رییس شورای شهرستان کرج در بازدیدی متفاوت از پایگاه خبری:لازمه بقای یک رسانه به روز بودن است

روتیتر:عضو شورای اسلامی شهر کرج امروز در بازدیدی متفاوت میهمان پایگاه خبری مدیریت شهری کرج شد و دقایقی به گپ و گفت با عوامل این مجموعه پرداخت.

به گزارش روتیتر،دکتر میر ابراهیم صدیق رییس شورای شهرستان کرج و عضو شورای شهر کرج  امروز در نشستی متفاوت در جریان روند فعالیت های این پایگاه خبری قرار گرفت.

این نشست به نوعی متفاوت و با نگاهی دقیق از سوی این عضو شورای شهر انجام شد. رویکرد و نگاه خاص این عضو شورا به بحث اطلاع رسانی و حضور در فضای مجازی نگاهی در خور و متفاوت بود که این نشست را به نشستی صمیمانه برای ارائه دیدگاهها تبدیل کرد.
میر ابراهیم صدیق در این نشست با ارائه تعریفی از اطلاع رسانی با بیان اینکه، این امر از ضرورت های بسیار مهمی است که همه دستگاه ها، سازمان ها، نهادها و ادارات به آن نیاز دارند، عنوان کرد: اطلاع رسانی علمی است که با گردآوری منابع اطلاعاتی نسبت به اشاعه این منابع و آگاه سازی جامعه اقدام می کند.
وی با اشاره به گسترش جامعه جهانی همچنین پیشرفت فناوری و تغییر در نگرش مردم در دنیای امروزی بر ضرورت اطلاع رسانی از سوی دستگاه های مختلف شهری تاکید کرد و گفت: علاوه بر این موضوع اطلاع رسانی زمینه را برای استقبال مدیران به این امر مهم را به نحو شایسته و مطلوبی فراهم آورده است.
رییس شورای اسلامی  شهرستان کرج ،خروجی موضوع اطلاع رسانی را مهم ارزیابی کرد و افزود: حاصل و رهارود خبر و خبر رسانی مدیران را متقاعد کرده است که اطلاع رسانی دقیق، شفاف و جامع از عملکرد سازمان، می تواند زمینه را برای دوستی مردم و مسئولین و به تبع آن بهره گیری از ایده های شهروندی، همچنین آشنایی با مشکلات شهری فراهم آورد.
این عضو شورای اسلامی شهر، تحقق آیتم های فوق را گامی جهت دستیابی به اهداف و برنامه های مدیریتی ذکر و عنوان کرد: این مهم همچنین تاثیر بسزایی در انتفاع و آبادانی جامعه شهری ایفا می کند.

اطلاع رسانی موفق در اولویت قرار گیرد
عضو شورای اسلامی شهر کرج در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه، اطلاع رسانی موفق باید در اولویت قرار گیرد، افزود: از ویژگی هایی که می توان برای یک رسانه خوب و متاثر قائل شد، داشتن قابلیت و توانایی در جذب مخاطبین است.
صدیق با عنوان اینکه، افزایش بهره وری و کارآئی باید به عنوان محوری مهم در سرفصل کاری رسانه ها قرار گیرد، گفت: آنچه نیاز است سازمان ها دستگاه ها و نهادهای مختلف شهری به آن توجه ویژه داشته باشند، اطلاع رسانی دقیق از نحوه عملکرد سازمانی است زیرا این امر در نهایت کارآمدی و بهره وری بیشتری را برای سازمان رقم می زند.

وی با اشاره به حجم فعالیت های مجموعه مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری، ضرورت اطلاع رسانی دقیق و شفاف برای این مجموعه را یاد آور شد و افزود: شهرداری و شورا ارتباط نزدیکی با مجموعه شهر و شهروندان دارند و این ارتباط با ارائه اخبار مجموعه و آگاه کردن مردم از آنچه در این دستگاه خدماتی می گذرد، تقویت می شود.

وی با عنوان اینکه، به خبر علاقمند هستم بیان کرد: در راستای اطلاع رسانی شهرداری و شورا، انتقاداتی هم به سایت شورا و شهرداری داشتم این درحالی است که هم اکنون، عملکرد رسانه شهرداری بسیار مطلوب شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر کرج، لازمه بقاء یک رسانه را هر لحظه پویا بودن و به روز بودن دانست و تحقق این مهم را برای یک رسانه فعال و کارآمد ضروری دانست.
دکتر صدیق با اشاره به جایگاه و نقش رسانه در دستگاه های مختلف شهری به ویژه مجموعه مدیریت شهری، بیان کرد: نیمی از تلاش و عملکرد مدیر مجموعه و سازمان در نحوه فعالیت ” روابط عمومی ” و ” رسانه سازمانی ” منعکس می شود و می توان گفت، رسانه و روابط عمومی بازوی بسیار قوی یک مدیر است.

وی ادامه داد: چشم مدیریت شهری، روابط عمومی و حوزه رسانه است و این مجموعه همچنین می تواند منتقل کننده مشکلات شهری به مدیر مجموعه باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*