کیان: حذف فیزیکی پرونده های کاغذی در منطقه ۵ کرج گامی مهم برای شهرداری الکترونیک است

روتیتر:مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج از حذف فیزیکی پرونده های کاغذی آپارتمان های منطقه ۵ از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و از این اقدام به عنوان گامی مهم در مسیر «شهرداری الکترونیک» یاد کرد.

به گزارش روتیتر،علیرضا کیان  اظهار داشت: افزایش راندمان کاری، صرفه جویی ریالی و کاهش مراجعان و سردرگمی آنان، افزایش دقت عمل در رسیدگی به پرونده ها و کاهش بروکراسی اداری در پاسخگویی به شهروندان از آثار مهم حذف کاغذی پرونده های آپارتمانی است.

کیان راه اندازی شهرداری الکترونیک را مساوی با حذف فیزیکی پرونده های آپارتمانی و کاهش هزینه ها و آسان شدن عملکرد این دستگاه ارزیابی کرد.

وی از حذف پرونده های کاغذی و فیزیکی به عنوان یکی از مهمترین بازتاب های ایجاد شهرداری الکترونیک یاد کرد و اظهار داشت: با این اقدام پرونده های کاغذی، به پرونده های دیجیتالی تبدیل شده و بخش اعظمی از امور شهروندان و ارباب رجوعان به سادگی در قالب این شیوه، انجام می شود

.

این مسئول، با تشریح عملیات اجرایی این طرح بیان کرد: با اسکن محتویات پرونده ها و تشکیل پرونده جدید الکترونیک، اطلاعات لازم به فضای مجازی انتقال داده می شود و دیگر نیازی به جا به جایی پرونده های کاغذی در بخش های مختلف شهرداری نیست و کارشناسان مربوطه با ورود به سیستم اتوماسیون و کلیک بر روی بخش پرونده های آپارتمانی، قادر خواهند بود کلیه اطلاعات پرونده را در فضای مجازی مشاهده و حذف و اضافات لازم را به نسبت اختیاراتی که برای کاربر تعریف شده است، انجام دهند.

کیان از دیگر مزایای بهره گیری از این سیستم را کاهش هزینه های رفت و آمد عنوان کرد و یادآور شد: ایجاد امکان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی و اطلاع رسانی به روز فعالیت های شهرداری از دیگر مزایای این طرح است.

وی یادآور شد: این طرح رضایت خاطر مراجعان و تکریم بیشتر ارباب رجوع را به دنبال خواهد داشت و با اجرای آن، صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی مجموعه حاصل می شود.

کیان،با تاکید بر اینکه نمای کلی فعالیت های مدیریت شهری به سمت شهرداری الکترونیک است، گفت:امیدواریم با حمایت مسئولان و تخصیص منابع مالی، شهرداری بتواند با همکاری کارشناسان کلیه مکاتبات اداری و پرونده ها را به فضای مجازی انتقال دهیم و برای آنان آرشیو الکترونیک ایجاد کنیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*