روند اجرایی پروژه های عمرانی در منطقه ۱۱ بررسی شد

روتیتر:با حضور عضو شورای اسلامی شهر کرج روند اجرایی پروژه های عمرانی در منطقه ۱۱ شهرداری کرج بررسی شد.

به گزارش روتیتر ؛عضو شورای اسلامی شهر کرج در بازدید از پروژه های عمرانی منطقه ۱۱ بر نظارت و تسریع در زمان بهره برداری از آنها تأکید کرد.

حمیدرضا ابوالحسنی عضو شورای اسلامی شهر کرج با حضور در کارگاه پروژه پل های حافظ و حامی از نحوه اجرای آنها بازدید کرد.
در این بازدید که معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج و مدیر منطقه ۱۱ و جمعی از مدیران ستادی نیز حضور داشتند، اهم فعالیتها بررسی و برنامه زمانبندی برای بهره برداری از پل حافظ عملی شد.
کمالی زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج ضمن بازدید از مراحل اجرای پروژه، به تشریح اقدامات و مشکلاتی که بر سر راه وجود داشت پرداخت.
در ادامه مدیر منطقه ۱۱ از اقدامات منطقه در راستای ترمیم مسیر انحرافی برای کاهش ترافیک خودروهای گذری از میان پروژه و همچنین تملک ضلع غربی پل حامی و املاک واقع در محدوده خیابان تهران گزارشی را ارائه داد.
حسین عطایی در خصوص همکاری منطقه ۱۱ با پیمانکار پروژه به منظور تسریع در به اتمام رسیدن عملیات عمرانی اعلام آمادگی کرد.
ضرورت توجه به نمای ظاهری در طراحی پل ها
در ادامه عضو شورای اسلامی شهر کرج در جمع مدیران شهری و مهندسان پیمانکار پروژه، مهمترین عامل موفقیت در پروژه های عمرانی را در پیشبرد عملیات اجرایی مطابق برنامه زمانبندی ذکر کرد و افزود: اگر پروژه ها در مدت زمانی که هنگام کلنگ زنی تعیین می شود تکمیل شود، بهترین خدمت به مردم ارائه شده است.
ابوالحسنی پیش بینی های تملک و رفع معارض و همچنین مطالعات خاک و تأسیسات احتمالی قبل از آغاز فاز اجرایی پروژه ها را در این راستا بسیار مهم عنوان کرد.
این عضو پارلمان شهری همچنین خواستار ارائه طرح و اجرای نمای متناسب با معماری ایرانی اسلامی و طرح های زیباسازی شهری برای پل حافظ همزمان با مراحل پایانی اقدامات فنی این سازه شد.
ابوالحسنی در خصوص پل مکمل حامی نیز که به موازات پل کنونی بر روی رودخانه کرج در حال ساخت است، اظهار داشت: باید همسان سازی نمای پایه های پل، همانند پل مجاور که حدود ۶۵ سال قبل و به سبک معماری پل ورسک (سوادکوه – استان مازندران) احداث شده، در راستای حفظ هویت کرج قدیم با درجه اهمیت بالا در دستور کار قرار گیرد.
وی در پایان ضمن تشکر از زحمات بی وقفه مدیریت شهری و مهندسان و پرسنل پیمانکار پروژه ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری هر چه سریعتر از پل حافظ، مشکلات ترافیکی شهروندان در محدوده ورودی شرقی کرج به سمت مرکز شهر مرتفع شود و تا چندین دهه پاسخگوی نیاز مردم باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*