تداوم صدرنشینی آبی پوشان پایتخت/تساوی استقلال تهران با ذوب آهن

روتیتر:استقلال تهران با تساوی یک بر یک برابر ذوب‌آهن متوقف اما به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد خوزستان صدرنشین لیگ برتر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تخلیل روتیتر ، به نقل از ایسنا ، دیدار استقلال و ذوب‌آهن از هفته بیست‌وچهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تک گل ذوب آهن در این دیدار را محسن بیاتی‌نیا در دقیقه ۲۴ به ثمر رساند و برای استقلال هم حنیف عمران‌زاده در دقیقه ۸۶ گلزنی کرد.

در این دیدار ذوب‌آهن بسیار با برنامه‌تر و بهتر از میزبان بازی کرد و چندین بار تا آستانه باز کردن دروازه آبی‌پوشان پیش رفت اما به دلیل کم‌تجربگی نتوانست گل‌های بیشتری را به ثمر برساند.

گزارش نیمه اول:

در نیمه نخست توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشت و ذوب‌آهنی‌ها بیشتر به دنبال استفاده از فضای میان مدافعان و هافبک‌های استقلال بودند و آبی‌پوشان نیز تلاش داشتند با ارسال از جناحین و ارسال پاس قطری از دفاع به حمله صاحب فرصت شوند با این حال حفظ توپ خوب دو تیم مانع از ایجاد فضای مناسب برای مهاجمان دو تیم می‌شد تا اینکه در دقیقه ۲۴ محسن بیاتی نیا در حالی که پشت محوطه جریمه استقلال به دلیل تعلل مدافعان آبی پوش صاحب توپ شده بود، وارد محوطه جریمه استقلال شد و با شوتی دیدنی دروازه این تیم را در حالی که مهدی رحمتی تنها نظاره‌گر بود، باز کرد.

بعد از این گل استقلال به بازی احساسی روی آورد و همین باعث شد تا آنها در اواخر بازی چند بار از غفلت مدافعان استقلال استفاده کنند و تا آستانه گلزنی پیش روند هرچند که کم تجربگی آنها مانع از فروپاشی دروازه آبی‌پوشان شد.

یکی از بهترین فرصت‌های این نیمه را ذوب آهنی‌ها در در دقیقه ۳۰ به دست آوردند. شوت سنگین قاسم حدادی فر از پشت محوطه جریمه استقلال با فاصله ای اندک راهی اوت شد.

در دقیقه پایانی نیمه نخست، تبریزی مهاجم ذوب آهن با فرار از کمند آفساید آبی‌پوشان، وارد محوطه جریمه استقلال شد و با یک پاس رو به بیرون، میلاد غریبی را صاحب توپ کرد. میلاد غریبی که در دهانه دروازه استقلال بود، با یک پاس عرضی توپ را به بیاتی‌نیا سپرد که مهاجم ذوب آهن از سه قدمی دروازه توپ را به آسمان کوبید.

در دقیقه ۲+۴۵ یک خطا به سود آبی‌پوشان چسبیده به محوطه جریمه ذوب آهن اعلام شد که البته داور این دیدار نگذاشت که آبی‌پوشان از این فرصت استفاده کنند و سوت پایان بازی را به صدا درآورد. این کار او با اعتراض شدید بازیکنان استقلال روبه‌رو شد.

گزارش نیمه دوم:

در نیمه دوم بازی به همان روال نیمه نخست ادامه داشت. ذوب آهن به دنبال سرعت دادن به بازی و استفاده از فضای میان مدافعان و هافبک های استقلال بود و آبی پوشان چشم به ارسال ها داشتند.

در دقیقه ۵۰ ارسال یک توپ از سوی میلان میاتوویچ دروازه بان ذوب آهن برای میلاد غریبی با اشتباه عجیب عمران زاده همراه شد تا میلاد غریبی در شرایط تک به تک با رحمتی قرار بگیرد و شوت این بازیکن را رحمتی با جاگیری بسیار خوبش دفع کرد تا آبی پوشان متحمل گل دوم نشوند. اما این پایان کار نبود و غریبی در دقیقه ۵۳ روی یک ضربه کاشته هم شانسش را برای گلزنی باز کرد اما توپش راهی به دروازه پیدا نکرد.

تعداد پاس‌های اشتباه آبی پوشان بسیار زیاد بود و آنها توانایی بازیسازی را نداشتند تا اینکه در دقیقه ۶۱ نفوذ نیکبخت واحدی از جناح چپ برای آبی پوشان فرصتی ایده آل فراهم کرد. این بازیکن با یک پاس خوب صادقی را در موقعیت گل قرار داد اما مدافع پیش آمده آبی پوشان با یک شوت بی دقت توپ را به آسمان کوبید تا این فرصت مناسب از دست برود. پس از این فرصت بازی به سمت تعادل پیش رفت تا اینکه در دقیقه ۷۲ نفوذ خوب غریبی به عمق دفاع استقلال این بازیکن را در داخل محوطه جریمه استقلال صاحب توپ کرد و او با یک پاس عرضی به اکبر ایمانی این

بازیکن را در دهانه دروازه آبی پوشان صاحب توپ کرد اما شوت بی دقت او با فاصله از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه ۸۴ استقلال می توانست با شوت محمد قاضی که از پشت محوطه جریمه زده بده بود، کار را به تساوی بکشاند اما واکنش دیدنی میاتوویچ مانع از فروپاشی دروازه این تیم شد و تنها یک دقیقه لازم بود تا حنیف عمران زاده با یک ضربه سر تلاش کند دروازه ذوب آهن را باز کند اما باز هم میاتوویچ با واکنشی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد. این کرنر ارسالی توسط تیموریان با ضربه سر عمران زاده همراه شد تا دروازه ذوب آهن باز شود و نتیجه این دیدار به تساوی یک بر یک کشیده شود. بازی در پایان با همین نتیجه به پایان رسید.

تعداد تماشاگر: ۳۰۰۰ نفر

تیم داوری: البرز حاجی‌پور، محمدرضا منصوری، سجاد طوری و حسن اکرمی.

کارت زرد: بیاتی نیا و عشوری از ذوب آهن.

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری (مهرداد اولادی ۱۹)، پژمان نوری، جی لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور، آندرانیک تیموریان، آرش برهانی (ایمان باصفا ۷۵)، محمد قاضی و تونی کاروالیو (نیکبخت واحدی ۴۵)

ترکیب ذوب آهن: میلان میاتوویچ، محمد صلصالی، کارلوس سانتوس، محمدرضا خانزاده، محسن ایران نژاد، سینا عشوری، اکبر ایمانی ( اسماعیل فرهاد ۷۵)، قاسم حدادی فر، مرتضی تبریزی، میلاد غریبی (سپهر حیدری ۸۵) و محسن بیاتی نیا

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*