ترکاشوند تاکید کرد:ایجاد ساختارهای مطلوب زندگی شهروندی

روتیتر:شهردار کرج بر ضرورت ایجاد ساختارهای مطلوب زندگی شهروندی تاکید کرد و گفت: این آیتم ها باید بررسی و در در صورت داشتن توجیح منطقی گزینش و اجرایی شوند.

به گزارش روتیتر، شهردار کرج عنوان کرد: رسیدن به نقطه هدف و ایجاد زمینه های مطلوب ساختارهای شهری و تامین نیازهای زندگی شهروندی باید مطابق با معیارها و استانداردهای موجود صورت گیرد که در این رابطه نیاز است بدانیم در حال حاضر کجا ایستاده ایم و با استاندارد لازم چقدر فاصله داریم.
وی با بیان اینکه، همیشه نبود منابع مالی، عاملی برای عدم اجرای طرح های شهری نیست،اظهارداشت: شناخت ظرفیت های موجود و افزایش توانمندی افراد در چگونگی بهره مندی از حداقل ها به منظور ایجاد بهترین ها، بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است.
ترکاشوند ادامه داد: این الگو می تواند به عنوان الگویی موفق مدیریت شهری را در اجرای برنامه ها و سیاست های کلان یاری دهد و به نوعی این مهم خود عاملی برای ایجاد ساختارهای مطلوب زندگی شهروندی محسوب می شود.
وی پاسخ به اینکه، آیا فاصله ها تنها به نبود منابع و امکانات مالی محدود می شود را مهم ارزیابی کرد  و افزود: پاسخ به این پرسش راه را برای بروز و مشاهده سایر راهکارهای توسعه شهری و ساختارسازی برای ارتقاء سطح زندگی شهروندان، مهیا می کند.
ترکاشوند، رسیدن به میانبرها را مهم ارزیابی کرد و گفت: انجام این مهم به شکوفایی اقتصادی، عمرانی ، خدماتی و… کمک شایانی می کند.
وی تصریح کرد: برای مدیریت خوب و هدفمند علاوه بر اقدامات متعددی که تحت عنوان برنامه ها و سیاست های مدیریت شهری در سطح شهر به عناوین متعدد اجرایی می شود، نیاز به شناخت خلاء ها که ” مدیریت واحد شهری ” نمونه ای از آن است، داریم.

اهداف پروری فراموش نشود
شهردار کرج در بخش دیگری از سخنان خود، تعیین هدف را مهم ارزیابی کرد و افزود: تعیین هدف خود راه را برای یافتن صورت مسئله و حل آن فراهم می کند
ترکاشوند بیان کرد: برای رفع اثرات منفی ناشی از نبود ” مدیریت واحد شهری ” واگذاری امور به مدیریت واحد شهری باید عینیت بیشتری پیدا کند و واقعیت این است، که یکی از عمده مشکلاتی که خدمات دهی به شهر و شهروندان را در جامعه شهر با مشکل مواجه می سازد، ناهماهنگی میان ارگان ها و نهادهای خدمت رسان در انجام امور است.
وی ادامه داد:  پیشینه بسیاری از مشکلات شهری، نمایشی از بروز  ناهماهنگی ها بین دستگاه های خدمات رسان شهری است به گونه ای که بسیار اتفاق افتاده است خیابانی پس از  آسفالت به واسطه اقدامات سایر ادارات خدمات رسان از جمله فاضلاب، برق، گاز، مخابرات… مجدد شکافته شده است.
ترکاشوند گفت: این مسئله کار را هم برای مردم و هم نهادهای خدمات رسان مشکل می کند، ضمن آنکه این موضوع به نارضایتی عمومی نیز دامن می زند.
وی خاطرنشان کرد: البته برای رفع این نقص و بحران  که به واقع مصداقی از اسراف سرمایه های مردمی است به راهکار های متنوعی فکر کرده ایم. نتیجه این اندیشه که امروزه به عنوان عمده ترین راهکار حل موضوع مطرح می شود، بهره گیری از خروجی های  اجرای طرح کلان “مدیریت یکپارچه شهری “است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*