میزان صدور پروانه های ساختمانی درمنطقه ۳ کرج ۵۰ درصد افزایش یافت

روتیتر:معاون شهرسازی و معماری منطقه ۳ شهرداری کرج از افزایش ۵۰ درصدی آمار صدور پروانه ساختمانی در این منطقه خبر داد.

به گزارش روتیتر،فرشاد طالبی  افزود: تعداد ۵۷۰ فقره پروانه ساختمانی به درخواست شهروندان و مالکان متقاضی در سال گذشته صادر شده است که از این میزان، تعداد پروانه ساختمانی شامل  ۵۷۵ هزار و ۱۴۴ متر مربع عرصه و ۸۷۵ هزار و ۳۲۵ متر مربع کل بنا می باشد.
این مسئول گفت: در سال ۹۱ آمار پروانه های ساختمانی صادر شده در این منطقه ۴۵۲ فقره شامل ۲۰۴ هزارو ۹۲۳ متر مربع عرصه و ۵۷۵ هزارو ۵۰۷ متر مربع بنا بود.
طالبی عنوان کرد: با توجه به افزایش تمایل به ساختمان سازی در منطقه به دلیل وجود پتانسیل های مناسب و ظرفیت های موجود، درخواست های رسیده به منطقه برای دریافت پروانه ساخت و ساز افزایش قابل توجهی داشته است.
وی تبلیغات گسترده در خصوص اثرات منفی ساخت و ساز غیر مجاز بوسیله بنر و بروشور، سهولت در ارائه خدمات مناسب جهت صدور پروانه های ساختمانی توسط عوامل اجرایی شهرسازی و نظارت وسیع و شبانه روزی عوامل خدمات شهری را از عواملی دانست که اقبال عمومی را نسبت به اقدامات قانونی جهت ساخت و ساز طبق اصول شهرسازی افزایش داده است.
معاون معماری و شهرسازی منطقه ۳ شهرداری کرج عنوان کرد: مسئولان مجموعه شهرسازی منطقه اهتمام ویژه ای در انجام امور صدور پروانه ساختمانی در کوتاه ترین زمان ممکن دارند.
طالبی با تاکید بر ارائه راهکارهای مناسب به منظور پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، افزود: تسهیل در امور صدور پروانه ساختمانی از جمله اقدامات و راهکارهای مناسب برای پیشگیری از این معضل شهری است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*