راهبه ها با زنان جهاد نکاح مبادله می شوند

تروریست های جبهه النصره در مصاحبه با شبکه الجزیره و روزنامه االشرق الاوسط اعلام کردند راهبان ربوده شده از صومعه را با زنان جهاد نکاح معاوضه می کنند. تروریست ها دو روز بعد از حمله به معلولا، متوجه شدند زنانی که در حمله شبانه ربوده اند، راهبه هستند.

روتیتر: تکفیری های اعزامی به سوریه، پس از آنکه متوجه شدند دوازده زنی که در حمله شبانه به معلولا ربوده اند، راهبه هستند، قصد دارند آنها را با زنان جهادنکاح معاوضه کنند.

به گزارش روتیتر ،روزنامه “الشرق الاوسط” با انتشار بیانیه تروریست های اعزامی به سوریه اعلام کرد، گردان های موسوم به “احرار القلمون” تاکید کرده اند زنان راهبه مسیحی در صورتی آزاد می شوند که دولت سوریه زنان وابسته به تروریست ها را آزاد کند.

تروریست های جبهه النصره روز دوشنبه به شهرک مسیحی نشین معلولا در ۵۰ کیلومتری شمال دمشق حمله کرده و پس از کشتار غیرنظامیان معلولا و ایجاد رعب و وحشت، به صومعه مارتقلا یورش برده و بلاجیا سیاف، رئیس صومعه و ۱۱ راهبه را اسیر کردند.
آنها اسیران خود را ابتدا به «یبرود» در «حومه دمشق» منتقل کردند تا با استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی، جلو پیشروی ارتش را بگیرند، اما موفق نشدند و راهبه ها را به منطقه ای نا معلوم منتقل کردند که با توجه به درخواست اخیر آنها، احتمال می رود راهبه ها را به غوطه شرقی برده باشند.
اوضاع تروریست ها در این منطقه به شدت وخیم است و فرماندهان آنها تلاش می کنند با استفاده از راهبه ها جلو پیشروی ارتش و سقوط مقرهای خود را بگیرند.

یکی از درخواست های تکفیری ها، عقب نشینی ارتش از غوطه شرقی و رفع محاصره نیروهای جبهه النصره در این منطقه است.

راهبه ها

مهند ابوالفداء، یکی از اعضای احرار القلمون به روزنامه الشرق الاوسط گفت: راهبه ها در مکان امنی هستند و تنها در صورت برآورده شدن خواسته های ما، به ویژه آزاد شدن صدها نفر از زنان جهادی، رها خواهند شد.

وی افزود: درخواست های خود را به واتیکان فرستادیم تا به دولت سوریه اطلاع دهند.

تروریست های وابسته به القاعده، امروز با کمک شبکه الجزیره قطر تصاویر ۱۲ راهبه ربوده شده را منتشر کردند. مقدم ابومجد، سرکرده آدم ربایان اعلام کرد اطلاعی از تصمیم سران ارشد القاعده ندارد، اما اگر لازم باشد همه گروگان ها را خواهد کشت.
ابو مجد

ابومجد، فرمانده نگهبانان زندان راهبه ها

 

مسیحیان سوریه از جمله قربانیان توحش تروریست های تکفیری مرتبط با القاعده هستند که توسط کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی و قطر حمایت مالی و معنوی می شوند و کشورهای غربی از جمله فرانسه نیز به شدت از تروریست ها پشتیبانی می کنند و برای آنها سلاح و کمک می فرستند.

پس از ربوده شدن راهبه ها و استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان جهان از مردم خواست برای آزادی آنها و سایر افراد دربند تروریست ها دعا کنند.

دولت فرانسه نیز از ربوده شدن راهبه ها ابراز نگرانی کرد، اما حاضر نشد این اقدام تروریستی را محکوم کند. مسیحیان سوریه به شدت نسبت به رویکرد کشورهای اروپایی خصوصا فرانسه به تحولات سوریه معترض و ناخشنود هستند.

راهبه ها
اهالی شهر باستانی معلوله به زبان “آرامی” سخن می گویند و صدها سال است با مسلمانان همزیستی مسالمت آمیزی دارند، اما شهر آنها تاکنون دوبار با یورش تروریست های تکفیری مواجه شده است.  شهریورماه گذشته تروریست ها شبانه وارد شهر شدند و دو روز بعد، ارتش سوریه آنها را بیرون کرد، اما پیش از فرار، کلیسای تاریخی مارالیاس را ویران کردند.

سه ما پیش، و پس از آنکه پروژه متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی به علت نبودن مدارک و شواهد شکست خورد و مشخص شد تصاویر اجساد کودکان در سایت های عربستانی، سه ساعت قبل از حمله ادعا شده منتشر شده اند، منابع اطلاعاتی روسیه نسبت به اجرای یک پروژه جدید هشدار دادند.

منابع اطلاعاتی روسیه هشدار دادند تروریست های مورد حمایت امریکا و اعراب قصد دارند با حمله به مناطق مسیحی نشین و قتل عام گسترده، دولت سوریه، کردها و شیعیان این کشور را متهم به کشتار غیرنظامیان مسیحی کنند و با تبلیغات و جوسازی رسانه ای، افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دهند.

اجرای این پروژه نیز به علت عدم هوشیاری کافی و توجیه نشدن گردان های تروریستی با شکست مواجه شده و بار دیگر جهت پیکان اتهام را به سمت تکفیری ها برده است. چرا که بر اساس نقشه، آنها فقط می بایست مسیحیان را می کشتند و ردی از خود به جا نمی گذاشتند تا در مرحله یعد، رسانه های عربستان و قطر، شیعیان و دولت سوریه را متهم کنند. اما اشتیاق تروریست های جبهه النصره به نشان دادن پیروزی های خود و حماقت گردان های احرار القلمون در ربودن زن هایی که بعدا راهبه از کار در آمدند، باعث شد نقشه ای که اتاق جنگ بندر بن سلطان ماه ها برای طراحی آن زحمت کشیده بود، نتیجه عکس دهد.

دختر جهادنکاح در سوریه

دوماه پیش، بادیس کوباکچی، رئیس سازمان حمایت از حقوق شهروندان تونس، در مصاحبه با روزنامه الشروق اعلام کرد؛ نیروهای حزب الله لبنان ۶ زن تونسی را که قصد داشتند برای جهاد جنسی به سوریه بروند، در مرز لبنان دستگیر کرده است. وی از مقامات لبنانی درخواست کرد این دختران را به سفارت تونس در بیروت تحویل دهد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*