نماینده ولی فقیه در سپاه: دولت کمک بخواهد، کوتاهی نمی‌کنیم/پروژه‌های سپاه محدود می‌شود

روتیتر:نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست نظام دوقطبی وقت را بر هم بریزد و مدل جدید و نوینی با تکیه بر جهان‌بینی توحیدی و ایدئولوژی متکی بر اسلام را فراروی بشریت قرار دهد.

به گزارش ژایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه “انقلاب اسلامی ایران یکی از پدیده‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در تاریخ معاصر به حساب می‌آید”، خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران ما شاهد انقلاب‌های وسیعی در کشورهای مختلف از جمله انقلاب کبیر فرانسه و همچنین انقلاب اکتبر شوروی بودیم ولی به یقین باید گفت که انقلاب ایران توانسته است تأثیر عمیقی در سطح منطقه و عرصه بین‌الملل از خود به جای بگذارد.

وی با بیان اینکه “انقلاب ایران توانست نظام دو قطبی وقت را بر هم بریزد و مدل جدید و نوینی با تکیه بر جهان‌بینی توحیدی و ایدئولوژی متکی بر اسلام را فراروی بشریت قرار دهد”، تاکید کرد: در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و شوروی، انقلاب ایران تأثیرگذاری بیشتری در عرصه جهانی داشته است. امروز که ۳۵ سال از انقلاب ایران می‌گذرد، شاهد گستره نفوذ این انقلاب در عمق منطقه و سطح بین‌الملل هستیم.

سعیدی در ادامه به تعبیر کسینجر درباره انقلاب ایران اشاره کرد و گفت: کسینجر معتقد است که گاهی یک وزنه کوچک وارد حوض یا استخر می‌شود و در این حوضچه موجی ایجاد می‌کند اما گاهی یک وزنه بسیار سنگین در یک اقیانوس قرار می‌گیرد و امواجی تولید می‌کند که قدرت این امواج از یک سونامی هم بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: احیای نرم‌افزار توحیدی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امام خمینی (ره) آن را احیا کرد و در واقع این نرم‌افزار، بازگشتی به تدبیر ذات باری‌تعالی برای ارائه قانون و رهبری مطلوب به بشریت بود.

وی با بیان اینکه “در مورد اداره بشر و قانون و مقررات در جهان، دو دیدگاه وجود دارد”، گفت: یک دیدگاه معتقد است که چنانچه پنجاه درصد به علاوه یک به شخصی رای بدهند، او به عنوان رهبر انتخاب می‌شود، همچنین همین تعداد می‌توانند قانونگذاران خود را نیز تعیین کنند.

سعیدی ادامه داد: آنچه که خداوند در مورد اداره مردم و قانون و مقررات تدبیر کرده است، بازگشت به قانون و مقرراتی است که ذات باری‌تعالی برای بشر ارائه کرده است و امام خمینی(ره) این راه را در جریان انقلاب در جلوی مردم قرار داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف، اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی پس از گذران نزدیک به چهار دهه از عمر خود با دستاوردهای علمی و فناوری که در ابعاد مختلف داشته است دنیا را خیره کرده است، چراکه آنها انتظار نداشتند که تنها در مدت بیش از سه دهه یک انقلاب بتواند به این اندازه در عرصه‌های علمی و فناوری، هوا و فضا و همچنین بنیه دفاعی به رغم تحریم‌های موجود به چنین پیشرفت و جایگاهی دست پیدا کند.

سعیدی با بیان اینکه “انقلاب ایران در عرصه منطقه‌ای توانست فرضیه مارکس را نقض کند”، تصریح کرد: امام خمینی (ره) با انقلاب خود ثابت کرد که دین می‌تواند منشاء بزرگ‌ترین انقلاب‌های تاریخ شود، چراکه انقلاب ایران، اسلام را زنده کرد و گفتمان اسلامی امام، جهان اسلام را به سمت اسلام به حرکت درآورد.

