ترکاشوند:خبر عامل تقویت انگیزه خدمت رسانی است/«مجله شهروندی» پایگاه خبری مدیریت شهری کرج رونمایی شد

روتیتر:«مجله شهروندی» پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با دهها مطالب و گزارش عامه پسند در حوزه های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، سبک زندگی و… صبح امروز با حضور علی ترکاشوند، شهردار کلانشهر کرج رونمایی شد و آغاز به کار کرد.

به گزارش روتیتر،شهردار کلانشهر کرج صبح امروز با حضور در تحریریه پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ضمن گفتگو با خبرنگاران و عوامل تحریریه از نزدیک در جریان روند کاری مجموعه پایگاه خبری قرار گرفت و سپس بخش جدید “مجله شهروندی” به دست وی کلیک انتشار خورد و از امروز به صورت رسمی رونمایی شد.

علی ترکاشوند در این بازدید رسانه های جمعی و گروهی (مطبوعات) را رکن چهارم دموکراسی برشمرد و با بیان اینکه طیف گسترده ای از نشریات، خبرگزاریها، پایگاه های خبری، صدا و سیما و… در محدوده رسانه ها قرار می گیرند، اظهار داشت: شهر به عنوان موجودی زنده نیازمند رشد متوزان در تمامی حوزه ها است و بحث اطلاع رسانی و اخبار نیز یکی از همین موارد است.

ترکاشوند، با تاکید بر اینکه خبر آگاهی بخش و عامل تقویت انگیزه مسئولان برای خدمت رسانی بیشتر و بهتر است، تصریح کرد: ایجاد مجله شهروندی روی صفحه نخست پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با ایجاد فضایی مفرح و شاد برای خانواده ها و مخاطبان، ضمن ارایه اطلاعات مفید و سازنده در تمامی بخش ها بهانه خوبی برای گشت و گذار کوتاه آنان در اخبار مدیریت شهری و اطلاع از اقدامات و دستاوردهای شورا و شهرداری کرج است.

این مسئول، اظهار امیدواری کرد رسانه های جمعی و گروهی استان البرز با درک صحیح از وظایف و رسالت سنگین خویش در مسیر بیان واقعیت ها انعکاس دستاوردها و بازگویی مشکلات قدم بردارند و با ایجاد تمایز میان نقد سازنده و تخریب تا انتها در سنگر اطلاع رسانی سرباز خادم وطن و میهن اسلامی باشند.

شهردار کلانشهر کرج با استقبال از گسترش اطلاع رسانی و اخبار در فضای مجازی اظهار داشت: امروز سرعت اطلاع رسانی و ارسال اخبار به کمتر از صدم ثانیه کاهش یافته و مردم سراسر جهان در کمتر از لحظه ای در جریان آخرین اخبار مهم جهان در حوزه های مختلف قرار می گیرند که این ویژگی ها، ضمن آنکه مفید و سازنده است، ضرورت دقت در خبرنویسی و توجه به واقعیت ها و ارزش های خبری را یادآور می شود چرا که  پس از فشردن کلید انتشار دیگر مالکیت محتوا در اختیار منبع خبری نیست و در معرض دید افکار عمومی قرار می گیرد.

مجله شهروندی به اصلاح سبک زندگی کمک کند

وی، با اشاره به منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری درباره «سبک زندگی» بیان داشت: مجله شهروندی با انعکاس مطالب خواندنی و آموزنده، آموزش های شهروندی، اصلاح سبک زندگی و تقویت دین مداری جوانان و نوجوانان را در دستور کار قرار دهد و به صورت غیر مستقیم، مقابله با جنگ نرم و تهدید فرهنگی دشمنان را سرلوحه وظایف قرار دهد.

شهردار کلانشهر خاطر نشان کرد: شهرداری کرج با بیش از یکهزار میلیارد بودجه سالانه، صدها طرح و پروژه مهم عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی را به ثمر رسانده است که بازگویی آنها برای جامعه در تقویت همکاریها با مدیریت شهری نقش بسزایی دارد.

در این دیدار، مشاور رسانه ای شهردار کرج توضیحاتی درباره روند شکل گیری مجله شهروندی ارایه داد و با بیان اینکه صفحه آزمایشی مجله شهروندی از ماهها قبل طراحی و در معرض نقد کارشناسان و اهالی فن قرار گرفته است، بیان کرد: مجله شهروندی همسو با دغدغه های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری به دنبال ارایه آموزش های شهروندی است و با سبکی متفاوت و جذاب، انتقال دستاوردها و آموختنی های مفید به افکار عمومی را همزمان دنبال می کند.

احمد خیری ضمن تقدیر از نگاه مثبت شهردار کرج به مباحث اخبار و اطلاع رسانی و ایجاد امکان فعالیت پایگاه خبری مدیریت شهری کرج به عنوان تجربه ای متفاوت در بدنه شهرداری کرج عنوان کرد: هم اکنون آخرین اخبار و اقدامات شورا و شهرداری کرج به فاصله اندکی روی خط می رود و بلافاصله در سایر منابع خبری باز انتشار می یابد.

وی تصریح کرد: قطعا نظرات سازنده جنابعالی در بارگذاری مطالب «مجله شهروندی» مد نظر قرار می گیرد و تلاش می کنیم اهداف فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری در انعکاس مطالب دنبال شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*