معاون اداری و مالی شهرداری کرج خبر داد:افزایش ۲۴ درصدی متمم بودجه

روتیتر:معاون اداری مالی شهرداری کرج از ارائه متمم بودجه سال ۹۲ با افزایش ۲۴ درصدی در منابع درآمدی همچنین هزینه شهرداری به شورای اسلامی شهر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، محمد رضا رضاپور ضمن اعلام این خبر افزود: افزایش بودجه درآمدی و هزینه شهرداری از مبلغ هفتصد و بیست و نه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مصوبه سال جاری به مبلغ نهصد و شش میلیارد و ۸۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در متمم پیشنهادی رسیده است.
رضاپور خاطرنشان کرد: شهرداری ها متناسب با عملکرد بودجه، هر ساله در قالب متمم و یا اصلاح بودجه شرایط را جهت خدمات مناسب تر و انضباط مالی به روز و ساماندهی می کند.
بودجه شهرداری متناسب با شرایط تغییر می کند

معاون اداری مالی شهرداری کرج در ادامه با بیان اینکه، مفهوم بودجه متناسب با تغییر و تحولات شکل گرفته در جامعه شهری و همگام با رشد نیازهای زندگی شهروندی، متحول می شود، عنوان کرد:  شرایط زمانی و نوع درخواست های شهروندی از دستگاه خدمات رسان شهرداری در تدوین و تعریف بودجه اثر گذار است زیرا میزان بودجه پیشتاز انجام امور مختلف شهری است و همه اقدامات عمرانی، خدماتی، زیرساختی و…. بر مبنای این مهم برنامه ریزی و اجرایی می شود.
رضاپور با بیان اینکه، تعریف بودجه و پیش بینی آن دارای تعاریف گوناگونی هستند، گفت: ” بودجه ” در واقع دخل و خرج دستگاه ها و مجموعه های فعال و خدمات رسان است و به نوعی می توان گفت، ” بودجه ”  یک سند مالی است که مربوط به درآمدها و هزینه‌های مجموعه ها و نهادهای خدمات رسان است.
سیاست مالی شهرداری فعال سازی کدهای درآمدزایی است
معاون اداری مالی شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، سیاست مالی شهرداری، فعال سازی کدهای درآمدزایی در مناطق تحت پوشش شهرداری است، بیان کرد: ضروری است همه کدهای درآمدزایی بگونه ای فعال شوند که درآمدهای شهرداری بیش از پیش بینی های درآمدی کسب شود.

وی با تاکید بر اینکه، شهرداری های مناطق، وصول مطالبات شهرداری را پیگیری کنند، گفت: سیستم فعالیت شهرداری درآمد و هزینه است و بر این اساس نیاز است شهرداری ها در وصول مطالبات به حق و قانونی جدیت داشته باشند.
رضاپور با بیان اینکه، کسب درآمد ها تنها راهی است که برنامه های اجرایی شهر بر مبنای آن انجام می شود، افزود: بی شک تا درآمدی حاصل نشود، هزینه ای نیز را برای اجرای برنامه های شهری پیش بینی نخواهد شد و این به معنای رکود فعالیت های اجرایی است که این نیز با ماهیت و سرشت سازمان خدمات رسانی چون شهرداری مغایرت دارد.
وی تاکید کرد: بر این اساس  شهرداری ها باید ضمن نظارت بر کسب درآمد از حقوق شهروندی نیز صیانت کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*