وی با بیان اینکه “بیداری اسلامی که در سال‌های اخیر مشاهده کرده‌ایم، محصول گفتمان امام و تداوم این گفتمان توسط مقام معظم رهبری است”، گفت: خیزش‌های منطقه‌ای و جهاد فراگیری که در سال‌های اخیر دنیای اسلام را به حرکت درآورده است محصول اندیشه و تئوری امام خمینی (ره) است. انقلاب اسلامی توانسته است در عرصه بین‌الملل تاثیرات بسیار شگرفی داشته باشد که از جمله می‌توانیم به تقابل با هیمنه و هژمونی آمریکا و همچنین تقابل با نظام سلطه اشاره کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با بیان اینکه “همه دنیا می‌داند که صادق‌ترین و راسخ‌ترین ملت، انقلاب و رهبری ایران است”، اظهار کرد: حجم دشمنی و مخالفت‌هایی که با انقلاب ایران صورت می‌گیرد بیانگر عمق این انقلاب است؛ چراکه ما شاهد یک انقلاب تام، تمام و با تاثیرگذاری بین‌المللی هستیم.

سعیدی با بیان اینکه “دشمنی‌های هر انقلاب تابعه‌ای از عمق و گستره آن است”، خاطرنشان کرد: برخی از انقلاب‌ها دارای ماهیتی اقتصادی هستند، برخی دیگر ماهیت فرهنگی دارند و برخی دیگر نیز دارای ماهیت آزادیخواهی هستند اما انقلاب اسلامی ایران انقلابی است که جامعیت دارد و هم استکبارستیز و هم استعمارزدا است و هم با استثمار مقابله می‌کند. در این شرایط طبیعی است که این انقلاب با طیف‌های گسترده‌ای از مخالفت‌ها و دشمنی‌ها مواجه شود.

وی با بیان اینکه “انقلاب اسلامی ایران یکی از انقلاب‌هایی است که مستقیماً در مقابل کدخدامنشی و سلطه‌گری آمریکا ایستادگی کرده است”، گفت: ابراز نگرانی که همواره آمریکایی‌ها از حضور ایران در جاهای مختلف دنیا از جمله آمریکای لاتین دارند، بیانگر عمق عقبه انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تبلیغات مختلف غرب برای تضعیف روحیه استکبارستیزی در منطقه، اظهار کرد: ممکن است گاهی اوقات دشمن با دنبال کردن اهدافی خاص در منطقه تبلیغاتی به راه بیندازد و بخواهد که روحیه استکبارستیزی منطقه را کاهش دهد ولی در این شرایط قطعاً نگرش مسئولان نظام جمهوری اسلامی هیچگاه عدول از مواضع اصولی که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تعیین کرده‌اند نخواهد بود.

سعیدی با بیان اینکه “در حال حاضر عرصه تقابل با دشمن عرصه متفاوتی است”، افزود: گاهی مصلحت ایجاب می‌کند که تقابل با دشمن به شکل مذاکره و دیپلماسی پیش برود. در این صورت دیپلماسی و قواعد آن وارد کار می‌شود. در اینجا یک هوشیاری لازم است که دیپلمات‌ها تلاش داشته باشند که در ضمن حفظ اصول، کوچک‌ترین خدشه‌ای به خطوط قرمز ما وارد نشود.

وی افزود: در این شرایط، هم رسانه‌ها و هم مردان عرصه دیپلماسی ما باید دقت داشته باشند که مبادا تعامل در عرصه دیپلماسی بر افکار و اندیشه‌های منطقه لطمه‌ای وارد کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست خبری یکی از خبرنگاران پرسشی را در مورد نحوه تعامل سپاه با دولت یازدهم مطرح کرد که سعیدی در پاسخ با بیان اینکه “تعامل سپاه با دولت در چارچوب اصول و قواعدی دنبال می‌شود”، گفت: تعامل با دولت همواره در چارچوب تدابیری بوده است که ما در این دوره نیز این تعامل را در این چارچوب‌ها ادامه داده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه “هرگاه دولت به کمک نیاز داشته باشد، سپاه کوتاهی نمی‌کند”، به برخوردهای رسانه‌های غرب در قبال فعالیت‌های اقتصادی سپاه اشاره کرد و افزود: سپاه در نظر دارد همان‌گونه که تاکنون پروژه‌های خود را محدود کرده است، این کار را ادامه دهد و پروژه‌های ملی‌اش را به بخش‌های خصوصی که ظرفیت ورود به این پروژه‌ها را دارند واگذار کند.

