ترکاشوند تاکید کرد :لزوم حساس شدن در مقوله فرهنگی

روتیتر:شهردار کرج گفت: دشمن اگر بخواهد ملتی را از کار انداخته و آن را به دام بیندازد، به طور قطع از حوزه فرهنگ وارد می شود.

به گزارش روتیتر،علی ترکاشوند که از مهمانان ویژه پنجمین کارگروه فرهنگی شورای اسلامی شهر و دستگاه های متولی امر فرهنگ در کرج به شمار می آمد، با اعلام این مطلب، به تجربه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: دشمن با پشت سر گذاشتن جنگ تحمیلی علیه ایران به این نتیجه رسید که با به کار بستن جنگ افزارها قادر به تضعیف نظام و مردم ایران نیست. از این رو حملات خود را از عرصه فرهنگ و تمدن این سرزمین برنامه ریزی کرده است.
وی در این نشست، فرهنگ را دارای جایگاهی ویژه ارزیابی کرد و به تشریح مقوله فرهنگ از دید مقام عظمای ولایت پرداخت.

شهردار کرج تصریح کرد: اهمیت این حوزه از آنجا مشهود است که سکاندار نظام اسلامی، بارها و به طور مکرر از مقوله فرهنگ در سخنرانی های خود سخن به میان آورده و آن را بسیار جدی و ارزشمند تلقی کرده است.
وی به اشارات رهبر انقلاب مبنی بر تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و امثال آن در خصوص اهمیت حوزه فرهنگ اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان پیوسته مسئله فرهنگ را به مردم و مسئولان گوشزد کرده و تذکر می دهد. از این رو وظیفه ماست که نسبت به این حوزه حساس بوده و اقدامات موثری صورت دهیم.

شهردار کرج به راه اندازی و شکل گیری این کمیسیون به عنوان یک ضرورت ارزشمند اشاره و خاطرنشان کرد: اقدام خوب کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در این بخش بسیار ارزنده و قابل توجه بود که امیدواریم با پیگیری های خوب مسئولان و دست اندرکاران کارگروه، آثار آن در آینده به جلوه در آید.
ترکاشوند با تاکید بر اینکه در همه بخش ها و حوزه ها باید بتوانیم از فکر و نیروی خلاق جمعی بهره بگیریم، بر به کارگیری این توان بخصوص در حوزه فرهنگ به صورت ویژه تاکید کرد.
این مسئول به شهرداری به عنوان یک دستگاه درآمد هزینه اشاره کرد و افزود: شهرداری با توجه به وظیفه خود در برابر شهروندان، در حوزه های مختلف فرهنگی و ورزشی ورود پیدا کرده و اقدامات ارزشمند و گسترده ای را در سطح شهر صورت داده است.
وی به بحث تجهیزات ورزشی شهر و کتابخانه های متعلق به شهرداری کرج به عنوان دو نمونه از اقدامات فوق اشاره کرد.
ترکاشوند تصریح کرد: همچنین در خصوص فضاهای فرهنگی شهر مبالغ قابل توجهی را به مصلاها و فرهنگسراها اختصاص داده ایم که این به منزله رویکرد و نگاه مثبت شهرداری به انجام امور فرهنگی در شهر است.
شهردار کرج در ادامه از اقدام شورایی به عنوان یک اصل الهی یاد کرد و کارگروه فرهنگی را یکی از مظاهر عمل به آیات قرآن دانست.
وی همچنین تعیین نماد فرهنگی برای شهر را یک نیاز مبرم عنوان و از مسئولان خواست با دقت نظر و توجه به انتخاب نماد مورد نظر بپردازند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*