توسعه همه جانبه استان و توجه ویژه به تکمیل قطار شهری کرج و حومه

 دیدار و گفتگوی اعضای شورای اسلامی استان البرز بااستاندار؛

تاکید بر پاسخگویی و همکاری دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها با شوراهای اسلامی

روتیتر:رییس و اعضای شورای اسلامی استان البرز در نشستی با استاندار البرز به گفتگو و هم اندیشی  در رابطه با مهمترین مسایل شوراهای اسلامی استان البرز پرداختند.

به گزارش روتیتر به نقل از  روابط عمومی شورای اسلامی استان البرز , اعضای این شورا متشکل از دکتر گروسی(رییس)مهمد نقدینه (نایب رییس)

دکتر مریم درهم بخش (دبیر)سید اسحاق میر ابوالقاسمی و رضا فیروز رنجبر , دغدغه و برنامه های خود را با مهندس زاهری استاندار البرز در میان گذاشته و مطرح کردند.

بر اساس این گزارش استاندار البرز نیز با تاکید بر لزوم حفظ استقلال کاری شوراها تاکید کرد که فرمانداری های  موظف هستند تا سطح همکاری های خود را از نظر کمی و کیفی با شوراهای اسلامی افزایش داده و از اعمال مواردی که حس دخالت و محدود کردن شوراها را بر می انگیزد خود داری کنند.

همچنینی مهندس طاهری خاطر نشان کرد که فرمانداری در بررسی مصوبات شوراها می بایست بر اساس قانون و ذکر موارد قانونی عمل کنند و از اعمال سلیقه خودداری کنند.

مهندس طاهری  با تاکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه های دولتی و اجرایی به شوراهای اسلامی به عنوان نمایندگان مستقیم مردم در پارلمان های محلی , اعلام آمادگی کرد که شوراها از این پس در جلسات کارگروه های تخصصی استان و شهرستان ها نمایده ای فعال داشته و حضور یابند

دکتر گروسی رییس شورای اسلامی استان البرز نیز  در خصوص  این جلسه ضمن مثبت ارزیابی کردن نتایج این گفتگو و تبادل نظر نگاه استاندار البرز را به تقویت کارکرد و جایگاه واقعی شوراها بر اساس قوانین امیدوار کننده و مفید دانست و ادامه داد:یکی از مهمترین دغدغه های شوراها پاسخگویی دستگاه های دولتی به شوراها در قبال عملکردشان برای رفع معضلات و مشکلات و درخواست های بحق مردماست که خوشبختانه استاندار البرز نگاه مثبت و اجرایی در این خصوص داشت.

دکتر گروسی اظهار داشت: کارآمد سازی و بهبود عملکرد هیات حل اختلاف استان البرز که یکی از مهمترین مراجع رسیدگی به مسایل و مشکلات شوراها بویژه در حوزه تایید مصوبات مورد اعتراض فرمانداری های هستند را یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد که استاندار  نیز قول مساعد در این خصوص داد.

رییس شورای اسلامی استان البرز خودداری فرمانداری های از اعمال سلیقه بررسی کارشناسانه تر مصوبات شوراها توسط فرمانداری ها ,تشکیل جلسات فصلی شوراهای استان با استانداربرای پیگیری دقیق و موثر مهمترین مسایل و مشکلات شهر ها و بخش ها, تاکید بر بستر سازی مناسب و عملیاتی برای تحقق سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساتان به منظور شکوفایی ظرفیت های استان را از دیگر موضوعات و مسایل مطرح شده با مهندس طاهری استاندار البرز عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه استاندار البرز در تمامی موارد قول مساعد همکاری و فراهم آوردن زمینه های لازم برای رفع این مسایل را داد.

وی در ادامه گفت گو با خبرنگار ما  ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های شورای استان البرز تلاش برای رفع مشکلات شهرهای اقماری و شهر های کمتر توسعه یافته استان از طریق احصاء ارایه راه کار های مشکلات و انتقال آنها به دستگاه های کلان استان و کشور است.

دکتر گروسی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا از طریق برگزاری جلسات دوره ای و مداوم و در عین حال کارشناسی توزیع امکانات در شهر های کوچک استان را عادلانه تز و متوازن تر سازیم اظهار داشت: توسعه همه جانبه استان البرز به نحوی که امکانات به صورت عادلانه بر اساس میزان برخورداری شهر ها اختصاص یابد, یکی از مهمترین دغدغه ها و خواسته های شوراها به شمار می رود که نیاز به توجه ویژه مسوولان ارشد کشور دارد.

رییس شورای اسلامی  استان البرز با اشاره به برگزاری جلسات  در شهر های استان البرز گفت: مهمترین هدف شورای اسلامی استان البرز آشنایی دقیق و نزدیک با مشکلات و در خواست های به حق شوراها بر اساس نیاز مردم آن مناطق است . چراکه بدون اطلاع دقیق از نساز ها نمی توان به چشم انداز روشنی از حل مشکلات پرداخت.

این مقام مسوول با اشاره به پروژه های عمرانی انجام شده در شهر کرج در حوزه احداث تقاطع های غیر همسطح  و حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: این پروژه ها گرچه توان قابل توجهی از مدیریت شهری کرج را به خود اختصاص داده است و زحمات بسیاری برای اجرای آنها کشیده شده است اما بدون اجرای پروژه های قطاهر شهری نمی توان کار کرد ماسبی داشته باشد از این جهت از مسوولان ارشد کشور  در خواست اختصاص بودجه و امکانات لازم بریا تسریع در تکمیل پروزه های قطاهر شهری کلانشهر کرج و حومه را داریم .

رییس شورای اسلامی استان البرز تاکید کرد: خوشبختانه مدیریت شهری کرج پروژههای قطار شهری را با در نظر گرفتن شهر های شهرستان کرج  تعریف و تصویب کرده است که این مهم می تواند تاثیر به سزایی برای کاهش ترافیک های مبادی مواصلاتی کرج با شهر های طاراف و توسعه یکنواخت آنها داشته باشد اما کمبود بودجه مدیریت شهری رادر این زمینه با کندی مواجه کرده است .

چراکه تامین بودجه های لازم برای اجرای پروژه های قطار شهری بی تردید  در توان شهرداری ها حتی شهرداری کهای کلانشهر ها نیست و از این رو نیاز بهتوجه نهاد های ملان کشور دارد.

وی گفت: مقرر شد استاندار البرز به همین منظور جلسات فصلی را با شوراهای استان برگزار کند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*