نامه به رییس جمهور/توهین واقدام غیر قانونی شهردار آسارا علیه یک جانباز شیمیایی/مخالفت شهردار آسارابا قانون

اختصاصی روتیتر:شهردار آسارا در اقدامی غیر قانونی از اجرای مصوبه کمیته استخدامک استان البرز و وزیر کشور مبنی بر استخدام رسمی یک جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی خودداری  و وی را تهدید به ضرب و شتم کرده است.

به گزارش روتیتر بر اساس نامه منتشر شده یک جانباز شیمیایی به دکتر حسن روحانی رییس محترم جمهور ایران و سایر مسوولان ارشد نظام که یک نسخه از آن نیز به پایگاه خبری روتیتر رسیده است , محمد باقر آسارایی شهردار غیر ساکن آسارا که پس از گذشت بیش از ۱۸ ماه هنوز در شهر آسارا بر خلاف قانون ساکن نشده و این قانون را نیز زیر پا گذاشته , در اقدامی غیر قانونی در برابر قانون استخدامی و مصوبه کمیته استخدام استان و هسته گزینش وزارت کشور ایستاده و  نه تنها نسبت به استخدام محمد ویسه جانباز جنگ تحمیلی اقدام نکرده بلکه در پاسخ به درخواست این یادگار دفاع مقدس وی را تهدید به ضرب و شتم کرده است.

این در حالی است که بر اساس قانون , مصوبه هسته گزینش و مجوز کمیته استخدامی استان البرز قرارداد محمد ویسه(جانباز مذکور) می بایست از کارگری به رسمی کارمندی تبدیل وضعیت شود اما شهردار آسارا خود را بالا تر از این قوانین و مصوبه ها دانسته و پس از گذشت بیش از چندین ماه هنوز قانون مربوطه را اجرا نمی کند.

با این اقدام شهردار بی تجربه  آسارا نشان می دهد که خود را فراتر از منویات رهبری مبنی بر تکریم جانبازان و ایثارگران و همچنین فراتر از قوانین جاری و ساری کشور می داند و برای مصوبات و مجوز های صادر شده دستگاه های با لادستی خود هیچ ارزشی قایل نیست .چه اگر اهمیتی قایل بود می بایست به قوانین تمکین و آنها را اجرا می کرد.

هرچند عدم عمل به قانون از سوی این شهردار آسارا مسبوق به سابقه است چراکه وی در خصوص اجرای قانون سکونت شهرداران در شهر محل خدمت نیز با وجود گذشت بیش از ۱۸ ماه حاضر به سکونت در شهر آسارا نیست و میلیون ها تومان بودجه بیت المال صرف و رفت و آمد این شهردار از مرکز استان البرز به شهر آسارا می شود .

در این شرایط این جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی پس از ماه ها پیگیری و عدم حصول نتیجه اقدام به نگارش نامه ای به رییس محترم جمهور و سایر مسوولان ارشد نظام در خصوص اجرای قانون استخدامی کشور و مصوبات وزارت کشور و استانداری البرز شده است . چراکه شهردار آساراا قریب به یک سال است که در اجرای عقد قرار داد رسمی وی کارشکنی و امتناع می ورزد.

لازم به ذکر است که بر اساس گواهی پزشکان رفت و آمد بیش از حد این جانباز موجب وخامت وضعیت ریه های وی می شود که متاسفانه شهردار آسارا با عدم اجرای مصوبات مذکور بر تشدید این وضعیت دامن زده است.

همچنین تصویر کامل نامه این جانباز که رونوشت آن به سایرمسوولان ارشد ذیربط ارسال شده است در ذیل می آید.

نامه یک جانباز شیمیایی به رییس جمهور

veyseeeee nameh

 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*