حجت الاسلام حسینی همدانی: روحانیت با ایجاد شور و شوق در مردم زمینه ساز پیروزی انقلاب شد

روتیتر:نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری و رهنمودهای روحانیت و ایجاد شور و شوق انقلابی در مردم به پیروزی رسید.

به گزارش روتیتر ،حجت الاسلام سید محمدمهدی حسینی همدانی ظهر سه شنبه در آیین معارفه سرپرست جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی چند عامل نقش تعیین کننده ای داشتند که از این میان روحانیت با رهبری و هدایت مردم شور و شوق انقلابی در مردم به وجود آورده و موجب پیروزی انقلاب اسلامی شدند.
وی گفت: این موضوع پس از انقلاب نمود بیشتری پیدا کرد و دین مبین اسلام در عرصه های مختلف جامعه از جمله سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و خانواده حاکم شده است.
حجت الاسلام حسینی همدانی در ادامه با اشاره به اهمیت برپایی فریضه الهی نماز یادآور شد: این مهم از ارکان حکومتی است و از طرف ولی فقیه در هر استان نماینده برای تحقق آن مشخص شده است.
امام جمعه کرج نماز جمعه را یک فریضه دینی اجتماعی دانست که دارای تشکیلات منسجم و منظمی است و افزود: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای ارتباط ائمه جمعه با همدیگر و با مرکز شورا فعالیت می کند.
وی ادامه داد: شورا در سیاست گذاریهایش مسائل اجتماعی و کلان جامعه را در نظر دارد  و براساس آن برنامه ریزی و سیاست گذاری می کند زیرا در غیر این صورت مورد هجمه استکبار قرار گرفته و از این ناحیه ضربه خواهیم خورد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: شورای سیاست گذاری برای اینکه بتواند موثر و پویا باشد باید از روزمرگی و ایستایی دوری کرده برنامه داشته باشد و با قدرت و شدت بیشتری عمل کند.
حجت الاسلام حسینی همدانی اعمال مدیریت گردشی در شورای سیات گذاری را مهم ارزیابی کرد و گفت: نباید اجازه دهیم که شورا با همه مسئولیتهای سنگینش دچار ایستایی و سکون شود و مدیریت گردشی می تواند در این زمینه تاثیر تعیین کننده ای داشته باشد.
وی در پایان از خدمات حجت الاسلام صفی الله ولی زاده سرپرست قبلی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان البرز قدردانی و از طرف وی و دیگر ائمه جمعه استان لوح تقدیری به ایشان اهدا کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*