تاخیر استاندار البرز در انتخاب معاون سیاسی ؛استانداری البرز۵ ماه بدون معاون سیاسی /آقای وزیر کشور ورود بفرمایید!!

روتیتر:سید محمد میر حبیبی : تدابیر دولت تدبیر و امید گرچه در اکثر حوزه ها توانسته امید را در  جامعه فزونی بخشد و سطح رضایتمندی ملت شریف ایران را بیش از دولت قبل افزایش دهد که بی تردید حمایت های رهبر معظم انقلاب از برخی از سیاست های کلان این دولت در برخی از حوزه ها را مورد رهنمود و تایید خود قرار داده اند و در همان ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید همه را ملزم به همکاری و همراهی با این دولت فاخر فرموده اند ، اما در استان البرز استاندار فهیم و خدوم آن نتوانسته در بسیاری از حوزه ها بویژه انتصاب ها ، شایسته سالاری و پرهیز از خویشاوند سالاری خارج از استان بر اساس سیاست ها و منویات دولت تدبیر و امید عمل نماید.

به گزارش روتیتر ،چنانچه رییس محترم جمهور بارها تاکید کرده است که حتی به بستگان و نزدیکان من هم هیچ کس حق ندارد خارج از ضابطه و قانون خدمت و یا پستی ارایه دهد و همه در دولت تدبیر و امید می بایست احساس عدالت  کنند.

اما استاندار البرز مهندس طاهری بر خلاف این منویات روشن و مبرهن اقدام به انتصاب خارج از ضابطه و قانون بسیاری از دوستان و بستگان خود اقدام کرده است که از آن جمله می توان به انتصاب برادر بازنشسته و پسر استاندار البرز و همچنین انتصاب خارج از قانون مهندس سریزدی و صداقت زاده در پست های معاون عمرانی و سیاسی اشاره کرد.

این اقدامات استاندار البرز سبب شده است که فازغ از میزان رضایتمندی مردم این استان شهید پرور از خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید ، مردم این استان نسبت به اقدامات و عملکرد مهندس طاهری بویژه در زمینه شایسته سالاری که لازمه خدمت رسانی شایسته و بهتر از گذشته است نا راضی و  نا امید شوند . که بی تردید تنها راه حل جلوگیری از نارضایتی مردم از عملکرد استاندار البرز برخورد با این گونه کم کاری ها و  ضعف ها ست به جای تلاش برای  پاککردن صورت مسئله.

تاخیر ۵ ماه استاندار البرز مهندس طاهری را در انتخاب و معرفی یک  معاون سیاسی متعهد یا تجربه ، قانونمند ، با آشنایی به الزامات بومی البرز و متخصص پس از برکناری معاون سابق سیاسی این استانداری را می توان در راستای عملکرد نه چندان قابل دفاع مهندس طاهری و در کنار انتصاب های خارج از قانون وی تحلیل و ارزیابی کرد .

بی تردید استانداری البرز را می توان تنها استان کشور بر شمرد که بیش از ۵ ماه است که بدون معاون سیاسی است و این موضوع با توجه به حجم انبوهی از مطالبات ، اقدامات ، فعالیت ها و برنامه های استان البرز  غیر قابل دفاع و توجیه است و استاندار البرز می بایست خیلی پیش از این اقدام به معرفی و انتخاب معاون سیاسی متعهد ، متخصص و کاربلد و آشنا به استان می کرد اما هنوز پس از گذشت ۵ ماه این اتفاق رخ نداده است . و این موضوع را می توان یکی از ضعف های مدیریتی وی به شمار آورد.

چراکه پس از برکناری معاون سیاسی از سوی مقامات عالی وزارت کشور و با توصیه های مقامات دولت تدبیر و امید ، این استانداری همچنان بدون معاون سیاسی است .

مقامات وزارت کشور به دلیل نداشتن رابطه استخدامی معاون سیاسی با ادامه فعالیت این معاون و یکی از مشاوران عالی استاندار البرز مخالفت کردند  خواستار برکناری این معاون و این افراد شدند اما نه تنها این افراد همچنان به حضور در محل کار خود و کمیسیون های ماده صد ادامه داده اند بلکه استاندار البرز نیز نسبت به معرفی و انتخاب معاون سیاسی جایگزین هیچ اقدامی نکرده است.

گرچه هنوز هیچ منبع رسمی نسبت به این اخبار واکنش نشان نداده و هیچ رسانه ای به دلایلی که در مجال های بعدی به آن خواهیم پرداخت اقدام به انتشار این عملکرد های ضعیف و غیر قابل قبول نکرده  است اما سکوت مقامات استانداری البرز در خصوص این اخبار و وقایع نان از تایید این اخبار دارد .

از سوی دیگر بی تردید عدم واکنش و اقدام موثر مقامات وزارت کشور و دولت تدبیر و امید به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق در خصوص این مشکلات موجود می باشد که انتشار این اخبار تنها در راستای انعکاس واقعیت می باشد و در صورت انتخاب معاونین متخصص ٰ متعهد و کاربلد ژایگاه خبری روتیتر نیز دفاع از اقدامات مثبت را وظیفه خود به شمار می آورد .

این در حالی است که استان البرز به دلیل نوپا بودن و کمتر توسعه سافتن نسبت به سایر استان های هم طراز نیاز به مسوولان قوی ، با تجربه ، قانونمند و متخصص و آشنا به مسایل خرد و کلان کشور و استان البرز دارد ویژگی هایی که در دوستان و بستگان منصوب شده مهندس طاهری کمتر به چشم می خورد.

پایگاه خبری و تحلیل روتیتر به رغم وجود فشار ها ، تهدید ها و محدودیت های ایجاد شده از سوی برخی افراد انعکاس این واقعیت ،ضعف ها و سوء عملکرد ها  و دفاع از عدالت محوری و منافع مردم  شریف را در حد بضاعت و امکانات خود یکی از مهمترین رسالت ها و وظایف ماهوی خود به عنوان یک رسانه مستقل می داند کما اینکه روشنگری صحیح در خصوص عملکردهای مسوولان یکی از سفارشات موکد مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هست و رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور نیز بارها بر انتقاداز مسوولان  در چارچوب قوانین تاکید نموده اند که این مهم در منوسات مقام معظم رهبری و در رهنمود های ایشان همواره  آشکار و مبرهن است  .

از این جهت انتظار می رود تا مقامات دولت تدبیر و امید با اطلاع از این وقایع و عملکرد ها که نتوانسته رضایت مردم این استان شهید پرور را در این حوزه ها بر آورده سازد ، اقدامی موثر و در خور انجام دهند.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*