سید حسن نصرالله: راه نجات لبنان در این مرحله خطرناک، تشکیل دولت وحدت ملی است

روتیتر:سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت بزرگداشت شهادت حسان اللقیس آغاز شد.

به گزارش روتیتر، به نقل از شبکه المیادین، این سخنرانی از طریق ویدئو کنفرانس در مجتمع سید الشهداء در ضاحیه در جنوب بیروت پخش شد.

حاج “حسان هولو اللقیس”، یکی از رهبران مقاومت اسلامی بود که چندی پیش مقابل خانه‌اش در بیروت ترور شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این سخنرانی با گرامیداشت شهدای مقاومت تاکید کرد که حسن اللقیس از فرماندهان مقاومت، عاشق شهادت و از مغزهای درخشان مقاومت بود.

سید حسن نصرالله با ستایش از شهدای مقاومت و دستاوردهای آنها گفت: ماهیت ماموریت این شهدا به گونه‌ای بود که امکان معرفی آنها نبود و آنها قبل از شهادت، ناشناس باقی مانده بودند.

وی با تشکر از حضور مردم در مراسم گرامیداشت حسان اللقیس، فرمانده مقاومت و تسلیت به مناسبت شهادت وی افزود: شب و روز و همه تلاش‌های شهدا در خدمت مسیر مقاومت بوده است. خانواده‌های شهدا عزیزان خود را به هنگام شهادت نثار می‌کنند.

دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود تصریح کرد: امیدواریم روزی برسد که بتوان درباره دستاوردهای این شهدا بویژه فرماندهان مقاومت و خصوصیات و شخصیت‌های آنها سخن بگوییم.

وی درباره شخصیت برادر مجاهد حسان اللقیس گفت که وی عاشق شهادت بود و یکی از مغزهای بارز و درخشان مقاومت بود و تحقیقات درباره شهادت حسان اللقیس ادامه دارد.

به گزارش العالم، نصرالله گفت: دشمن در سالهای گذشته همواره از جنگ مغزهای متفکر سخن می‌گفت و یکی از این مغزهای مقاومت شهید اللقیس بود.

وی تصریح کرد: حسان اللقیس همواره می‌گفت که جنگ با دشمن تمام نشده است و وی برای همه برادر، دوست و مونس بود.

دبیرکل حزب‌الله گفت: شهید اللقیس یکی از مغزهایی بود که دشمن صهیونیستی وی را هدف قرار داد. تمام نشانه‌ها حاکی از دست داشتن دشمن صهیونیستی در ترور وی دارد.

وی افزود: از اخبار و گزارش‌های منتشره از سوی رسانه‌های گروهی صهیونیستی برداشت می‌شود که دشمن مسئولیت ترور را پذیرفته است.

نصرالله گفت: ما از سالها قبل هزینه پیروزی‌های خود بر دشمن، التزام خود به مقاومت و باقی ماندن در جایگاه مقاومت و آمادگی خویش برای مقابله با دشمن را می‌پردازیم. ترور حاج حسان در چارچوب انتقام جویی از پیروزی‌های گذشته بود.

وی گفت: پیروزهای مقاومت طرح‌های سازشکارانه و تسلیم پذیری را از بین برد و افق‌های جدیدی را گشود.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش گفت: تلاش حزب‌الله دفاع از کشور و کرامت آن در برابر دشمن است و فرماندهان ما که ترور شدند، در قلب نبرد با دشمن حضور داشتند.

وی افزود: پیروزی‌های مقاومت برای در هم کوبیدن طرح‌های مذبوحانه و سازشکارانه بود و افقهای جدیدی را در منطقه گشود.

نصرالله ادامه داد: اخبار منتشره درباره تعداد شهدای ما در سوریه دروغی مستمر و بخشی از جنگ روانی علیه مقاومت است. از منظر داخلی هم، جنگ علیه حزب‌الله ارتباطی با مسائل سیاسی لبنان ندارد و هدف آن ضربه زدن به مقاومت است.

سید حسن نصرالله گفت: راه ما، راه شهادت و مقاومت است و ما آماده تقدیم شهدای بیشتر هستیم. تلاش دشمنان برای تنش آلود نشان دادن مقاومت، خیال‌پردازی و رویاست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: هنوز به مرحله اعلام بسیج عمومی نرسیده‌ایم و نشانه‌ها از آن حاکیست که در آینده نیز نیازی به چنین اقداماتی نخواهد بود.

نصرالله تاکید کرد: قاتلان دیر یا زود مجازات خواهند شد، خون شهدایمان هدر نمی‌رود و اشخاصی که برادرانمان را به شهادت رساندند، هرگز در امان نیستند.

در ادامه دبیرکل حزب‌الله لبنان بیانیه گروه ۱۴ مارس به ریاست “سعد حریری” نخست وزیر سابق این کشور را بیانیه‌ای خطرناک و بی سابقه دانست و گفت: بیانیه‌ای که در طرابلس صادر شد، ما را تکفیری، انحصارطلب، عامل انفجارها و قاتل خواند!

نصرالله تصریح کرد: هدف از اعلامیه طرابلس، اعلام جنگ علیه حزب‌الله است. اما نبرد حزب‌الله با اسراییل است نه با دشمنان سیاسی داخلی؛ البته حزب‌الله اجازه نمی‌دهد کسی با او بازی کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان از طرف‌های سیاسی لبنانی خواست، راهی برای بازگشت به آشتی باقی بگذارند.

نصرالله درباره حوادث اخیر در شهرهای طرابلس و صیدا و حمله به نظامیان ارتش لبنان، گفت: کسی اجازه ندارد خطر تعدی به ارتش لبنان را کم اهمیت جلوه دهد. ما از ارتش لبنان حمایت می‌کنیم، چون تنها نهادی است که همچنان از احترام و اتفاق نظر ملی برخورداراست و ما همیشه خواستار حمایت از تشکیلات نظامی، دورساختن آن از خطر و مخالف ابراز تردید علیه آن هستیم.

دبیر‌کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: همچنان معتقد به ضرورت تشکیل “دولت وحدت ملی” هستیم و دعوت به “دولت بی طرف” را فریبکاری می دانیم، چون در لبنان بی طرف وجود ندارد.

وی افزود: راه نجات لبنان در این مرحله خطرناک، تشکیل دولت وحدت ملی است نه فرار به سوی تشکیل دولت بی طرف. به نظر من کسی در لبنان نمی‌خواهد در ریاست جمهوری خلاء ایجاد شود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: حاکمیت واقعی آن است که رییس‌جمهور را بدون پذیرش فشارهای خارجی انتخاب کنیم. ما با خلاء سیاسی به طور قاطع مخالفیم و تمام تلاشمان را برای انتخاب رئیس‌جمهور در زمان مقرر به کار خواهیم گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان جریان تکفیری در سوریه را نه تنها تهدیدی برای اقلیت‌ها بلکه برای همه دانست و گفت: رویدادهای سوریه تهدیدی برای ملت سوریه، لبنان، منطقه و مساله فلسطین است.

نصرالله تاکید کرد: مرتبط دانستن تمام مشکلات به حضور حزب الله در سوریه غیرمنطقی است و فشارها تغییری در موضع حزب‌الله نسبت به سوریه ایجاد نمی‌کند چون این نبرد، نبرد موجودیت است.

وی تصریح کرد:شهدای ما شرف ما هستند، لذا هر کسی به آنها توهین کند، به شرفمان توهین کرده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*