ترکاشوند: شهرداری کرج در کلیه سطوح از کالاهای تولید داخلی استفاده می کند

روتیتر:شهردار کرج تاکید کرد: به منظور حمایت از تولید داخلی، شهرداری کرج در کلیه سطوح از کالاهای تولید داخلی استفاده می کند.

به گزارش روتیتر،علی ترکاشوند عنوان کرد: طبق دستور العمل حمایت از تولید ملی، کلیه معاونین، مدیران مناطق و مدیران عامل سازمان های تابعه در خرید اجناس مصرفی، سرمایه ای، فنی و عمرانی، خدماتی، ترافیکی، فرهنگی و …  می بایست از کالاهای تولید داخل استفاده کنند.
وی افزود:  قابل ذکر است تنها در مواردی که تولید داخل نداریم، مسئولین ذیربط می توانند از تولیدات خارجی برای انجام امور مختلف استفاده کنند.
ترکاشوند خاطرنشان کرد: دستور العمل فوق به تاسی از فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ملی و صنعتگران و تولید کنندگان داخلی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
وی، توجه و خودباوری به هوش و توانایی متخصصین و جوانان میهن را مهم ارزیابی کرد و گفت: حمایت از تولید ملی نقش بسزایی در تحقق موارد عنوان شده ایفا می کند و می توان گفت با تقویت تولید ملی و فراهم آوردن زمینه های استفاده از این تولیدات، می توان خودباوری را در استعداد های کشور به نحو موثر شکوفا کرد.

زمینه برای اشتغال زایی مهیا می شود

شهردار کرج در ادامه با تاکید بر ضرورت فراهم آورن زمینه های مساعد اشتغال زایی، اظهارداشت: اجرای فرمان رهبری علاوه بر فراهم آوردن شرایط اشتغال زایی، کسب و کار را نیز رونق می بخشد.

ترکاشوند، جاری شدن این رویکرد را مانع از خروج سرمایه از کشور دانست و عنوان کرد: گردش سرمایه در کشور موجب رونق و بهبود شرایط اقتصادی می شود و این امر نیز زمینه ساز توسعه کشور در ابعاد مختلف می شود.
وی با تاکید بر اینکه، رونق اقتصاد ملی با ارتقاء مهارت‌های فردی محقق می شود، عنوان کرد:  بهره گیری از تولید ملی علاوه بر کارکرد های مطرح شده، رفع معضل بیکاری را به دنبال دارد.

کیفیت ملاک عمل شهرداری در بهره گیری از تولیدات داخلی است
شهردار کرج با بیان اینکه، شهرداری دستگاهی خدمات رسان و درآمد هزینه است، گفت: این مهم ضرورت توجه به منابع مالی و پیشگیری از هدر رفت سرمایه را در این نهاد دو چندان می کند.
ترکاشوند، ملاکت عمل شهرداری در بهره گیری از تولیدات داخلی را، کیفی بودن محصولات تولید شده دانست و عنوان کرد: بدیهی است، کیفیت ملاک اصلی شهرداری برای تهیه آنچه  لازم است، خواهد بود.
وی عنوان کرد: آنچه در خصوص دستور العمل حمایت از تولید ملی مطرح شده است نیز، این مهم را تاکید می کند.
ترکاشوند افزود: ارزیابی کیفی تولیدات سبب می شود، تولیدکنندگان دریابند برای اقتدار ملی و حفظ شان و شوکت ایرانی بایستی در خلق بهترین ها بکوشند.
وی ادامه داد: کیفیت تولیدات داخلی باید به گونه ای باشد که فضای استفاده از  اجناس خارجی در راستای تامین نیازهای بحق مردم به انتخاب خود آنها محدود شود.

ترکاشوند اظهارامیدواری کرد: این اقدام در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلان وفاداری به رهبر انقلاب، مقام معظم رهبری و ارج نهادن به استعدادهای خدادادی این مرز و بوم می باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*