دفاع قاطع:شورایی که زیر بار زور فرماندار و بخشدار برود شورا نیست/در حریم کیفی آب رودخانه کرج و طالقان توسعه ساخت و ساز استاندارد منعی ندارد

روتیتر: عزیز اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت : شوراها مستقل ،توانمند و نمایندگان مستقیم مردم هستند و می بایست فعالیت ها را با مشورت و کار شورایی و استفاده از خرد جمعی بر اساس نظر مردم انجام و به سرانچام رسانند.

وی با دفاع قاطع از جایگاه شوراها بار دیگر بر تمکین تمامی مسوولان از جایگاه و استقلال شوراها تاکید و سفارش کرد.

به گزارش روتیتر ،  وی که در مراسم تودیع ومعارفه اعضای شورای اسلامی استان البرز و اعضای تمامی شوراهای استان اعم از بخش و شهر حضور داشتند ، سخن می گفت با تاکید بر لزوم تبیین و نهادینه کردن جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر، روستا و بخش و شوراهای فرادست ،گفت : ما افزایش جایگاه شوراها را قبول داریم چراکه اینکار سبب تقسیم کار و سبک سازی دستگاه های دولتی و مانع از موازی کاری هایموجود می شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر فرمانداران و حتی استانداری ها شوراها را کمک و تقویت کنند ضرر که نمی کنند هیچ بلکه سبب افزایش سرعت خدمات رسانی و رضایت مردم می شوند و ما توسیه می کنیم که فرمانداران نهایت همکاری و کمک به شوراها را انجام دهند.

عزیز اکبریان با تاکید بر لزوم حفظ استقلال شوراها درعین انجام کار مشورتی و شورایی خاظرنشان کرد: کار مشورت با دخالت و زور گویی متفاوت است و هیچ کس حق ندارد به شوراها زور بگوید و آنها را مجبور به انجام کاری کند.

وی تاکید کرد: شورایی که زیر باز زور فرماندار و بخشدار و سایر مسوولان برود شورا نیست چراکه معیار کار شورایی و مشورتی است نه زور گویی و ما نیز از کار مشورتی حمایت می کنیم.

نماینده مردم کرج ،اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : هیچ مقامی نمی تواند به شوراه بگوید این کار را بکن و این کار را نکن می توان مشورت داد اما تصمیم نهایی در نهایت استقلال فکری و تصمیمگیری با خود شوراها است و هیچکش حق زور گویی ندارد.

وی در پاسخ به اعتراض نمایندگان بخش و شهر طالقان در خصوص ممنوعیت ساخت و ساز در  حریم ۱۵۰ متری کیفی آب گفت: با رعایت استاندارد های آلودگی توسعه ساخت و  ساز در حریم ۱۵۰ متری رودخانه های کرج و طالقان منعی ندارد و باشد به ساکنان بخش های طالقان و آسارا اجازه داد به توسعه ساخت و ساز اقدام کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید هر کسی مصوبات شورای عالی امنیت ملی را مصادره به مطلوب و تفسیر به رای کند.

وی در بخشی از سخنان خود و به دلیل انباشته شودن تعدادی ازمصوبات  شوراها که مورد اعتراض فرمانداری ها قرار گرفته است ٰ در این مراسم خطاب به سریزدی سرپرست معاون عمرانی استانداری البرز  کنایه زد و گفت : آقای سریزدی هیات حل اختلاف استان را تعطیل کرده است  و در عوض کمیسیون ماده ۵ را خیلی فعال کرده است

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*