شهردار کرج خواستار شد: تعیین تکلیف آرای غیر قابل اجرای پرونده های کمیسیون ماده صد

روتیتر:شهردار کلانشهر کرج با اشاره به کاهش قدرت مانور مالی کلیه شهرداریهای کشور، به راهکارهای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف آرای غیر قابل اجرای کمیسیون ماده صد گفت: با اتخاذ تدابیر خاص و هماهنگی های حقوقی برای وصول مطالبات قانونی شهرداری کرج، منابع مالی برای اجرا و پیشبرد پروژه های شهری تامین می شود.

به گزارش شبکه خبری و تحلیلی  روتیتر:علی ترکاشوند” در جمع معاونان، مدیران ستادی، مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج با بیان مطلب فوق افزود: شهرداری کرج در راستای دستیابی به اهداف بالاتر، تغییراتی در ساختار مدیریتی ایجاد کرد که به معنی تغییر نوع همکاری مدیران با مجموعه مدیریت شهری است و قبل از جایگزینی مدیران جدید، جایگاهی برای بهره مندی از تجربیات مدیران سابق انتخاب شد تا رویکرد غلط درباره خروج مدیران با سابقه از چرخه تصمیم سازی تکرار نشود.
وی، ارتباط شورای شهر و شهرداری را مبتنی بر اصل «مشورت در کارها» توصیف کرد و گفت: برخی بندها و اصول قانون اساسی بر اصل مشورت تاکید دارند و مبانی معرفتی و کلامی نیز دفاعی عقلانی از مشورت در کلیه امور ارایه کرده اند که در همین راستا، قبل از چینش چارت جدید مدیریتی، کمیته ای مرکب از بخش های مربوطه به تجزیه و تحلیل عملکرد و کارآیی گزینه های پیشنهادی پرداخت تا خروجی جلسه انتخاب مدیرانی شایسته برای خدمت به شهروندان باشد.
شهردار کرج ادامه داد: تاکید می کنم در تیم خدمت رسانی کسی بر کسی ارجحیت ندارد بلکه تفاوت جایگاه ها و مسئولیت ها انقباض و انبساطی در اختیارات ایجاد کرده است که باید اهرمی برای خدمت بیشتر به مردم باشد.

شهرداری کرج در راستای دستیابی به اهداف بالاتر، تغییراتی در ساختار مدیریتی ایجاد کرد که به معنی تغییر نوع همکاری مدیران با مجموعه مدیریت شهری است و قبل از جایگزینی مدیران جدید، جایگاهی برای بهره مندی از تجربیات مدیران سابق انتخاب شد تا رویکرد غلط درباره خروج مدیران با سابقه از چرخه تصمیم سازی تکرار نشود.

وی، از تدوین برنامه ۵ ساله شهرداری کرج به منظور پیش بینی و برآورد منابع درآمدی و خط مشی عملکردی شهرداری خبر داد و گفت: این برنامه شامل بخش های شناخت روندهای موجود درآمدی شهرداری، بررسی دورنمای درآمدی، پیش بینی درآمدهای شهرداری در سال های برنامه متناسب با کدهای درآمدی و همچنین دسترسی شهرداری به بازارهای مالی و فروش دارایی ها و وصول مطالبات و تامین مالی پروژه های برنامه است.

شهردار کرج، شهر را به موجودی زنده تشبیه کرد که اگر تمامی اعضای پیکره نتوانند به موازات یکدیگر رشد مناسبی داشته باشند، دچار معلولیت خواهد شد و از توسعه و پیشرفت باز می ماند.

torkashvanddddd

ترکاشوند، در ارزیابی تحولات کرج از دوره نخست تصدی سمت شهردار کرج تاکنون اظهار داشت: کرج در حوزه های گوناگون به شاخص های مطلوبی دست نیافته است و با ایده آل ها فاصله زیادی دارد. از نقطه کنونی تا نقطه رضایتمندی عمومی فاصله زیادی وجود دارد.

این مقام مسئول خطاب به همکارانش گفت: قطعا فردی خارج از سیستم شهرداری برای تصدی مسئولیت وارد سازمان نمی شود مگر اینکه در تخصصی دچار ضعف باشیم و نیروی متخصص در دسترس نباشد.

وی، در بخش دیگری از سخنانش ترافیک را نقل قول تمام محافل ترافیکی استان دانست و بیان داشت: کارشناسان با نگرشی به وضع موجود ترافیک تهران که ریشه در بی توجهی های گذشته دارد، زنگ خطر بحرانی شدن معضل ترافیک در مرکز استان را به صدا در آورده اند که مسئولان باید دقت لازم را داشته باشند.

ترکاشوند افزود: در همین راستا، طرح جامع حمل و نقل و ترافیک کلانشهر کرج تهیه و تدوین شده است که با تصویب در شورای عالی ترافیک استان البرز و سپس شورای عالی ترافیک کشور می توان بخش اعظمی از مشکلات کرج در حوزه راههای مواصلاتی، روان سازی رفت و آمد و مهار پدیده ترافیک را مرتفع ساخت، برای مثال، احداث ۵۱ الی ۵۷ تقاطع غیر همسطح در طرح جامع ترافیکی کرج دیده شده است که برای احداث هر کدام حداقل ۵۰ الی ۹۰ میلیارد تومان نیازمندیم.

شهردار کلانشهر کرج، به تلاش برای جداسازی فردیس از کرج اشاره کرد و بیان داشت: در تهران بزرگ سه فرمانداری در حال خدمت رسانی به مردم هستند بدون اینکه یکپارچگی مدیریتی شهرداری تهران دچار خللی شود و اساسا به واسطه تاسیس فرمانداری در یک منطقه نمی توان بر استقلال شهرداریهای منطقه تاکید داشت.

ترکاشوند گفت: از آنجا که مردم فردیس نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر را برای یک دوره چهار ساله انتخاب کرده اند، به احتمال زیاد تا پایان دوره کنونی شورای شهر، فردیس تحت پوشش شهرداری کرج خواهد ماند.

شهردار کلانشهر کرج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش قدرت مانور مالی کلیه شهرداریهای کشور، به راهکارهای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف آرای غیر قابل اجرای کمیسیون ماده صد که منجر به بلاتکلیفی و نارضایتی شهروندان شده است، گفت: با اتخاذ تدابیر خاص و هماهنگی های حقوقی برای وصول مطالبات قانونی شهرداری کرج، منابع مالی برای اجرا و پیشبرد پروژه های شهری تامین می شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*