان با ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای اسلامی شهر کرج در روزی که در تقویمِ کشور به نام سالروز ملی شوراها مزین شده است، اذعان کرد: سخن گفتن از فلسفه تشکیل شوراها و جایگاه ممتازش در قانون اساسی نزد کسانی که خودشان نماینده مردم در شورای شهر یک کلانشهر هستند، درس پس دادن است و امروز برغم مشغله و وجود جلسات کاری بر خود لازم دانستم از نزدیک به تیم مدیریت شهری خدا قوت بگویم و دستِ عزیزان را به گرمی بفشارم.

 وی با انتقاد از عدم برگزاری منظم جلسات شورای حل اختلاف استان البرز ادامه داد: متاسفانه در شرایط کنونی رسیدگی به مصوباتی که محل اعتراض و اختلافِ شوراها و فرمانداریها هستند، روی زمین مانده است و تذکرات پی در پی نیز راه به جایی نمی برد.
 اکبریان، شجاعت را لازمه اصلی نمایندگی مردم در نهادهای مختلف دانست و تصریح کرد: عزیزانی که به نمایندگی از شورای شهر در کمیسیون های مختلف عضو می شوند نباید بله قربان گو باشند و بدون لحاظ صرفه و صلاحِ شهر و شهروندان، هر آنچه طرف مقابل یا دیگران می گویند را بپذیرند که این ظلمی بزرگ است و هر جا که لازم بود، باید صدایتان را بالا ببرید و در عین ادب و فروتنی حرف راست را بزنید. شورا محل تضارت آراء است و هرگز از بحث و اختلاف نظر در مصوبات به عنوان دو دستگی یا تفرقه یاد نکنید که هرگز درست نیست.
 عضو مجلس بهارستان به اعضای شورای شهر کرج وعده کرد از این پس به هنگام طرح لوایح و طرح های مهم در صحن علنی شورا حضور یابد و در جریان روند تصمیم گیری ها قرار گیرد و در صورت نیاز، نظر مشورتی اش را اعلام کند.
 وی سخنانش را با فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب خاتمه داد:«بهترین نماینده شوراها کسی است که درد مردم را بداند، با مردم همدل و صمیمی باشد، از فساد دور باشد و دنبال اشرافی  گری خود نباشد.»

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*