سعیدی با تاکید بر اینکه “هدف اصلی سپاه از ورود به پروژه‌های اقتصادی، درآمدزایی نیست”، اظهار کرد: هدف سپاه از ورود به پروژه‌های اقتصادی، حرکت در راستای وظیفه ذاتی سپاه یعنی دفاع از انقلاب اسلامی است. زمانی که دو شرکت بزرگ توتال و شِل از پروژه‌های اصلی دست می‌کشیدند یک موسسه و یا یک نهادی باید شانه خود را زیر این بار قرار دهد تا ضربه‌ای به حرکت انقلاب وارد نشود در نتیجه این حرکت سپاه یک حرکت استراتژیک و راهبردی است.

وی در برابر پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه “نقش سپاه در قدرت نرم‌افزاری جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدات اخیر غرب چیست؟” پاسخ داد: جنگ ما با نظام سلطه و استکبار جنگی نامتقارن است اما آنچه که این جنگ نامتقارن را متوازن می‌کند، عنصر معنویت و انگیزه و اراده قوی است که ما این عنصر را داریم. از نظر قرآن کریم عنصر معنویت عنصر بسیار تاثیرگذارا ست که می‌تواند معادلات نبردها را کاملاً تغییر دهد و جنگ‌های نامتقارن را به جنگ‌های نامتوازن تبدیل کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین با اشاره به جنگ‌های صدر اسلام، دوران دفاع مقدس و همچنین مقاومت‌های حزب‌الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: تجربه چند باره‌ای ثابت کرده که چنانچه معنویت و اراده و انگیزه قوی در یک طرف و قوی‌ترین سلاح‌های نظامی در طرف دیگر قرار داشته باشد معنویت بر این سلاح‌ها فائق می‌آید.

سعیدی اضافه کرد: امروز آمریکایی‌ها نیز این نکته را دریافته‌اند. من به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اعلام می‌کنم که امروز شرایط معنوی ما برای ایستادگی در مقابل هر نوع هجمه در بالاترین سطح خود قرار دارد. من به عنوان مسئول فرهنگی سپاه می‌گویم که امروز عنصر معنویت ما که می‌تواند جبهه ما را در مقابل جبهه دشمن به پیروزی برساند از هر زمان قوی‌تر است.

در ادامه یکی از خبرنگاران در مورد نقش سپاه در صیانت از انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی پرسشی را مطرح کرد که سعیدی در پاسخ گفت: در حوزه بین‌الملل و در جهت صیانت از انقلاب اسلامی نیروی قدس سپاه حضور دارد. این نیرو در عرصه دفاع از مظلومان و مستضعفان و در جهت تقویت بنیه دینی و معنوی و اطلاع‌رسانی و بصیرت‌افزایی عمل می‌کند. فعالیت این بخش از سپاه به قدری است که دشمن احساس خطر کرده است و برای جلوگیری از رسیدن صدای انقلاب به دنیای آمریکا و اروپا ایران را از بهره‌مندی از بسیاری از ماهواره‌ها محروم کرده است.

یکی دیگر از خبرنگاران نیز به درخواست رییس‌جمهور از سپاه برای کمک به دولت در جهت مبارزه با قاچاق موادمخدر اشاره کرد و پرسشی را در این رابطه مطرح کرد که سعیدی پاسخ داد: در این زمینه هیچگاه کار خاصی صورت نگرفته است. به جز صحبت‌های رییس‌جمهور، هیچ درخواست کتبی در قالب طرح و یا برنامه به سپاه نرسیده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به مذاکرات ژنو ۲ در مورد سوریه نیز اظهار کرد: از نوع حرکت و رفتاری که تا قبل از این مذاکرات انجام می‌گرفت مشخص بود که این نشست نتیجه قابل توجهی نخواهد داشت، چراکه آنچه سرنوشت مردم سوریه را تعیین می‌کند، اراده مردم و دولت آنهاست.

وی با بیان اینکه “در داخل کشور ما برخی متوجه نمی‌شوند که چه اهدافی پشت جنگ داخلی سوریه قرار دارد”، خاطرنشان کرد: غرب زمانی که مشاهده کرد که نمی‌تواند از طریق نظامی به اهداف خود در این کشور دست پیدا کند، به مذاکرات سیاسی روی آورد. در این مذاکرات نیز به دنبال این بود که اهداف قبلی خود را پیگیری کند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*