• تیر ۲۳, ۱۴۰۳ ۱۰:۰۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تأکید روحانی بر استفاده از نخبگان در عرصه های مختلف

Byrotitr

اکتبر 31, 2013

روتیتر:رییس‌جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارائه گزارش معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره آخرین وضعیت نخبگان کشورمان در داخل و خارج، بر اجرایی شدن دقیق و کامل سند ملی نخبگان تأکید کرد.

به گزارش روتیتر، حسن روحانی در هفتصد و سی و هشتمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تأکید بر لزوم اجرای سریع‌تر سند ملی نخبگان گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود برای حفظ و بکارگیری نخبگان در عرصه‌های علمی و تخصصی در دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور و بویژه در صنعت و تولید به نحو احسن بهره گرفت.

وی همچنین خواستار آن شد، معیارها و فرآیندهای شناخت و کشف نخبگی وسیع‎‌تر و سیال شده تا پوشش وسیع‌تری برای تحت پوشش قرار گرفتن همه زبدگان و نخبگان علمی کشور فراهم شود.

روحانی با اشاره به اینکه تبعاً علاقمندی برای تحصیل در تعدادی از دانشگاه های کشور که در زمره مراکز علمی ممتاز هستند، بیشتر است، تصریح کرد: باید توجه بیشتری به این مراکز و دانشگاه های برتر کشور معطوف شود و با در نظر گرفتن تسهیلات و امکانات مناسب، این مراکز جذب و تربیت نخبگان را بیش از پیش تقویت کرد.

رییس‌جمهور همچنین پس از ارائه گزارش کارگروه تدارک تسهیلات برای ادامه تحصیل اتباع عراقی و افغانی در مراکز عالی کشور، با تأکید بر اهمیت این مسأله، خواستار بررسی راهکارهای تحقق این موضوع با رویکرد و نگاه مثبت به آن شد.

در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد، مجموعه پیشنهادات ارائه شده برای اجرای سریع تر و دقیق سند ملی نخبگان در دبیرخانه شورا جمع بندی شده و به بنیاد ملی نخبگان ارائه شود تا این بنیاد متناسب با رویکردهای مطرح شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی، راهکارهای اجرایی تسهیل مقدمات نخبه پروری و حفظ نخبگان کشورمان در داخل و جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور را تمهید نماید

همچنین بر اساس مصوبه این شورا، قرار شد شورایی که براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مسئول بررسی نحوه اصلاح آزمون سراسری دانشگاه‌هاست، راهکارهای تسهیل ادامه تحصیل اتباع افغانی و عراقی در مراکز آموزش عالی کشور را نیز بررسی و تدوین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *