اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای ابوطالبی نقض مقررات بین المللی است

روتیتر:سخنگوی وزارت خارجه اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای ابوطالبی را نقض مقررات بین المللی و برخلاف قرارداد مقر خواند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی  روتیتر،مرضیه افخم سخنگوی وزارت امورخارجه  اظهار داشت: پیگیری موضوع و شکایت ایران نسبت به عدم صدور روادید از سوی دولت امریکا برای سفیر ونماینده دایم پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک  از طریق سازوکار های رسمی موجود برای رسیدگی به این موضوع فعال شده و در دست اقدام است .

مرضیه افخم افزود : اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نقض مقررات بین المللی بوده و  بر خلاف قرارداد مقر بین سازمان ملل متحد و دولت آمریکا می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ساز و کارهای موجود در سازمان ملل  شامل رجوع موضوع  به کمیته ارتباط با دولت میزبان  که وظیفه نظارت بر اجرای قرارداد مقر را دارد   در دستور کار است ودستورالعمل لازم در این زمینه به نمایندگی کشورمان در نیویورک داده شده که از فردا و متعاقب شروع هفته کاری  اقدامات لازم از سوی نمایندگی کشورمان  بعمل آمده و با جدیت و حساسیت روند کار دنبال می شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*