راه اندازی دبیرخانه اقتصاد و فرهنگ در شهرداری کرج / کوتاهی کنیم مدیون هستیم

روتیتر:شهردار کرج لحظاتی قبل در دیدار نوروزی با اعضای شورای شهر و مدیران شهری از راه اندازی دبیرخانه اقتصاد و فرهنگ با رویکرد عزم ملی و مدیریت جهادی در این شهرداری خبر داد و بر تلاش برای تحقق آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی تاکید کرد.

به گزارش روتیتر؛دیدار نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر کرج با شهردار، معاونین، مدیران ستادی، مدیران مناطق و روسای سازمان های تابعه شهرداری کرج لحظاتی قبل در سالن اجتماعات این نهاد انجام شد و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید، پخش کلیپ تصویری سرود ملی کشورمان و پخش کلیپ تصویری از اهم اقدامات ستاد استقبال از بهار شهرداری کرج در ایام قبل و بعد از تعطیلات نوروزی، شهردار کرج به ایراد سخنرانی پرداخت.
“علی ترکاشوند” با اشاره به تقارن بهار امسال با ایام شهادت گل یاس نبوی،ام الائمه و زهرای اطهر (س) اظهار داشت: امیدوارم با عنایات حق تعالی رفتار، کردار، گفتار و اندیشه ما در سال جدید فاطمی و ارزشی شود.
این مقام مسئول با تبریک بهار طبیعت به حضار جلسه، از تعامل و همکاری صمیمانه اعضای شورای اسلامی شهر، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر کرج، استاندار البرز، مقامات ارشد نظامی، انتظامی و قضایی استان، رسانه های جمعی و گروهی و… با شهرداری کرج در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان تقدیر و تشکر کرد و افزود: همچنین جا دارد دستِ معاونین، مدیران مناطق، روسای سازمان های تابعه، مدیران ستادی و یکایک کارکنان خدوم خانواده بزرگ شهرداری کرج را به بهانه یک سال تلاش بی وقفه به گرمی بفشارم و به آنان خدا قوت بگویم. امیدوارم امسال شاهد تقویت خدمات رسانی به شهروندان در تمامی زمینه ها باشیم.

نامگذاری سال ها شعاری نیست

ترکاشوند نامگذاری سالها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: شاید در نگاه نخست تصور شود که این روند شعاری و صرفا مختص رویدادهای آن سال است حال آنکه اهداف معظم له بسیار عمیق و اصولی تر از این مقولات است و ایشان سالها را بر مبنای نیاز کشور، افق بیست ساله و توسعه همه جانبه کشور نامگذاری می کنند تا به پشتوانه توانایی و همت والای مردمان در مسیر تحقق آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و دستیابی به جایگاه شایسته ایران در مناسبات منطقه ای و جهانی گام برداریم.

شهردار کرج با بیان اینکه بر مبنای همین اندیشه سال جاری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» مزین شده است، گفت: معظم له با تاکید بر بهبود معیشت مردم بویژه اقشار آسیب پذیر اقتصاد را پایه نیازهای مردم دانسته و خواستار حرکت به سمت تولید و توسعه، اشتغالزایی و پیشرفت علمی شده اند که صرفه جویی، تقویت تولید ملی و کاهش وابستگی، اجرای صحیح عدالت و پرهیز از ریخت و پاش از لازمه های آن است.
داشتن اقتصاد پویا در گرو داشتن فرهنگ خوب
وی اهمیت عرصه فرهنگی کشور را نیز مورد توجه قرار داد و بیان کرد: اینکه در بیانات رهبری پس از «اقتصاد» بلافاصله به «فرهنگ» اشاره می شود نشانگر آن است که دستیابی به اقتصاد سالم و پویا در گرو داشتن فرهنگ خوب و متعالی است. با نهادینه کردن فرهنگ کار و فعالیت، استفاده صحیح از منابع خدادادی، ساده زیستی و… در جامعه می توان به واکسیناسیون اقتصاد از انواع بیماری ها و سستی ها امیدوار بود و قطعا با چنین نمایی تحقق شعار امسال دور از تصور نیست.
شکوفایی اقتصادی بدون تحول فرهنگی محقق نمی شود
شهردار کرج در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه شکوفایی اقتصادی بدون تحول فرهنگی محقق نمی شود، ضمن طرح این پرسش که آیا فرهنگ به خودی خود بوجود می آید و هر کس می تواند مدعی و متولی ایجاد آن باشد؟ گفت: «مردم» به عنوان سرمایه های اصلی کشور مهمترین حلقه اتصال فرهنگ و اقتصاد با یکدیگر هستند و همانطور که معظم له آنان را شاه کلید تحقق شعار امسال دانسته اند، برای رسیدن به بالندگی نیازمند عزم ملی مردم هستیم که در کنار مدیریت جهادی مسئولان بستر لازم برای محرومیت زدایی از عرصه های اقتصادی و فرهنگی را ایجاد می کند.
کار کوچکی پیش رو نداریم
ترکاشوند هدایت و مدیریت صحیح، عاقلانه و منطقی و به دور از رفاقت و پارتی بازی و تکیه بر تعهد، تخصص و تجربه و دلسوزی را استخوان بندی یا اسکلت شعار امسال دانست و اظهار داشت: البته سنگِ بنای این مهم بر دوش مدیران در تمامی سطوح است و استفاده از عبارت «جهادی» در شعار امسال از آن جهت می باشد که بدانیم کار کوچکی پیش رو نداریم و برداشتن گام های بزرگ «مدیریت جهادی» می طلبد.
شهردار کرج خود و دیگر مدیران شهری را به «جهاد» در خدمت به معنای واقعی کلمه دعوت کرد و گفت: با نامگذاری سال از سوی دیده بان دلسوز کشور تکلیف بر من و شما روشن است و باید تمام توان اجرایی و مدیریتی خود را برای ارایه خدمات متفاوت و متنوع به شهروندان بکار بندیم و با تحمل سختی ها و مشکلات، برای از میان برداشتن موانع خدمت یا راهی برویم یا راهی نو بسازیم.

کوتاهی کنیم مدیون هستیم

کلیددار شهر کرج همچنین گفت: اگر در این راه کوتاهی کنیم مدیونِ خون شهداء و خانواده های معظم آنان هستیم و شرمنده معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری خواهیم بود. لذا امروز عهد می بندیم تا آنچه را تاکنون آموخته، دانسته و توان اجرایی آن را داریم بکار بندیم تا آن کنیم که بِه، تا خواسته مرادمان محقق شود که نتیجه ای جز رفاه و آسایش و پیشرفت و توسعه برای ایران عزیز و مردم فهیم و قدرشناس نخواهد داشت، ان شاء ا…
راه اندازی دبیرخانه اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
این مقام مسئول با اشاره به تشکیل دبیرخانه «اقتصاد مقاومتی» در سال گذشته در شهرداری کرج، از تغییر عنوان آن به کمیته «اقتصاد و فرهنگ و با عزم ملی و مدیریت جهادی» با توجه به تعیین شعار ملی امسال از سوی معظم له و انتصاب “عباس زارع” –مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج- به دبیر این کمیته خبر داد و گفت: امیدوارم با انتخاب همکاران شایسته ساز و کار لازم برای جهت گیری مدیریت شهری کرج به سمت توسعه و تعالی اقتصادی و فرهنگی هدایت گردد و بتوانیم رضایت خاطر مردم را جلب نماییم.
ترکاشوند در ادامه با تشکر و قدردانی از تمامی کسانی که به نوعی تحقق برنامه های شهرداری و پروژه های عمرانی و خدماتی آن را موجب شده اند، ادامه داد: به حمد الهی پس از ابلاغ سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» از سوی معظم له، شورای چهارم شهر کرج که از بدو روی کار آمدن تلاش صادقانه ای را برای پیشرفت کرج در دستور کار قرار داده اند، با تقویت نظارت و دلسوزی مضاعف انگیزه بهره برداری زودتر از موعد برخی پروژه های عمرانی و خدماتی را در اواخر سال ۹۲ ایجاد کردند که قطعا در سال جاری نیز انعکاس خواهد داشت و به سمت بهتر شدن امور حرکت می کنیم.
در ادامه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر به ایراد سخنرانی پرداختند و خواستار جهت گیری مناسب به منظور تحقق شعار ملی امسال شدند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*